Προς το περιεχόμενο

LG DM2350D-PZ - Αξίζει το 3D της;


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακινδυνο δεν ειναι ΚΑΝΕΝΑ.... οσο το 3D παιζει με το μυαλο σου και τα ματια σου εχεις κινδυνο να παθεις και επιλειψια (σπανιο αλλα ναι).

Οσο για το passive που λες... πανε σε ενα μαγαζι και ζητα αν εχουν διπλα διπλα samsung και Lg να παιξουν ταυτοχρονα το ιδιο βιντεο!! οπως σε ειπα και ποιο πριν ..ειναι η δουλεια μου να τεσταρω τα μοντελα.. εχω λοιπον το ιδιο βιντεο ..(το γνωστο με τα αεροπλανα) και θα παθεις πλακα ΠΟΣΟ μεγαλη διαφορα εχει το βαθος και η εξοδος της εικονας ΧΩΡΙΣ να χρειαστει εσυ να πειραξεις βεβαια ΤΙΠΟΤΑ απο της TV.. Η μυτη του αεροπλανου φευγει εκτος καδρου (τεχνασμα βεβαια ετσι) στην Samsung (τυχαια αναφερω samsung γιατι με αυτην το τεσταρα) ενω η LG εδεινε ΜΟΝΟ βαθος ..... ακομη και στα σεμηναρια η LG δεν ειχε κατι να μας πει εκτος απο το οτι ειναι φθηνη και περιεχει ΣΕ ολα τα μοντελα της (3D) γυαλια μεχρι και 5 ζευγαρια... οποτε για μια οικογενεια συμφερει η LG και ΟΧΙ η Samsung....

Δεν θελω βεβαια να σε κανω να θυμωσεις ετσι... φιλικα τα λεω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο για το passive που λες... πανε σε ενα μαγαζι και ζητα αν εχουν διπλα διπλα samsung και Lg να παιξουν ταυτοχρονα το ιδιο βιντεο!! οπως σε ειπα και ποιο πριν ..ειναι η δουλεια μου να τεσταρω τα μοντελα.. εχω λοιπον το ιδιο βιντεο ..(το γνωστο με τα αεροπλανα) και θα παθεις πλακα ΠΟΣΟ μεγαλη διαφορα εχει το βαθος και η εξοδος της εικονας ΧΩΡΙΣ να χρειαστει εσυ να πειραξεις βεβαια ΤΙΠΟΤΑ απο της TV.. Η μυτη του αεροπλανου φευγει εκτος καδρου (τεχνασμα βεβαια ετσι) στην Samsung (τυχαια αναφερω samsung γιατι με αυτην το τεσταρα) ενω η LG εδεινε ΜΟΝΟ βαθος .....

 

Aκριβως αυτο εκανα φιλε μου πηγα και τις ειδα διπλα διπλα, την LG με το passive 3D και τις samsung με το ενεργητικο 3D και κατεληξα στην LG με κλειστα ματια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχθές την πηρα για τα λεφτά της είναι φοβερή

 

σε 2d είναι εξαιρετική (pc/tv) χωρις βεβαια να εντυπωσιάζει

το 2D to 3D video conversion δεν έχει και μεγαλες διαφορές (για μενα δεν αξίζει)

και το 3d της (με 3d υλικό) είναι αρκετά καλό δεν κουράζει καθολου αλλα πρεπει να βρεις την σωστη γωνια θεάσεις για να το απολαύσεις επίσης κάνει και ενα μικρο αλλά αισθητό Drop Resolution όταν μεταβαινει σε 3d λειτουργιά

 

προσωπικά έχω μεινει αρκετα ικανοποιημένος θα την πρότεινα ανεπιφύλακτα σε καποιον που θελει φτηνο 3d αλλα και σε καποιον δεν το θεωρεί απαραίτητο .

 

το 3d της εν τέλει είναι πολύ καλό

αλλα οχι τοσο εντυπωσιακο οσο θα ηταν σε μια μεγαλυτερη οθονη/tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πήρα σήμερα αυτή για το καθιστικό.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει:

1. Γιατί με τη συγκεκριμένη, ενώ υποτίθεται είναι η "ναυαρχίδα" της Sony για το 2012 (άρα και τοπ χαρακτηριστικά σε θέμα 3D κ.λπ.), το 3D της κάπου με χαλάει; Βασικά, νομίζω με όλες τις 3D έχω το ίδιο θέμα. Π.χ. μπορεί να νιώθω ότι τα μάτια μου "δε συγχρονίζουν" με την οθόνη, δε μπορώ να το περιγράψω αλλιώς. Σα να θολώνει η εικόνα π.χ. και να μην εστιάζει το μάτι.

 

2. Όσες LG και αν έχω δει μέχρι στιγμής, σε καμία δεν έβλεπα καθαρό 3D. Προφανώς φταίει η Passive τεχνολογία. Σε όλες έβλεπα ghosting/crosstalk πώςστοκαλόλέγεταιτέλοςπάντων. Και μιλάμε για Top μοντέλα, έτσι; Τα οποία δοκίμασα σε μαγαζί. Μάλιστα, αν θυμάμαι καλά, το δεξί μου μάτι είναι αυτό που συνέχιζε να βλέπει είδωλα, παρά το ότι έβλεπα μέσα από τα γυαλιά.

 

Κάποιο θέμα με τα μάτια μου, δεν έχω παρατηρήσει. Από μυωπία ξερωγώ ή κάτι τέτοιο, ίσα ίσα. Μπορώ να διακρίνω, φτου φτου, ταμπέλα στα 100 μ.

 

*Όσον αφορά το 1, το παρατήρησε και ο αδερφός μου, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν εννοούσε το ίδιο πρόβλημα με μένα. Μήπως φταίει ότι δε της έκανα Calibration χρώματα κ.λπ. ακόμη;

 

Να'στε καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...