Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εμένα εντύπωση μου κάνει αλλά μπορεί να έχει καλύτερους drivers απο την msi γιατί εγώ έχω αντίστοιχη κάρτα της gigabyte(εκει τον παιζουν μια στο τοσο βγαζουν drivers) με παρόμοιες επιδόσεις αν εξαιρέσεις οτι έχω αυτά τα drops που νομίζω οφείλονται σε drivers ασε που εγώ εχω κ λιγότερη μνήμη κ ταχυτητα επεξεργαστή απο το συστημα του παιδιου οποτε λογικη η διαφορά που έχουμε.Ισως τραβάει bottleneck λόγω επεξεργαστη η ολη φάση.. μιλαω για το δικο μου συστημα...

απο drivers εχω τους 14.4!παντως μεχρι στιγμης το παιχνιδι ειναι τελειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το GTA IV έπασχε από optimization issues κυρίως από CPU πλευράς, Vram τράβαγε γιατί ήταν open world με μεγάλα draw distance κλπ.Άλλο το ένα, άλλο το άλλο..Πάντως το παιχνίδι έχει ωραία missions, μοιάζει άπειρα με GTA.Επίσης, είναι τίγκα στα μασωνικά σύμβολα, πάει το τρίγωνο σύννεφο, μέχρι και στο loading..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες το αυτό σε όσους δώσαν 1000Ε για 690 ή 680 2GB SLI..Είναι για να κατεβάζει ρυθμίσεις ένας τέτοιος ; Και να του την λέει ένας με 770 4GB που έδωσε λιγότερα από τα μισά ;

Ναι αλλά όταν του λέγαμε οι υπόλοιποι μην παίρνεις σήμερα κάρτα με 2 gb vram, αλλά με 3 ή 4, πεταγόσουν εσύ και ο άιλουρος και λέγατε, πρώτα θα τελειώσουν όλα τα υπόλοιπα και μετά η μνήμη.Αγκινάρα τώρα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε λίγο τις εικόνες...

High Filtres - Medium Textures (For 1GB Cards) και έχω 30 με 40FPS, καθόλου framedrops αλλά η κάρτα δεν τερματίζει στα 99%. Χρήση μνήμης για τα φίλτρα αυτά είναι στα 1480MB το μέγιστο.

Περιμένουμε Drivers λογικά.

post-293763-0-50440400-1400935220_thumb.jpg

post-293763-0-03651100-1400935221_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά όταν του λέγαμε οι υπόλοιποι μην παίρνεις σήμερα κάρτα με 2 gb vram, αλλά με 3 ή 4, πεταγόσουν εσύ και ο άιλουρος και λέγατε, πρώτα θα τελειώσουν όλα τα υπόλοιπα και μετά η μνήμη.Αγκινάρα τώρα... ;)

Titan fall, wolf.... Και τώρα watchdogs! ... Και έρχονται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά το έτρεξα κι εγώ

 

πολύ ωραία γραφικά οι περισσοτερες εικονες το αδικούνε πολύ

 

τα προβληματα με το ασταθες frame rate πιστεύω θα διορθωθούνε με τον επομενο driver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπαιξα λίγο το μεσημέρι.. έχω 270x 2GB και κατέβασα αρκετά τις ρυθμίσεις. Έχω off AA,Ambient Oclusion και τα υπόλοιπα σε medium - high.

Παρ' όλα αυτά η κίνηση είναι πολύ βαριά, δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα εικονίδια που μου πετάγονται στην οθόνη, υπάρχει πάντα μια μικρή θολούρα, τα fps πέφτουν συνέχεια και laggάρει ο τόπος, όσο και να αυξήσω την ευαισθησία της κάμερας του pad δεν αλλάζει κάτι και άλλα πολλά

Γενικώς, δε μ' αρέσει καθόλου! Ευτυχώς που δεν το αγόρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά όταν του λέγαμε οι υπόλοιποι μην παίρνεις σήμερα κάρτα με 2 gb vram, αλλά με 3 ή 4, πεταγόσουν εσύ και ο άιλουρος και λέγατε, πρώτα θα τελειώσουν όλα τα υπόλοιπα και μετά η μνήμη.Αγκινάρα τώρα... ;)

Ε βγήκε η εξαίρεση..Μόνο το WD δικαιολογεί την παραπάνω Vram, το Titanfall είχε ps2 textures, το Wolfenstein έχει την αποτυχία το megatexture.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις την msi 660ti pe oc να μας πει πως παιζει και αν θα μπορεσουμε να το παιξουμε καλα; Το game εννοω. χαχα!!!!  :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=Bpko_DMdQGE .

--==Settings==---

↔Resolution: 1920*1080

↔DX11: Ultra

↔Graphics: Ultra

___

---==Frame Rate==---

↔With Fraps : 18-40

↔Without Fraps : 25-50

 

Καλό παίξιμο... Με το game εννοώ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει επειγοντως να βγει patch ωστε να μπορει να τρεξει το παιχνιδι σε ultra ακομα και σε καρτες που δεν εχουν 4 gb vram. Το ποσο δυναττη ειναι μια καρτα δεν εξαρταται μονο απο το μεγεθος της μνημηςλλα και απο την ταχυτητα του πυρηνα και της μνημης. Μια GTX 770 4GB ειναι κατωτερη απο μια 780 3 gb. Αρα αυτο τι σημαινει ? Οτι  καποιος με 770 4 gb θα μπορει να το τρεξει στο ultra ενω μια 780 η μια 780 ti που εχουν 3 gb αλλα ειναι πιο δυνατες απο μια 770 4 gb  δεν μπορουν?!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...