Προς το περιεχόμενο

Tablet ICS από το ebay.co.uk


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά. Είδα αυτά τα δύο tablet

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-7-ANDROID-4-ICS-TABLET-PC-M009S-A10-CAPACITIVE-MID-APAD-EPAD-NETBOOK-UK-/280871100858?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item416538e1ba#ht_4381wt_1163

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-7-ANDROID-4-0-ICS-A10-TABLET-PC-CAPACITIVE-NETBOOK-MID-WiFi-/290710008000?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item43afaab0c0#ht_1312wt_1396

 

Θα 'ηθελα να ρωτήσω

1- Αξίζουν, και αν ναι, ποιό από τα 2 μου προτείνετε;

2- θα χρειαστεί να πληρώσω τελωνείο (Royal mail ή Std Intl Package);

3- αν παραγγείλω σήμερα, θα το έχω άραγε την άλλη Παρασκευή;

4- θα χρειαστώ φορτιστή;

 

Παραγγέλνω από Αγγλία γιατι το βιάζομαι.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2ο που έχει περισσότερη ram.

Τελωνείο από Αγγλία δεν υπάρχει ότι τρόπο αποστολής και να διαλέξεις.

Λογικά θα το έχεις, τα δικά μου τα δέματα από Αγγλία κάνουν 4-5 εργάσιμες συνήθως.

Για φορτιστή πρίζας θα χρειαστείς μετατροπέα, αλλιώς φόρτιση απο USB, δε νομίζω να υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει το 100ρικό γενικά; Από χαρακτηριστικά ωραίο φαίνεται, κανείς που να έχει ένα παρόμοιο να μας πει και εμπειρικά;

 

Ψήθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ψήνομαι αλλά πολύ φοβάμαι ότι μένεις με ότι έχει εξαρχής. Επίσης έχω την αίσθηση ότι η εγγύηση ισχύει μόνο για uk και μόνο επί πληρωμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη, αυτο το ειδατε?

 

Max Resolution: 800*480

 

Το browsing θα ειναι τραγικο σε αυτην την αναλυση, οπως επισης τραγικη ειναι κ η οθονη ως προς τα χρωματα της,γωνιες θεασης, αποκριση touch κλπ.

Τελος , η αυτονομια ειναι συνηθως τουλαχιστον αστεια κ οι επιδοσεις του ειναι αρκετα κακες παρολο τα σχετικα δυνατα specs..

 

Αν αξιζαν εστω κ λιγο αυτα τα tablets, θα ειχε γεμισει ο κοσμος με τοσο χαμηλη τιμη που εχουν.

 

 

Το λεω αυτο γιατι ειμαι παθων, μεχρι που εδωσα λιγα παραπανω χρηματα και πηρα ενα ποιοτικο 7" (Β&Ν Nook Tablet). Γενικοτερα τα 7" ειναι πολυ βολικα σαν μεγεθος, απλα δωστε λιγα παραπανω χρηματα για ενα επωνυμο ωστε να μην εχει προβληματα, να εχει καλη ips οθονη και αναλυση 1024x600 για να κανετε browsing αξιοπρεπως..

Τετοια 7" tablet ειναι το Amazon Kindle Fire και το Nook Tablet.

 

Οποιος ενδιαφερεται, δινω το δικο μου Nook Tablet:

http://www.insomnia.gr/classifieds/laptops/variouslaptops/67371-nook-tablet-%CE%B4%CE%B9%CF%80%CF%85%CF%81%CE%B7%CE%BD%CE%BF-tablet-7-ips-%CE%BF%CE%B8%CE%BF%CE%BD%CE%B7/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την τιμή (έπεσε πρόσφατα) 199€ τοAcer Iconia tab και νομίζω οτι είναι καλή τιμή για αυτά που προσφέρει( 7αρα 1024*600, 1gb ram, microsd, tegra2, πήρε επίσημη αναβάθμιση σε ICS 4.0 πρίν λίγες μέρες και βλέπω έχει και τα custom στο xda)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την τιμή (έπεσε πρόσφατα) 199€ τοAcer Iconia tab και νομίζω οτι είναι καλή τιμή για αυτά που προσφέρει( 7αρα 1024*600, 1gb ram, microsd, tegra2, πήρε επίσημη αναβάθμιση σε ICS 4.0 πρίν λίγες μέρες και βλέπω έχει και τα custom στο xda)

 

Σου ρίχνω χαλαρά 20ήμερο μπαν για το χρώμα που διάλεξες να βάλεις... :-D

 

Συγγνωμη, αυτο το ειδατε?

 

Max Resolution: 800*480

 

Το browsing θα ειναι τραγικο σε αυτην την αναλυση, οπως επισης τραγικη ειναι κ η οθονη ως προς τα χρωματα της,γωνιες θεασης, αποκριση touch κλπ.

Τελος , η αυτονομια ειναι συνηθως τουλαχιστον αστεια κ οι επιδοσεις του ειναι αρκετα κακες παρολο τα σχετικα δυνατα specs..

 

Αν αξιζαν εστω κ λιγο αυτα τα tablets, θα ειχε γεμισει ο κοσμος με τοσο χαμηλη τιμη που εχουν.

 

 

Το λεω αυτο γιατι ειμαι παθων, μεχρι που εδωσα λιγα παραπανω χρηματα και πηρα ενα ποιοτικο 7" (Β&Ν Nook Tablet). Γενικοτερα τα 7" ειναι πολυ βολικα σαν μεγεθος, απλα δωστε λιγα παραπανω χρηματα για ενα επωνυμο ωστε να μην εχει προβληματα, να εχει καλη ips οθονη και αναλυση 1024x600 για να κανετε browsing αξιοπρεπως..

Τετοια 7" tablet ειναι το Amazon Kindle Fire και το Nook Tablet.

 

Οποιος ενδιαφερεται, δινω το δικο μου Nook Tablet:

http://www.insomnia.gr/classifieds/laptops/variouslaptops/67371-nook-tablet-%CE%B4%CE%B9%CF%80%CF%85%CF%81%CE%B7%CE%BD%CE%BF-tablet-7-ips-%CE%BF%CE%B8%CE%BF%CE%BD%CE%B7/

 

in haHa we trust... το nook το έχεις με normal rom ή αυτή που είχε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά συγγνώμη αλλά αυτά που προτείνετε αφενός είναι στη διπλή τιμή, αφετέρου το ένα είναι μεταχειρισμένο.

 

Πρωτον, αυτο που προτεινε απο το amazon ο φιλος damastes δεν ειναι μεταχειρισμενο.

 

 

Τελος, ειναι πραγματι σχεδον διπλα λεφτα , αλλα εχε υποψην σου οτι θα μπορει να το χρησιμοποιησει κ να του ειναι χρηστικο.

 

Αν παρει καποιο 7" με 100€ με αθλια οθονη, αναλυσης 800x480(!! εδω γελαει ο κοσμος!) κ που εχουν ολο προβληματα, θα ειναι τα πιο πεταμενα 100€ που θα εχει δωσει και δεν θα μπορει να κανει τιποτα, θα του ειναι αχρηστο.

 

in haHa we trust... το nook το έχεις με normal rom ή αυτή που είχε;

Του εχω βαλει αλλη rom.

Παιρνει και cyanogenmod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...