Προς το περιεχόμενο

Πανεπιστήμια και προγραμματισμός


PCganster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

παω δευτέρα προς τρίτη γυμνασίου και εχω ηδη αποφοσισει απο καιρο τι θα ακολουθησω

προγραμματιστης ηλεκρονικων υπολογιστων

αλλα εχω ενα θεματακι και δεν μπορω να αποφασισω σε ΠΙΟ πανεπιστημιο να παω

αν μπορειτε θελω να με διαφωτισετε περι του θεματος για πιο ειναι το καλυτερο αλλα και τα προτερηματα και τα μειονεκτηματα του καθενος

ευχαριστω πολυ

στεφανος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε αυτο που σου αρεσει πήγαινε.

 

Eκτος και αν θες να προβληματιστεις γυρω απο κατι

πιο συγκεκριμενο.

 

Κοιταξε να δεις.... τα της πληροφορικης τα καλα μυστικα

θα τα μαθεις μονος σου και με προσωπικη ενασχοληση (το πανεπιστημιο δινει βασεις)

και ολα εχουν την ιδια υλη πανω - κατω.

 

Για δουλεια μετα... μετραει και η σχολη (στο στρατο πχ μετρησε αρκετα η σχολη μου με εκαναν Δεκανέα και διατάζω τα φανταράκια) χαχαχχα πλακα κανω!

 

για δουλεια μετα θες και αλλα... δεν ειναι μονο η σχολη.

 

Σε καλυψα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΟΠΑ γίνεται παρα πολυ (και σοβαρή) δουλεια σε προγραμματισμό. Επίσης νομίζω ότι και στην Κρήτη γίνεται λερωνουν αρκετά τα χέρια τους σε κώδικα.

 

Για το πρώτο ψαξου λίγο στα παρακάτω links:

Http://CS.aueb.gr

Http://Venus.cs.aueb.gr

 

Καλη επιτυχία και καλο ψάξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πανεπιστημιο της κρητης φαινεται πολυ καλο ευχαριστω πολυ

κατι τελευταιο εκτος απο καλους βαθμους θελει και κατι αλλο για να περασεις προγραμματιστης? {εννωω κανενα πτυχιο η χαρτι που βγαζεις πριν πας? φερνω για παραδειγμα το ADSL που εχω ακουσει οτι το χρειαζεσε για να περασεις προγραμματιστης αληθευει?}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειάζεται κανένα χαρτί ή "πτυχίο" για να περάσεις σε προγραμματιστική σχολή.

Τώρα, ο καθένας θέλει η δική του σχολή να είναι η καλύτερη αλλά νομίζω η δική μου είναι.

 

σημασία έχει ν'ασχολείσαι ο ίδιος. Αν δεν ασχολείσαι δεν μαθαίνεις.

Και στις περισσότερες σχολές παίρνουν πτυχίο κι αυτοί που δεν ασχολούνται.

Οπότε δεν είναι ακριβώς κριτήριο το "ποιά σχολή έβγαλες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχήν σε οποία σχολή και να πας περίπου τα ίδια μαθαίνεις (εφ όσον θες). Σε οποία σχολή, Πολυτεχνική ή μη, παίρνεις τις βάσεις. Τα υπόλοιπα είναι στο χέρι σου.

Επίσης να προσθέσω ότι α πράγματα στην παιδεία σύντομα θα αλλάξουν. Οπότε είναι σαν να ρωτάς "τι καιρό θα κάνει α Χριστούγεννα του 2013;"

- πιθανότατα θα έχει κρύο, αλλά κανείς δεν είναι σίγουρος... ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ασχολουμαι ασχολουμαικαι παθιασμενα μαλιστα !!!

ειμαι ηδη σχεδον ασσος σε batch programing και shell sritping

ξερω και κατι ψιλα απο python και δεν εχω φιαξει ακομα ολοκληρομενο προγραμμα με μορφη .exe/.deb

τελος παντων ευχαριστω πολυ γιατι κατι ειχα ακουσει οτι θελει πτυχια και ειχα χλωμιασει{μου ειχαν πει οτι θελει 6 χρονια για να βγαλεις το ADSL που και καλα απαιτειται για να μπεις προγραμματιστης} :mrgreen:

χιλια ευχαριστω και παλι

Υ.Σ μου αρεσει πολυ το πανεπιστημιο στην Κρητη μου φαινεται οτι σε αυτο θα παω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο CSD της κρήτης που ήταν ένας φίλος μου έλιωσε (Στο να προγραμματίζει). (=> εκεί ίσως σου αρέσει)

Ισχύει πάντως αυτό που σου είπαν πιο πάνω, ότι μόνος σου θα μάθεις.

 

Βέβαια, καλύτερα να το ξανασκεφτείς όταν πας τρίτη λυκείου. έχεις ακόμα μέλλον. μη σταματάς να αυτο-απασχολείσαι μόνο με προγραμματισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... μου ειχαν πει οτι θελει 6 χρονια για να βγαλεις το ADSL που και καλα απαιτειται για να μπεις προγραμματιστης} :mrgreen:

...

 

Θα ήθελα πολύ να μάθω (τρόπος του λέγειν), ποιός σου είπε αυτή την μέγιστη π@π@ρι@ shock.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα μου το ειπε ενας συμμαθητης μου που ισχυριζεται οτι αν δεν εχεις βγαλει το πτυχιο ADSL δεν μπορεις να λεγεσαι καν κομπυτερας....... χαχαχαχαχαχ και τον ρωταω τι κανετε στο ADSL και μου λεει word exel powerpoint και διαχειριση φακελων και αρχειων {κρατιομουν μην γελασω...} και του λεω ποσα χρονια ειναι αυτο και μου λεει 6!!!{εκει δεν κρατηθηκα .......αρχισα να γελαω :lol: } και του λεω τιποτα απο γλωσσα πρωγραμματισμου κανα batch αρχειο δεν εχει ? και μου λεει κινεζικα λες??

παντως με την συζητηση λιγο το πιστεψα και φοβηθηκα!!

ευτυχως δεν ισχει κατι τετιο {νιωθω ανακουφισμενος} B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απορια που εχω ειναι κατα ποσο διδασκεται το office (word, excel, powerpoint κλπ) στα ελληνικα πανεπιστημια. Διδασκεται σε βαθος ή σου μαθαινουν 5 πραγματα απο το καθενα και μετα πρεπει να ασχοληθεις μονος σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...