Προς το περιεχόμενο

Ξεκινά η εγκατάσταση του συστήματος Wi-fi στο Μετρό της Αθήνας


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φυσικά έργο με μηδενικό κόστος...

Κρατηθείτε για αυξήσεις εισιτηρίων!

Αν είναι έτσι ρε γαμώτο να μην βάλουν wifi...

Και το διαγωνισμό κέρδισε η hellas και σίγουρα με δημοκρατικές και αξιοκρατικές διαδικασίες ρε αντε γειά εδώ ακόμα και στο πανεπιστήμιο που δούλευα διαγωνισμούς μέχρι και για αναλώσιμα χαρτια μελανια κτλ όλοι στημένοι ήταν. ερχόντουσαν 5-6 φάκελοι απο τις υποψήφιες εταιρείες και ο υπεύθυνος άνοιγε μόνο αυτή που ήθελε (δλδ του γνωστου που είχαν μην επεκταθω...)

 

Τι σχεση εχει η τιμη του εισητηριου των ΜΜΜ με το wifi του μετρο? Ασχετα εαν θα μπει ή οχι, ασχετα με το αν θελουν να ανεβασουν τα εισητηρια, μου λετε οτι επειδη το ΜΕΤΡΟ θα εχει wifi, οποιος θελει να παρει ΛΕΟΦΩΡΕΙΟ θα πρεπει να εχει αυξημενο εισητηριο? Ο,τι να'ναι..

 

Εαν ειναι δωρεαν η παροχη του, θα ειναι καλη πρωτοβουλια, αλλα κραταω μια πισινη για τις ταχυτητες.. Με τοσο κοσμο και τοσα smartphone, θα γινεται χαμος..

ρε φίλε εδώ πέρα μας φορολογούν τα πηγάδια... αυτό θα σου φανεί περίεργο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

ρε φίλε εδώ πέρα μας φορολογούν τα πηγάδια... αυτό θα σου φανεί περίεργο;

 

η φορολόγηση των πηγαδιών δεν είναι παράλλογη, η ΞΑΝΑ φορολόγηση είναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αύξηση των εισιτηρίων είναι ΗΔΗ αποφασισμένη (λέγε με Μνημόνιο...) για το πρώτο τρίμηνο του 2013. Για όλα τα ΜΜΜ.

Αντί να σπαταλάμε ενέργεια εναντίον τέτοιων απίστευτων γεγονότων (δεχθήκαμε πριν ένα χρόνο σαν άβουλες κότες την αύξηση από 1 ευρώ σε 1,40 [+40%] ΕΝ ΜΙΑ ΝΥΚΤΙ) καθόμαστε και χάνουμε την ώρα μας λέγοντας μ@λ@κίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αύξηση των εισιτηρίων είναι ΗΔΗ αποφασισμένη (λέγε με Μνημόνιο...) για το πρώτο τρίμηνο του 2013. Για όλα τα ΜΜΜ.

Αντί να σπαταλάμε ενέργεια εναντίον τέτοιων απίστευτων γεγονότων (δεχθήκαμε πριν ένα χρόνο σαν άβουλες κότες την αύξηση από 1 ευρώ σε 1,40 [+40%] ΕΝ ΜΙΑ ΝΥΚΤΙ) καθόμαστε και χάνουμε την ώρα μας λέγοντας μ@λ@κίες.

 

ε τότε να κάτσουμε όλοι στο καναπέ μας. εγώ εκεί ήμουνα και έτρωγα δακρυγόνα εσύ μάλλον ήσουνα στο καναπέ και ελέγες "δες κάτι Μ@λκες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τότε να κάτσουμε όλοι στο καναπέ μας. εγώ εκεί ήμουνα και έτρωγα δακρυγόνα εσύ μάλλον ήσουνα στο καναπέ και ελέγες "δες κάτι Μ@λκες"

 

Καλά. Δεν σε ξέρω - δεν με ξέρεις, οπότε θα σου πρότεινα αλλού αυτά τα ηρωικά. Το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να λύσεις πάντως είναι να καταλαβαίνεις ΤΙ διαβάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά. Δεν σε ξέρω - δεν με ξέρεις, οπότε θα σου πρότεινα αλλού αυτά τα ηρωικά. Το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να λύσεις πάντως είναι να καταλαβαίνεις ΤΙ διαβάζεις.

