Προς το περιεχόμενο

Euro 2012


IOSTEFO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει λίγο άσχημη η διαιτησία σήμερα αλλα γενικώς την τελευταία δεκαετία δεν πρέπει να έχουμε καθόλου παράπονα.Κατεστημένο είμαστε.Ok?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 858
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φαουλ(πεναλτι ή οχι δεν εχει σημασια) χωρις προθεση δεν υπαρχει.

Είχα ξεχάσει να το σχολιάσω αλλά μην λέμε και ότι να΄ναι.

Δηλαδη?

 

Οπως το ειπες καλο θα ειναι αν δεν ξερει καποιος τους κανονισμους να μην λεει και οτι να'ναι....

 

 

Φυσικα ακομα και χωρις προθεση για καποιο χτυπημα στον αλλο-ακομα και να παρει την μπαλα καποιος πρωτα δηλαδη και να εχει προθεση για την μπαλα, υπαρχει φαουλ για επικινδυνο παιξιμο, φαουλ για απροσεκτο παιξιμο, φαουλ για υπερβολικη ασκηση δυναμης, κλπ, αλλά ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ μιλαμε για αυτο εδω περα αφου μιλαμε για φαουλ απο χερι. Και χωρις προθεση ΔΕΝ υπαρχει θεμα φαουλ απο χερι ποτέ!

 

Ακομα και μπροστα απο την γραμμη να χτυπησει ολοκαθαρα η μπαλα στο χερι του και αποσοβησει το γκολ, εαν δεν υπαρχει προθεση, ΔΕΝ υπαρχει πεναλτι οσο και να χτυπιεστε και να χτυπιουνται ολοι ανα τους αιωνας οτι μα ηταν πανω στην γραμμη κλπ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος στο τουρνουα για αβρααμ λενε ερα σπορ τωρα. κατι ακουσα για τη ζημια στο ποδι αλλα ας μη το μεταφερω και εδω γιατι δεν ειμαι σιγουρος για αυτο που ακουσα

 

6 με 8 μήνες...ολική ρίξη σε κάτι ακουσα στο novasports live από Πολωνία....οπότε πάει το Euro γιαυτόν...κρίμα...(αν και τον αντιπαθώ)...απών ο Παπασταθόπουλος στο επόμενο λόγω κάρτας..και θα ξεκινήσει η συμπάθεια μου ο Κυριάκος Παπαδόπουλος

 

http://www.sentragoal.gr/afieroma.asp?catid=27486&subid=2&pubid=129063632

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο χειρότερος θα ήταν ο Βελλίδης του γερο-Χαλκιά;

 

Πόσι χειρότερος θα ήταν ο Μήτρογλου απο τον Γκέκα;

 

Πόσο χειρότερος θα ήταν ο Γεωργιάδης απο τον Νίνη δεξί χάφ;

 

Ποιός προπονητής στον κόσμο βάζει έναν αργό, ψηλό παίκτη στον ασβέστη, όπως τον Σαμαρά;

 

Μάκκος επιβάλλεται στο κέντρο σε τέτοια παιχνίδια. Μαζί με τον Μανιάτη δίδυμο δεν περνάει τίποτα. Ο Καραγκούνης και ο Κατσουράνης αν είχαν έστω και λίγη αξιοπρέπεια θα αποχωρούσαν απο την εθνική. Βέβαια στην χώρα της λαμογιάς, των κολλητών, και της κλίκας, η Εθνική είναι μια μικρογραφία αυτής της κοινωνίας. Ποιός Φορτούνης τώρα και ποιός Φετφατζίδης; Αν δεν ξεπεράσει τον Ζαγοράκη σε συμμετοχές η Καραγκούνα δεν βγαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αμφιβολια ειναι υπερ του επιθετικου my @ss. :mad: :mad:

 

 

Και σου απανταει ο εποπτης οτι δεν ειχε αμφιβολια, με το αετισιο του ματι ειδε οτι ηταν 5 ποντους οφσαιντ (που οπως αποδεικνυεται ηταν). Τι του λες;

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη?

 

Οπως το ειπες καλο θα ειναι αν δεν ξερει καποιος τους κανονισμους να μην λεει και οτι να'ναι....

 

Εγώ ότι έγραψες σχολίασα.

 

Και σου απανταει ο εποπτης οτι δεν ειχε αμφιβολια, με το αετισιο του ματι ειδε οτι ηταν 5 ποντους οφσαιντ (που οπως αποδεικνυεται ηταν). Τι του λες;

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

 

Του λες ότι έχει δίκιο γιατί με το αετίσιο μάτι του είδε ότι είναι 1 μέτρο οφσάιντ και όχι 5 εκατοστά. Άλλο τι αποδεικνύεται ότι ήταν. Εφόσον είναι και για 5 εκάτοστά όπως λες τελειώνει το θέμα είτε το έδωσε με πρόθεση είτε κατα λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο χειρότερος θα ήταν ο Βελλίδης του γερο-Χαλκιά;

Σε τουρνουα Euro για πρωτη φορα να συμμετεχει? Αυτο ειναι το θεμα μου με αυτους τους νεαρους τερματοφυλακες. Η εμπειρια. Και η εμπειρια παιζει τεραστιο ρολο στους τερματοφυλακες.

Βεβαια ο Χαλκιας ενω εχει μπολικη εμπειρια κανει συχνα "κουνελιες" και στις εξοδους του ειναι αισχος.

