Προς το περιεχόμενο

Το Diablo III σπάει κάθε ρεκόρ πωλήσεων την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άλλο να σου δίνει το σκηνικό ότι είσαι ο chuck ενάντια σε τερατάκια που υπάρχουν σε όλα τα παιχνίδια και τα σκορπίζεις επειδή είσαι chuck.. κι άλλο να σου δίνει το σκηνικό ότι όλα έχουν τελειώσει και είσαι σταυροφόρος ενάντια στον αντίχριστο με ατμόσφαιρα horror

 

ποια ειναι η διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω απλα θα υποβαλλω τα σεβη μου στην μαμα εταιρεια.Δε μπορουσα να περιμενω κατι καλυτερο, ποσο μαλλον με τις διορθωσεις και την τελειοποιηση του παιχνιδιου μεσα στους επομενους μηνες.Οταν επαιζα το D2 ημουν 18 χρονων και τωρα 31, προφανως δεν ειμαι ακομα hardcore gamer αλλα ειναι τα καλυτερα 34 ευρω που εχω δωσει για παιχνιδι.Ισως η νεα γενια gamers να μη μπορει να εκτιμησει το μεγαλειο του παιχνιδιου μεσα απο την απλοτητα του οποτε αντι να σπαταλατε χρονο trollαροντας εδω μπορειτε να συνεχισετε τις ζωες σας παιζοντας κατι αλλο.(Διατηρω καποιες επιφυλαξεις για οταν ανοιξει το AH με πραγματικα χρηματα, η νεκροψια θα δειξει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τρομακτικό λολολολολ

http://www.gameranx.com/updates/id/6904/article/diablo-iii-claims-its-first-real-world-victim-32-year-old-russell-shirley/

 

ο άνθρωπος είχε προβλήματα υγείας.

Φυσικά δε φταίει ο ανωτέρω που το πόσταρε, αλλά το site και μάλλον το αρχικό site που τώρα προσπαθεί να το μαζέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιό είναι μωρέ το μεγαλείο του παιχνιδιού και το αριστούργημα που λέει πιο πάνω κάποιος ;

 

το να σκοτώνεις ορδές από mobs να τελειώνεις το normal και στα επόμενα επίπεδα δυσκολίας να κάνεις ακριβώς τα ίδια μόνο που τα mobs που σκοτώνεις να έχουν αντί για 1000hp -> 10000hp και πάει λέγοντας με διαφορετικά drops ( αν σου κάτσουν και αυτά ) ;

 

μη βιαστείτε να μου απαντήσετε ναι το ξέρω ότι αυτό είναι το είδος του

 

όντως έπεσε πολύ προγραμματισμός σελίδες κώδικα για να καταφέρουν κάτι τέτοιο,όντως αξίζει τα €50+ :confused: α ρε blizzard με τα αριστουργήματα σου

 

και εγώ έπαιξα τότε τα 1 & 2 και άλλα πολλά του είδους μέχρι το diablo 3 αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τί το διαφορετικό έχει το diablo 3 και σας έχει φανατίσει τόσο πολύ που μάλιστα δεν δέχεστε διαφορετική κριτική - μη πεί κάποιος ότι δεν του αρέσει,τον βλέπετε σαν το χειρότερο εχθρό σας

 

φούσκα είναι και θα σκάσει όταν ο κόσμος τερματίσει όλα τα επίπεδα δυσκολίας και σκυλοβαρεθεί απλά να σκοτώνει,και μη μου πείτε για το pvp θα είναι αστείο - αν θέλω να παίξω 3vs3 & 5vs5 η steam έχει φοβερά games στυλ αρένας χωρίς να σκάσεις φράγκο

 

@ βομβαρδίστε ελεύθερα τώρα,δεν θα σας δώ σαν εχθρό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έχει εξαντληθεί από Amazon, Zavvi κ Play.com αλλά και από ελληνικά μαγαζιά (eshop, multirama)...

Ό,τι κ να κάνουν, ό,τι προστασία και να βάλουν αν το παιχνίδι είναι καλό θα πουλήσει. Αν είναι μάπα θα πάει άπατο.

