Προς το περιεχόμενο

Νέα οθόνη 5" για smartphones από την LG με τη μεγαλύτερη πυκνότητα pixel


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ιντσες;; Φανταζομαι και τις διαστασεις του "κινητου". Ενταξει παιδια ειπαμε ο καθενας με τα γουστα του αλλα αυτο το πραγμα δεν μπορει να λεγεται κινητο. Ετσι οπως παει θα κυκλοφορουμε με tablet και θα τα βαφτιζουμε κινητα.

 

Μα δεν είναι κινητό. Πόσες φορές πρέπει να το πούμε ; Είνα και κινητό. Είναι smartphone!

 

 

Πέρα από αυτό, τρομερή ανάλυση, φανταστική για browsing φαντάζομαι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή θα έχουμε στην τσέπη μας ένα κινητό και στην βαλίτσα πίσω στην πλάτη μας το smartphone(που δεν είναι κινητό αλλά είναι και κινητό) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι κινητό. Πόσες φορές πρέπει να το πούμε ; Είνα και κινητό. Είναι smartphone!

 

 

Πέρα από αυτό, τρομερή ανάλυση, φανταστική για browsing φαντάζομαι :-D

 

Παιδιά φοβερή η οθόνη, αλλά το τηλέφωνο που είναι; Θέλω να πω καλή η επίδειξη γνώσης αλλά δεν έπρεπε να δούμε και ένα τηλέφωνο; Γιατί από την θεωρία στην πράξη μπορεί να περάσει πολυυυς καιρός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαια συζήτησή που την εχω κανει πολλές φορές και βαριέμαι να την ξανακάνω. Το ματι πρακτικά βλεπει διάφορές. Η διακριτική ικανότητά ειναι καπου στα 600+ ppi.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

 

600 ppi μπορεί να έχει, αλλά στα 5-10 εκατοστά. Πόσες φορές κοιτάς το κινητό σου απο τόσο κοντά;

 

Καλό σαν τεχνολογικό επίτευγμα και είμαι σίγουρος οτι το marketing της LG θα χαρεί ιδιαίτερα με αυτό, αλλά απο εκεί και πέρα άχρηστο πρακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα δεν έχει νόημα να είναι 5'' μια οθόνη κινητού + τις διαστάσεις του κινητού. Σαν να κρατάς παντόφλα στο κεφάλι σου.Με το Xperia X10 με έπιανε το χέρι μου και είχα πονοκέφαλο αν μιλούσα πάνω απο 2 λεπτά(και πολλοί άλλοι γνωστοί που το έχουν). Το LG που θα είναι σαν μικρό tablet για μένα θα ταν πάρα πολύ άβολο.Αλλά γούστα είναι αυτά.

Από άποψη κινητού με τέτοια οθόνη πάντα. Αν μιλάγαμε για κάτι άλλο δεν θα χα τέτοια γνώμη.

 

Αν θές να δεις ταινίες παίρνεις ένα φορητό dvd player που μπορείς να το συνδέσεις και σε Tv ή να πάρεις ένα Netbook. Αν θες να παίξεις παιχνίδια πάρε φορητή κονσόλα.

 

Σίγουρα και όλα μαζί θα είναι πιο φτηνά από το κινητό.Μετά πας όμως στην άλλη γωνία γιατί να μην τα έχω όλα σε ένα?

Απλά πλέον ο κόσμος παίρνει τυφλά ότι του πλασάρουν.

Τι ακτινοβολία θα βγάζει αυτή η συσκευή δεν ρωτά κανένας ειδικά αν ανοίξεις και wi-fi θα πρέπει να το έχεις στα 2 μέτρα μακριά.

Δεν έχω κάτι με την εταιρία, πέρασαν 3 LG από τα χέρια μου.Απλά λέω την γνώμη μου.

 

Δεν ξέρω που κολλάει η ακτινοβολία με τις διαστάσεις της οθόνης,αλλά still για δες μια σύγκριση.

X10 (4 ίντσες):

SAR US 0.87 W/kg (head) 0.81 W/kg (body)

SAR EU 1.25 W/kg (head)

SG 3 (4,8 ιντσες):

SAR US 0.55 W/kg (head) 1.49 W/kg (body)

SAR EU 0.21 W/kg (head)

 

Πάντως συμφωνώ μαζί σου,σαν κάτοχος X10.Όσο γίνεται αποφεύγω κλήσεις άνω των 2 λεπτών.