Οποτε δεν θα εμπιστευομουνα και τοσο ευκολα Βελλιδη, Καρνεζη και Καπινο οπως ειπωθηκε. Χιωτη ομως..... Ο Χαλκιας ειχε μια κακη χρονια και απορω που τον επελεξε αντι του Χιωτη. Βασικα απορω περισσοτερο που επελεξε Τζορβα αντι Χιωτη.

 

 

Πόσι χειρότερος θα ήταν ο Μήτρογλου απο τον Γκέκα;

Γκεκας ανυπαρκτος. Μακαρι να παιξει ο Μητρογλου τωρα.

 

 

Πόσο χειρότερος θα ήταν ο Γεωργιάδης απο τον Νίνη δεξί χάφ;

Τον δικο μας, του ΠΑΟΚ Γεωργιαδη λες? Ενταξει ο Νινης αν σοβαρευτει μπορει να βοηθησιε πολυ αλλά τον ηθελα τον Γεωργιαδη στην αποστολη του Euro. Μπορουσε να δημιουργησει πολλα προβληματα στους αντιπαλους με τις διεισδυσεις του. Αλλά το συστημα στην Ελλαδα ειναι οι παλιοι εχουν προτεραιοτητα..... :-(

 

Ποιός προπονητής στον κόσμο βάζει έναν αργό, ψηλό παίκτη στον ασβέστη, όπως τον Σαμαρά;

Πραγματικα ομως. Και μιας που ανεφερες Γεωργιαδη, εαν αντι του Σαμαρα ηταν ο Γεωργιαδης εστω και αριστερα, θα ειχαμε ενα γκολ παραπανω πιστευω.

 

 

Και σου απανταει ο εποπτης οτι δεν ειχε αμφιβολια, με το αετισιο του ματι ειδε οτι ηταν 5 ποντους οφσαιντ (που οπως αποδεικνυεται ηταν). Τι του λες;

5 ποντους οφσαιντ δεν μπορει να μου πει οτι ειδε. Αν μου πει ειδε οτι ηταν λιγο πιο μπροστα ΟΚ το δεχομαι αλλά εγω βλεπω οτι ειναι στην ιδια ευθεια και οχι λιγο πιο μπροστα.

 

Εγώ ότι έγραψες σχολίασα.

Και ησουν λαθος αυτο λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μάκκος επιβάλλεται στο κέντρο σε τέτοια παιχνίδια. Μαζί με τον Μανιάτη δίδυμο δεν περνάει τίποτα. Ο Καραγκούνης και ο Κατσουράνης αν είχαν έστω και λίγη αξιοπρέπεια θα αποχωρούσαν απο την εθνική. Βέβαια στην χώρα της λαμογιάς, των κολλητών, και της κλίκας, η Εθνική είναι μια μικρογραφία αυτής της κοινωνίας. Ποιός Φορτούνης τώρα και ποιός Φετφατζίδης; Αν δεν ξεπεράσει τον Ζαγοράκη σε συμμετοχές η Καραγκούνα δεν βγαίνει.

 

Θέλω να μου πείς ποιόν παίκτη απο τους νέους εκτός τον Κυριάκο που το παιδί είναι απο άλλο πλανήτη και τον Φορτούνη που έβγαλε τις σημαντικότερες μπαλιές (βλέπε την μπαλιά στον Σάλπι που πήρε το πέναλτι και την σεντρα στο ακυρωθέν γκόλ) είδες να έδειξε πως έχει τα @ρχίδι@ να γυρίσει το μάτς ο Καραγκόυνης ο Σάλπι και ο Σαμαράς ήταν οι παίκτες που κάνανε την διαφορά στο μάτς με τρεξίματα και ουσία στο παιχνίδι τους είτε το θέλουμε έιτε όχι, είδαμε τον Χολέβας τον Νίνη τον Τοροσίδη που έβαλαν την ουρά τους στα σκέλια και κρύβονταν πίσω απο τους αντιπάλους, κακά τα ψέματα μια ομάδα χρειάζεται δυο τρείς παίκτες έμπειρους ώστε να διαχειρίζονται τα παιχνίδια σε δύσκολες και υποτιθέμενα μη αναστρέψιμες καταστάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την στιγμη που ειναι 100% offside δεν μπορεις να του πεις κατι..και απο την στιγμη που το σηκωνει κατευθειαν και δεν το σηκωνει ας πουμε μολις βγει η σεντρα η μολις βαλουμε το γκολ(γιατι εχουμε δει και τετοια) δεν μπορεις να καταλογησεις ουτε δολο ουτε τιποτα!

 

 

και μια δικη μου αποψη του offside

post-149247-0-79541800-1339239072_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
και μια δικη μου αποψη του offside

 

Δε δεχόμαστε απόψεις για πράγματα τα οποία αποδεικνύονται. Υπάρχουν αποδείξεις = υπάρχει πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι κραζετε τον Σαμαρα? Μολις πηγε στην κορυφη της επιθεσης ,μπορουσε και κρατουσε την μπαλα στα ποδια του σε αντιθεση με τον Γκεκα,μοιραζε την μπαλα σωστα και γενικα ειχαμε μεγαλυτερη κατοχη μπαλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι κραζετε τον Σαμαρα? Μολις πηγε στην κορυφη της επιθεσης ,μπορουσε και κρατουσε την μπαλα στα ποδια του σε αντιθεση με τον Γκεκα,μοιραζε την μπαλα σωστα και γενικα ειχαμε μεγαλυτερη κατοχη μπαλας...

 

εκτος απο κατι τριπλες που εκανε στο δικο μας μισο δεν τον βρηκα και σουπερ αρνητικο..ο σαμαρας γινεται το μαυρο προβατο της εθνικης σιγα σιγα και μονο κακο ειναι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...