 

Δεν έκανα τίποτα ηρωικό... όπως συνήθως πήγα να διαδηλώσω ειρηνικά και έτρωγα δακρυγόνα που το βλέπεις το ηρωικό;

Είπες οτι ανεχτικάμε τις παρανοϊκές αυξήσεις κτλ... εσεις τις ανεχτικατε οχι εγω και αλλο 1 εκατ ελληνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανα τίποτα ηρωικό... όπως συνήθως πήγα να διαδηλώσω ειρηνικά και έτρωγα δακρυγόνα που το βλέπεις το ηρωικό;

Είπες οτι ανεχτικάμε τις παρανοϊκές αυξήσεις... εσεις τις ανεχτικατε οχι εγω και αλλο 1 εκατ ελληνες

 

Ηρωικό είναι να βγαίνεις ανώνυμα σε ένα φόρουμ και να το παίζεις ήρωας. Και να "τη λες" σε κάποιον άλλο υποθέτοντας ότι αυτός έκανε κάτι άλλο, λίγοτερο... ηρωικό από σένα. Ούτε ξέρεις ποιος είμαι, ούτε ξέρω ποιος είσαι, στο ξαναλέω. Ξέρεις ΤΙ έκανα εγώ εκείνες τις μέρες; Όχι. Μπορεί να έφαγα 300 κιλά δακρυγόνα αλλά μπορεί και να είμαι ένας βολεμένος κομματοσκυλάκος που έβριζε τους αγανακτισμένους. Ακριβώς το ίδιο μπορεί να ισχύει και για σένα. Μπορεί να λες αλήθεια, μπορεί και ψέμματα. Έχει σημασία; Καμία. Εξάλλου, ο αγώνας πρέπει να είναι διαρκής και μέσα από την καθημερινότητά μας και να μην αρκούμαστε μόνο σε οργανωμένες -αλλά περιορισμένες χρονικά- εκδηλώσεις.

 

Άκου φίλε. Το αν ήσουν στο Σύνταγμα ή όχι, αν ήμουν εγώ "αγανακτισμένος" ή όχι, δεν παίζει κανένα ρόλο σε αυτό το φόρουμ.

Όταν μίλησα για "εμάς", δεν εννοούσα "εμένα, το Γιώργο και το Νίκο, αλλά ΟΧΙ τον Manos-Sx που κατέβηκε στο Σύνταγμα". Εννοούσα όλους μας, σαν κοινωνία. Όλοι λίγο ως πολύ έχουμε συμβάλλει σε αυτό που γίνεται, είτε ενεργά (όντας λαμογιάκια) είτε παθητικά (όντας τίμιοι αλλά ΑΠΑΘΕΙΣ - σε ανύποπτο χρόνο όμως, όταν έπρεπε, όχι όταν ήταν άργα και -κακά τα ψέμματα- της μόδας). Έτσι πρέπει να μιλάμε σε ένα χώρο που είμαστε ΑΝΩΝΥΜΟΙ και κανένας δεν ξέρει (και δεν τον ΝΟΙΑΖΕΙ) τι έχουμε κάνει στην ιδιωτική μας ζωή, και άρα να "δικαιούμαστε" να το παίζουμε (και καταλήγω σε αυτό που είπα σε μία γραμμή εξ' αρχής) ΗΡΩΕΣ.

 

Επιμένω, δεν καταλαβαίνεις την ουσία αυτών που διαβάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο Τόλης.

 

Τεσπα, εμένα δεν θα με χαλούσε καθολική διαθεσιμότητα Wifi σε σταθμούς και τρένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρωικό είναι να βγαίνεις ανώνυμα σε ένα φόρουμ και να το παίζεις ήρωας. Και να "τη λες" σε κάποιον άλλο υποθέτοντας ότι αυτός έκανε κάτι άλλο, λίγοτερο... ηρωικό από σένα. Ούτε ξέρεις ποιος είμαι, ούτε ξέρω ποιος είσαι, στο ξαναλέω. Ξέρεις ΤΙ έκανα εγώ εκείνες τις μέρες; Όχι. Μπορεί να έφαγα 300 κιλά δακρυγόνα αλλά μπορεί και να είμαι ένας βολεμένος κομματοσκυλάκος που έβριζε τους αγανακτισμένους. Ακριβώς το ίδιο μπορεί να ισχύει και για σένα. Μπορεί να λες αλήθεια, μπορεί και ψέμματα. Έχει σημασία; Καμία. Εξάλλου, ο αγώνας πρέπει να είναι διαρκής και μέσα από την καθημερινότητά μας και να μην αρκούμαστε μόνο σε οργανωμένες -αλλά περιορισμένες χρονικά- εκδηλώσεις.

 

Άκου φίλε. Το αν ήσουν στο Σύνταγμα ή όχι, αν ήμου εγώ "αγανακτισμένος" ή όχι, δεν παίζει κανένα ρόλο σε αυτό το φόρουμ.

Όταν μίλησα για "εμάς", δεν εννοούσα "εμένα, το Γιώργο και το Νίκο, αλλά ΟΧΙ τον Manos-Sx που κατέβηκε στο Σύνταγμα". Εννοούσα όλους μας, σαν κοινωνία. Όλοι λίγο ως πολύ έχουμε συμβάλει σε αυτό που γίνεται, είτε ενεργά (όντας λαμογιάκια) είτε παθητικά (όντας τίμιοι αλλά ΑΠΑΘΕΙΣ - σε ανύποπτο χρόνο όμως, όταν έπρεπε, όχι όταν ήταν άργα). Έτσι πρέπει να μιλάμε σε ένα χώρο που είμαστε ΑΝΩΝΥΜΟΙ και κανένας δεν ξέρει (και δεν τον ΝΟΙΑΖΕΙ) τι έχεις κάνει στην ιδιωτική σου ζωή, και άρα να "δικαιούσαι" να το παίζεις (και καταλήγω σε αυτό που είπα σε μία γραμμή εξ' αρχής) ΗΡΩΑΣ.

