Προς το περιεχόμενο

Αγγλία: Νέα μέτρα θα επιτρέπουν την αποκάλυψη ταυτότητας των trolls


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγά εμείς οι ευαίσθητα προσβαλόμενοι στο φασισμό, ίσα να το ρίξουμε στο φασισμό, και λίγος φασισμός στη θέση θα μας έβαζε! Δεν επιτίθεμαι σε εσένα προσωπικά, αλλά γενικώς. Δεν σου έχει συμβεί να βρίσκεσαι σε κατάσταση ψυχολογικής πανωλεθρίας, την οποία σου προκάλεσε κάποιος και κάτι μέσω του ίντερνετ, και λές "θα σε μηγασω ρε" και ξέροντας ότι δεν μπορείς να βρεις ποιός είναι και να σκάψεις το δίκιο σου, τρελαίνεσαι? Ένα παράδειγμα απλώς λέω το οποίο είναι μια πτυχή. Όσων αφορά τις άλλες πτυχές όπως αυτό με τις παιδεραστίες, μη το γαργαλάτε και το χαϊδεύετε, γιατί όσο και μικρός να ήταν αυτός ο αριθμός αυτού του είδους των θυμάτων, και πάλι είναι απαράδεκτο. Ελπίζω πως δεν είμαι εκτός θέματος :P

μα αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι πως αυτό που έκαναν δεν είναι λύση. Η λύση είναι μία και απλή, BLOCK/DELETE/REPORT/BAN.

 

Στην "πραγματική" ζωή μας, όταν ένας άγνωστος μας πει μαλάκα (κτλπ) στον δρόμο, θα του πούμε κι εμείς δύο γαλλικά και θα τελειώσει εκεί το θέμα. Τώρα αν κάποιος είναι βλάκας και κάτσει για να παίξεις μπουνιές τότε κακό του κεφαλιού του. Το ίδιο ισχύει και στο διαδίκτυο. Αν σε βρίζει/βρίζεσαι με έναν άγνωστο του λες τις πέντε βλακείες σου και τον στέλνεις (ignore/block/delete/report/ban). Αν δεν τον στείλεις, τότε μάλλον φταις εσύ (μαζόχα!).

 

Προσωπική μου άποψη είναι, ότι το internet μπορεί να προσφέρει τεράστια διαφάνεια - κάθε σου κίνηση μπορεί να καταγραφεί, πράγμα που δεν συμβαίνει στην ζωή. Η ιδιοτικότητα είναι πολύ σημαντική, αποτελεί σημαντικό κομμάτι της ελευθερίας ενός ανθρώπου και δεν μπορεί για ψίλου πήδημα να παραβιάζεται. Όπως είχε πει και ο Φραγκλίνος: "Αυτός που θυσιάζει την ελευθερία για την ασφάλεια, δεν αξίζει τίποτε από τα δύο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σιγά εμείς οι ευαίσθητα προσβαλόμενοι στο φασισμό, ίσα να το ρίξουμε στο φασισμό, και λίγος φασισμός στη θέση θα μας έβαζε!

Δες λοιπόν τι γίνεται, εγώ που (και καλά) είμαι θύμα του φασισμού, προσβάλομαι ιδιαίτερα από το πόστ σου που είναι υπέρ του φασισμού και με την βοήθεια του νόμου εσύ δεν θα μπορείς ξανά να πείς την άποψή σου.

 

υγ υποθετιά όλα αυτά, δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα σε σένα ούτε σε μένα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά εμείς οι ευαίσθητα προσβαλόμενοι στο φασισμό, ίσα να το ρίξουμε στο φασισμό, και λίγος φασισμός στη θέση θα μας έβαζε! Δεν επιτίθεμαι σε εσένα προσωπικά, αλλά γενικώς. Δεν σου έχει συμβεί να βρίσκεσαι σε κατάσταση ψυχολογικής πανωλεθρίας, την οποία σου προκάλεσε κάποιος και κάτι μέσω του ίντερνετ, και λές "θα σε μηγασω ρε" και ξέροντας ότι δεν μπορείς να βρεις ποιός είναι και να σκάψεις το δίκιο σου, τρελαίνεσαι? Ένα παράδειγμα απλώς λέω το οποίο είναι μια πτυχή. Όσων αφορά τις άλλες πτυχές όπως αυτό με τις παιδεραστίες, μη το γαργαλάτε και το χαϊδεύετε, γιατί όσο και μικρός να ήταν αυτός ο αριθμός αυτού του είδους των θυμάτων, και πάλι είναι απαράδεκτο. Ελπίζω πως δεν είμαι εκτός θέματος :P

 

 

Επικυνδινο παραδειγμα βαζεις με τον Φασισμο. Αν νομιζεις πως τα αγορια με τις στρατιωτικες στολες και τα κοντοκουρεμενα μαλλια απλα μονο θα σε βαλουν στην θεση μας γιατι εσυ νομιζεις οτι εχουμε ξεφυγει κλπ κλπ κλπ. εισαι βαθεια νυχτωμενος. Ο φασισμος εχει σκoτωσει εκκατομυρια ανθρωπους, εχει φιμωσει ακομα περισοτερους και δεν ειναι ουτε μοδα ουτε μπορεις να πεις Α ΟΚ δεν μου κανει πηγαινε απο κει που ηρθες. Αμα σου κατσει στο σβερκο με πολυ δυσκολα θα τον κανεις να ξεκολησει. Υπαρχουν πιο αποτελεσματικοι τροποι να αντιμετωπισεις εναν που τρολαρει, μη βιαιοι.

καλη σου μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Νησί για πόσο καιρό (μήνες δηλαδή) μπορούν να σε χώσουν φυλακή χωρίς να σου απαγγελθούν κατηγορίες; :confused: Αν δεν προκύψει κάτι εις βάρος σου, σ' αφήνουν και θα πρέπει να τους πεις και ευχαριστώ απο πάνω!

Αυτό το σίχαμα ξεκίνησε με τον πόλεμο κατά της τρομοκρατίας.

Σιγά, σιγά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για όσους συμφωνούν με τον νόμο: Είστε με τα καλά σας;; Και η ελευθερία του λόγου πάει περίπατο;; Και που ξέρετε ότι δεν ήταν όντως παιδεραστής;; Γουστάρετε την καταπίεση μου φαίνεται...there's no patch for stupidity..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...