Dali συμφωνώ μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο να 'ναι ρε παιδιά 5 ίνσες οθόνη κινητού;

Όποιος περπατήσει στο δρόμο κρατώντας μια τέτοια παντόφλα στο αυτί θα τον περνάνε για τρελό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κατοχος Galaxy Note (5.3 inches) δεν βρισκω το κινητο καθολου δυσχρηστο. Ειναι θεμα συνηθειας, τα σχολια περι παντοφλας και καροτσιων για να το κουβαλησουμε ειναι λιγο υπερβολικα.

 

Ειδικα σε οσους αρεσει να διαβαζουν ebooks τις ωρες ταξιδιου, το συγκεκριμενο μεγεθος ειναι ο,τι πρεπει. Ειδικα αν συνδυαστει και με μεγαλο density ειναι σκετη απολαυση.

 

Τωρα για το τι θα πουν οι αλλοι που θα με κοιτανε με αφηνει αδιαφορο. Προσωπικα ποτε δεν πηρα συσκευη με τη σκεψη τι θα πει ο ξενος κοσμος στο δρομο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω που κολλάει η ακτινοβολία με τις διαστάσεις της οθόνης,αλλά still για δες μια σύγκριση.

X10 (4 ίντσες):

SAR US 0.87 W/kg (head) 0.81 W/kg (body)

SAR EU 1.25 W/kg (head)

SG 3 (4,8 ιντσες):

SAR US 0.55 W/kg (head) 1.49 W/kg (body)

SAR EU 0.21 W/kg (head)

 

Πάντως συμφωνώ μαζί σου,σαν κάτοχος X10.Όσο γίνεται αποφεύγω κλήσεις άνω των 2 λεπτών.

Dali συμφωνώ μαζί σου.

 

Ούτε εγώ ξέρω που κολλάει να σου πω την αλήθεια αλλά για να υπάρχει το ματάκι που σβήνει την οθόνη όταν το πλησιάζεις στο αυτί σου, κάτι πρέπει να σημαίνει. Όσο για την αποδεκτή ακτινοβολία στην Αμερική είναι 1,00 και στην Ευρώπη είναι 1,50. Οπότε το X10 για μένα θα ήταν απαγορευτικό ιδιαίτερα όταν θα μίλαγα και θα περπάταγα ταυτόχρονα.

 

Ως κατοχος Galaxy Note (5.3 inches) δεν βρισκω το κινητο καθολου δυσχρηστο. Ειναι θεμα συνηθειας, τα σχολια περι παντοφλας και καροτσιων για να το κουβαλησουμε ειναι λιγο υπερβολικα.

 

Ειδικα σε οσους αρεσει να διαβαζουν ebooks τις ωρες ταξιδιου, το συγκεκριμενο μεγεθος ειναι ο,τι πρεπει. Ειδικα αν συνδυαστει και με μεγαλο density ειναι σκετη απολαυση.

 

Τωρα για το τι θα πουν οι αλλοι που θα με κοιτανε με αφηνει αδιαφορο. Προσωπικα ποτε δεν πηρα συσκευη με τη σκεψη τι θα πει ο ξενος κοσμος στο δρομο...

 

Συμφωνώ στο ότι φυσικά δεν θα έπρεπε κάποιον να τον ενδιαφέρει τί θα λέει ο κόσμος για αυτόν. Αλλά πιστεύω ότι και πάλι θα διάλεγα e-book reader που είναι και πολύ πιο φτηνό και με μεγαλύτερη οθόνη για τα ταξίδια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ματάκι υπάρχει για να μην πατήσεις την ανοιχτή ακρόαση με το αφτί σου και ξεκουφαθείς :-)

Για την ακρίβειά υπάρχει για να σβηνεις η οθόνη και να κανει οικονομία στην μπαταρια. Η οθόνη, ειδικά όταν ειναι μεγάλη ειναι το 50% της κατανάλωσής. Αν δεν υπηρχε ο σενσορας, θα εχανες τη μίση αυτονομια ειδικά αν μιλας πολυ. Μετα απο αυτό, ισχύει και αυτό που γραφεις και αλλα πολλά. Παντως δεν έχει ουδεμία σχεση με ακτινοβολία, και υπάρχει ότι μέγεθος οθόνης και αν έχεις.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά' date=' το να ανησυχείς για την ισχύ του Wi-Fi σε κινητό τηλέφωνο είναι σα να ανησυχείς για το ότι θα κουφαθείς απ' το "μπαμ" όταν κάποιος σε πυροβολήσει.[/quote']

 

Καιρο ειχα να διαβάσω τοσο εύστοχο σχόλιο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...