 

Επιμένω, δεν καταλαβαίνεις την ουσία αυτών που διαβάζεις.

 

Το ξέρω δεν απάντησα "καθαρά" στα λεγόμενα σου αλλά κουράστηκα να διαβάζω γνώμες του τύπου "είμαστε όλοι υπεύθυνοι για τη σημερινή κατάντια-κατάσταση". Αν δε θέλεις να πιστέψεις αυτά που λέω πρόβλημα σου ας τα πιστέψει όποιος θέλει αλλά δεν είναι όμορφο να υπονοήσεις ότι μάλλον ψεύδομαι... και ναι πιστεύω ότι όποιος υποστηρίζει αυτή την άποψη δηλαδή ότι όλοι έχουμε μερίδιο ευθύνης είναι ένας από αυτούς που ψήφιζαν-ψηφίζουν ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ και ξέρουν τι πάει να πει διαφθορά από πρώτο χέρι... Να μην τους βάζεις όλους σε ένα τσουβάλι γιατί κάποιοι ακόμα παραμένουν τίμιοι σε αυτή τη χώρα και θα κλείσω λέγοντας ότι κρύβεσαι πίσω απο τις λέξεις και φόβασαι να εκφράσεις τα αληθινά πιστεύω σου γιατί θα φας κράξιμο...

 

Επιμένω δεν έκανα τίποτα ηρωικό ούτε το έπαιξα ήρωας αλλά νιώθω περήφανος που έκανα και κάνω ότι μπορώ.

Τώρα τι να σ πω αν δε θες να τα πιστέψεις δε μου καίγεται καρφί αλλά αν ήσουνα εκεί και ένιωθες αυτά που νιώσαμε δε θα το έκρυβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρη η παρέμβασή μου αλλά @Manos-Sx όντως νομίζω οτί κολλάς σε λέξεις κ χάνεις την ουσία του τι λέει ο apos.

 

Αλλά anyway, αν μπει κάνα μαλακισμένο από Android με WiFiKill εκεί τι γίνεται? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρη η παρέμβασή μου αλλά @Manos-Sx όντως νομίζω οτί κολλάς σε λέξεις κ χάνεις την ουσία του τι λέει ο apos.

 

Αλλά anyway, αν μπει κάνα μαλακισμένο από Android με WiFiKill εκεί τι γίνεται? :P

 

ναι ενα δίκιο το έχετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιτάνε που πολλές δυσπρόσιτες και όχι μόνο κατοικημένες περιοχές σε όλη την Ελλάδα ακόμη δεν έχει φτάσει το DSL το Wi Fi στο μετρό μας μάρανε.

 

Αφού το άνω κολοκοτρωνιτσι (το κάτω έχει) δεν έχει dsl, δεν θα πρεπει να βάλουμε wifi στο μετρό. :shifty:

 

 

Πόση γκρίνια και μιζέρια σε αυτη την χώρα, πόση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κοζανη εχει wifi στα κτελ και μερικα κτελ για θεσ/κη-αθηνα.

http://www.infotrip.gr/el/%CE%97%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CE%9D%CE%AD%CE%B1/%CE%A0%CE%99%CE%9B%CE%9F%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%95%CE%A1%CE%93%CE%9F%CE%93%CE%99%CE%91%CE%A4%CE%97%CE%9D%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%9F%CE%A7%CE%97%CE%9A%CE%99%CE%9D%CE%97%CE%A4%CE%A9%CE%9D%CE%95%CE%A5%CE%A1%CE%A5%CE%96%CE%A9%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%A9%CE%9D/tabid/251/Default.aspx

http://www.ktel-thes.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=107&Itemid=120&lang=el

MOOV BOX M200 is a multi-radio, ruggedised in-vehicle communications device that delivers Ethernet, Wi-Fi and GPS over a range of carrier-class backhaul networks. MOOV BOX M200 installed in trains, coaches, taxis, buses and ferries and it is simply the easiest way to provide connectivity wherever it’s needed.

 

το wifi στο μετρο ειναι υπερβολη!!!!!οχι αλλη ακτινοβολια χωρις λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σωστός ο Τόλης.

 

Τεσπα, εμένα δεν θα με χαλούσε καθολική διαθεσιμότητα Wifi σε σταθμούς και τρένα.

Να προσέχεις τις τσέπες σου όταν με το καλό εφαρμοστεί. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...