Έχοντας παίξει σε trial, γύρω στα 30 ευρώ θα τα έδινα οπότε θα περιμένω από Αγγλία μεριά να στοκάρουν πάλι.

Η πρακτική μου γενικότερα για τα παιχνίδια είναι να μου τα φέρνει ο Θείος και αν αξίζει να το αγοράζω 1-2 μήνες μετά αναλόγως της τιμής που πιστεύω εγώ ότι αξίζει για να ενισχύσω τους developers. Αν δεν αξίζει το παρατάω στο πρώτο 2ωρο. Χωρίς test drive δεν αγοράζω τίποτα.

 

Για το diablo 3 συγκεκριμένα λοιπόν περιμέναμε 11 χρόνια. Ε, αν περιμένουμε 2-3 μήνες παραπάνω μέχρι να ξεφουσκώσει η τιμή του δε θα πάθουμε τπτ.

 

Για την always on σύνδεση το μόνο πρόβλημα που έχω είναι το καλοκαίρι στο εξοχικό που δεν έχω dsl αλλά internet από 3G δίκτυο αλλά κάπως θα τα βολέψουμε.

 

Για το παιχνίδι ΟΚ, μου άρεσε, ο τίτλος το βοηθάει και ήταν εντός των προσδοκιών μου αλλά σε καμία περίπτωση δεν ανταποκρίνεται στα χρόνια developing και beta testings καθώς έχουμε δει αριστουργήματα που η ανάπτυξή τους κ ο έλεγχος κράτησε πολύ λιγότερο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δημιούργησα αντικειμενικά κριτήρια, αναφέρθηκα σε αντικειμενικά γεγονότα που δεν χρίζουν υποκειμενικότητας.

 

Εννοείται ότι το D3 με απασχόλησε πάρα πάρα πολύ, διότι ώς fan των D1 και 2, ήταν ένα μικρό όνειρο το D3. Είναι με μεγάλη μου στεναχώρια που δεν το παίζω, αλλά μου είναι αδύνατο να υποστηρίξω τέτοιες προσπάθειες.

 

Εσείς τα βλέπετε ώς καινοτομίες. Εγώ το βλέπω ώς κακές κινήσεις και άρμεγμα του franchise.

 

Μπορούμε να συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.

 

Τώρα για τα παιχνίδια που ανέφερα τα οποία έπαιξες κιόλας .....

 

Μόνο το Torchlight 1 κυκλοφορεί.

 

Τα Torchlight 2, Grim Dawn, Path of Exile, είναι ακόμα στο development, και πέρα του Torchlight 2 που βγαίνει το καλοκαίρι, τα υπόλοιπα θα αργήσουν λίγο να βγούν....

 

Ειδικά για το Path of Exile, μάλλον δεν το είδες τόσο καλά όπως νομίζεις. Θα σου πρότεινα να το προσέξεις καλύτερα, μιάς και ήδη το χαρακτηρίζουν ώς το " D3 για τους hardcore fans των D1 και D2". Το character customization είναι από άλλο πλανήτη.

 

Ας κυκλοφορήσουν τα παιχνίδια αυτά με το καλό και μετά μας λές τί σου άρεσε παραπάνω.

 

Το σίγουρο είναι ότι προσφέρουν περισσότερα πράγματα.

 

Rotating camera ας πούμε......

Έχω παίξει Torchlight 1 και Path of Exile beta μην κολλάς σε λεπτομέρειες,αν και θα έπρεπε να στο ξεκαθαρίσω από την αρχή φαίνεται.

Όταν βγεί το PoE θα το προσέξω περισσότερο,αλλά τα Torchlight 1,2 δεν τα βάζω πάνω από το D3 για κανένα λόγο.

Αντικειμενικά γεγονότα ρε συ Panther είναι το "Δεν έχει καλο customization"?

Για μένα έχει μια χαρά customization,άσε που αυτό που είπες ήταν γενικό και αόριστο.

Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο υποστηρίζω πως έχουμε όλοι απόψεις οι οποίες δεν είναι γεγονότα.

Δεν σου άρεσε το Diablo 3 καλώς και δεν το υποστηρίζεις,εγώ το στηρίζω γιατί μου φαίνεται πολύ καλό.

Στα μόνα που συμφωνώ με όσους κράζουν είναι το constant internet connection και η τιμή που θα μπορούσε να είναι χαμηλότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιό είναι μωρέ το μεγαλείο του παιχνιδιού και το αριστούργημα που λέει πιο πάνω κάποιος ;

 

το να σκοτώνεις ορδές από mobs να τελειώνεις το normal και στα επόμενα επίπεδα δυσκολίας να κάνεις ακριβώς τα ίδια μόνο που τα mobs που σκοτώνεις να έχουν αντί για 1000hp -> 10000hp και πάει λέγοντας με διαφορετικά drops ( αν σου κάτσουν και αυτά ) ;

 

 

Μα αυτή είναι όλη η μαγεία της Blizzard!! Πως γίνεται κάτι τόσο απλό και επαναλαμβανόμενο να το κάνουν τόσο διασκεδαστικό ώσε να κολλήσεις και να το παίζεις ξανά και ξανά για χρόνια..?

 

 

Μιλάμε για μαεστρία, όχι αστεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτή είναι όλη η μαγεία της Blizzard!! Πως γίνεται κάτι τόσο απλό και επαναλαμβανόμενο να το κάνουν τόσο διασκεδαστικό ώσε να κολλήσεις και να το παίζεις ξανά και ξανά για χρόνια..?

 

 

Μιλάμε για μαεστρία, όχι αστεία!

Έλα ντε, πως γίνεται;

http://www.gamasutra.com/view/feature/3085/behavioral_game_design.php?page=1

http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=23724

http://serialganker.blogspot.com/2008/09/ethics-of-mmo-addiction.html

 

Καλό διάβασμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτή είναι όλη η μαγεία της Blizzard!! Πως γίνεται κάτι τόσο απλό και επαναλαμβανόμενο να το κάνουν τόσο διασκεδαστικό ώσε να κολλήσεις και να το παίζεις ξανά και ξανά για χρόνια..?

 

 

Μιλάμε για μαεστρία, όχι αστεία!

Φιλε τι ναρκωτικα παιρνεις να τα αρχισω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν χρειάζεται να αγοράσεις καν κάτι με real money

 

όταν βρίσκεις στο AH πολύ καλά items με gold,τότε αυτομάτος η ευχαρίστηση που είχε το game να σε ανταμείψει από τα drops και εσύ τα βρίσκεις έτοιμα χάνεται

 

αν πάμε τώρα σην άλλη περίπτωση των real money άστα βράστα δεν θέλω καν να σκεφτώ τί έχει να γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε τι ναρκωτικα παιρνεις να τα αρχισω;

 

Ότι πιο φτηνό βρεις, ίσα ισα να σε βγάλει από τη μιζέρα σου και να σε κάνει να σκέφτεσαι λίγο πιο ανοιχτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φούσκα είναι και θα σκάσει

 

Θα συμφωνήσω και θα διαφωνήσω. Η Blizzard κάποτε ειδικευόταν στα τρομερά σενάρια και την τρομερή ατμόσφαιρα, που τώρα παραγκωνίστηκαν και σε StarCraft 2 & Diablo 3.

 

Αλλά το ότι πούλησε και θα συνεχίσει είναι απόρροια του ανύπαρκτου ανταγωνισμού στο PC gaming σε μεγάλο επίπεδο και του ότι το "Diablo" είναι ισχυρό brand name.

 

Μην κοροϊδευόμαστε κέρδισε σε διαγωνισμό που έτρεχε μόνο του !

 

Προσωπικά δεν λέω πως το Diablo 3 είναι κακό παιχνίδι από το λίγο που το έχω δει από φίλο που το πήρε και αυτός τα μεσάνυχτα αλλά ότι ξέφυγε από αυτό που ήταν κάποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...