Προς το περιεχόμενο

Η Nova πλέον και επίγεια


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα αναλογικά τα έπιανα εδώ και χρόνια κωδικοποιημένα φυσικά. Τα ψηφιακά τα πιάνω εδώ και 2-3 μήνες και πάλι κωδικοποιημένα φυσικά, δεν έχω εικόνα.

Οι απορίες μου είναι:

1)Οι τιμές που δίνει τώρα για τα ψηφιακά είναι διαφορετική από αυτές που έδινε για τα αναλογικά;

2)Τα ελεύθερα τα πιάνω μέσω digea. Τι εννοεί η nova ότι δίνει πρόσβαση σε όλα τα ελεύθερα ψηφιακά κανάλια. Μέσω δικής της ψηφιακής εκπομπής; Πάντως η δική μου τηλεόραση δεν πιάνει κάτι άλλο κωδικοποιημένο πέραν του novacinema1 και novasports1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ότι η τιμή είναι ιδιαίτερα υψηλή δεν χωράει αμφιβολία. Από κάλυψη τι ισχύει; Μόνο Αθήνα;

 

Τι εννοεί η nova ότι δίνει πρόσβαση σε όλα τα ελεύθερα ψηφιακά κανάλια. Μέσω δικής της ψηφιακής εκπομπής;

Εννοούν πως το κουτάκι που δίνουν (50 ευρώ) δέχεται usb δέκτη mpeg4 που πιάνει τα κανάλια της DIGEA (με +10 ευρώ).

Οι τιμές είναι φυσικά με 12μηνο συμβόλαιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αρχη μεσα στο digea εκπεμπανε τα 2 αυτα καναλια της nova. Τα καναλια ειναι κλειδωμενα για να τα δεις θελεις εξοπλισμο -επιγειο ψηφιακο δεκτη ειδικο-της nova ή και καρτα viacess com (αλλιως common interface), αρκει η nova να το επιτρεψει και να μη θελει να πουλησει το δικο της τον εξοπλισμο παλι οπως γινοταν με το δορυφορικο πακετο.

 

Ουσιαστικα λεει οτι θα βλεπεις τα επιγεια με δικο τους branded δεκτη που θα ανοιγει και τα 2 αυτα κλειδωμενα καναλια. Για τα αλλα καναλια εννοουν οτι ηδη πιανει ο digeas, δεν εννοουν καποιο εξτρα καναλι. Στο δορυφορικο πακετο τους υπαρχουν τα κλασικα ελληνικα χρονια σε ψηφιακα.

 

Οσον αφορα τη τιμη για μενα δεν αξιζει. Ειχα nova πληρες πακετο δορυφορικο και την αντικατεστησα με ote. Ειχα τα ιδια καναλια που με ενδιεφεραν (discovery κλπ) και το hd τους ηταν πολυ πιο φθηνο. Μπαλα δεν βλεπω πολυ πλεον συνεπως δε με πειραξε για τις αποκλειστικοτητες των ελληνικων ομαδων. Νομιζω οτι ειναι κοροιδια παντως η τιμη. Αν οι τιμες ισχυουν θα αποτελουν τα πιο ακριβα επιγεια ψηφιακα στην ευρωπη, αν οχι στο κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 9,90 του cinema τι έχει μέσα; Χειρότερα από τα cinema του ΟΤΕ δε νομίζω να είναι και το κόστος είναι το ίδιο και χαμηλότερο

 

Επίσης, ξέρει κανείς αν στις τιμές αυτές παίζει και η έκπτωση 20% για όσους συνδυάζουν και τηλεφωνία;

και εγώ ενδιαφέρομαι, αλλα για να βλέπω τόσο κράξιμο εδώ μέσα κάτι παίζει...?? δεν λέει το cinema??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δορυφορικό πακέτο συμφέρει ασύγκριτα. Από την άλλη όσοι δεν μπορείτε να εγκαταστήσετε δορυφορικό πιάτο ή δεν σας αρέσουν έξτρα ομοαξωνικά καλώδια, βρήκατε την λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 9,90 δεν είναι κακή ιδέα. βασικα αν σκεφτείς ότι αυτά είναι τα κύρια κανάλια της νοβα, όλα τα πακέτα έχουν μια λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ ενδιαφέρομαι, αλλα για να βλέπω τόσο κράξιμο εδώ μέσα κάτι παίζει...?? δεν λέει το cinema??

 

Το νοβα σινεμα λέει ειδικά αν έχεις φορθνετ που σου έρχεται στο 10αρικο. εγώ θεωρώ πως αυτή τη στιγμή με 10 ευρώ δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο και μπορείς να βλέπεις αξιοπρεπείς ταινίες και όχι ένα σορό μ@@ες που έχουν τα ελεύθερα. Κάποιοςς που δεν μπορεί να αντέξει το δορυφορικό ή δεν θέλει κόστος εγκατάστασης τότε είναι μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτησω κατι σχετικο, αν βαλεις δορυφορικο νοβα χρειαζεσαι εξτρα καλωδια να τραβηξεις;

εγω ενα καλωδιο τραβηξει απτην κεραια και η πριζα πουχω εχει 3 υποδοχες TV/SAT/RADIO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μπουν αλλα καναλια πολυ δυσκολο, οποιος ειχε κανει σαρωση ειχε βρει ηδη κωδικοποιμενα αυτα τα καναλια εδω και πολυ καιρο...

 

Για μενα πρεπει να ριξουν την τιμη, πχ 10 και τα δυο ελευθερο, και με εκπτωση στους συνδρομητες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εχω παθει τοσα απο τη νοβα που και 5 ευρω να το δινανε, εγω δε θα εβαζα. Μιλαμε για μια απο τις πιο βρωμικες εταιριες. Τελειωσαν για μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μπουν αλλα καναλια πολυ δυσκολο, οποιος ειχε κανει σαρωση ειχε βρει ηδη κωδικοποιμενα αυτα τα καναλια εδω και πολυ καιρο...

 

 

μπολικους μηνες τωρα, σιγουρα απο το κεντρο εκπομπης της αιγινας απο οταν γυρισα την κεραια προς τα εκει και εκανα σαρωση. δεν ξερω αν εκπεμπουν κι απο υμηττο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας είμαστε ρεαλιστές, δεν γίνεται όταν εχει πληρώσει τόσα εκκατομύρια ευρώ για το πρόγραμμα (βλέπε superleague, game of thrones κτλ) να στα δίνει με 5 ευρώ. Νομίζω δεν υπάρχει μαθηματική συνάρτηση που να βγαίνει. Η λογική του πακέτου είναι αν θες μονο 1-2 κανάλια να τα πάρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...