Προς το περιεχόμενο

Amsterdam μεταπτυχιακό


freelancer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συγχαρητήρια καταρχήν

εγώ είμαι υπέρ το να φύγεις από Ελλάδα.

επειδή έχω πάει πολλές φορές στο amsterdam εγώ θα σου έλεγα να μείνεις έξω από το amsterdam εκτός φυσικά αν σε ενδιαφέρει πιο πολύ το πανεπιστήμιο του amsterdam. δυστυχώς δεν έχω ιδέα για αυτές τις σχολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Adriano

Συγχαρητήρια καταρχήν, σε τί πρόγραμμα θα πάς?

 

Ουτρέχτη δεν είχα κάνει αίτηση. Γκρόνιγκεν έχω στείλει τα χαρτιά αλλά δεν είχα πληρώσει το application fee και έχω διορία μέχρι 1η ιουνίου αλλά αφου με δέχτηκαν Αμστερνταμ και Nijmegen δεν το πολυσκέφτομαι.

Το γκρόνιγκεν το μόνο που ξέρω είναι οτι έιναι πολύ παλιό πανεπ, και η πόλη ωραία φαίνεται απο κάτι βιντεάκια που βλέπω στο YouTube.

 

 

Συγχαρητήρια και σε σένα,

Artificial intelligence. Σημέρα μιλούσα με εναν παλιό καθηγητή 2001-2007 του UVA στον τομέα αυτό και μου το προτείνε ανεπιφύλακτα σε σχέση με την Ουτρέχτη. Είπε μάλιστα, οτι το συγκεκριμένο πρόγραμμα τεχνητής νοημοσύνης είναι πολύ ενδιαφέρον χωρίς πολυ "μπλα μπλα" θεωρητικά της λογικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουηδία 4/4 rejected γιατι : "You have not adequately documented the required knowledge of English" και όλες οι αποφάσεις βγήκαν μεσα στον τελευταίο μήνα.

 

Τους στέλνω ένα mail αν έχουν παραλάβει τα TOEFL scores και μου απαντανε:

"We confirm receipt of your Toefel score on April 26, 2012."

Τι να πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουηδία 4/4 rejected γιατι : "You have not adequately documented the required knowledge of English" και όλες οι αποφάσεις βγήκαν μεσα στον τελευταίο μήνα.

 

Τους στέλνω ένα mail αν έχουν παραλάβει τα TOEFL scores και μου απαντανε:

"We confirm receipt of your Toefel score on April 26, 2012."

Τι να πεις...

 

και μετά λεμε την ελλάδα μπου***λο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παω άμστερνταμ. Το μόνο που μένει είναι το σπίτι. Έχω διορία μέχρι 5 Ιούνη να κάνω αίτηση για να μου βρούν αυτοί δωμάτιο , αλλά τα έξοδα είναι 600 ευρώ για την αίτηση μόνο.(450 τώρα + 150 όταν το βρούν + εγγύηση)

Πώς σας φαίνεται? Υπάρχει άλλη προοπτική ή να τα δώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε στο νου σου ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο να βρεις σπίτι στο Άμστερνταμ. Καλύτερα να το κλείσεις και κοιτάς από Φεβρουάριο ή από το δέυτερο έτος για κάτι άλλο. Επίσης αν πρόκειται για αυτόνομο διαμέρισμα και όχι δωμάτιο με συγκατοίκους, συνήθως δικαιούσαι και το επίδομα ενοικίου που είναι περίπου το 1/3 του ενοικίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...