Προς το περιεχόμενο

Στο μισό οι τιμές των SSD σκληρών δίσκων σε σύγκριση με το 2011


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγα τα πιστολια και το καλσον ,λες και σε υποχρεωνει κανεις να αγορασεις...

Έτσι, έβαλες τα πράγματα στη θέση τους, και μάλιστα με φοβερό επίπεδο...

Στην εποχή μας η αγορά του υπολογιστή είναι από είδος πολυτελείας μέχρι αγορά σχεδόν πρώτης ανάγκης. Ανάλογα την περίπτωση και την χρήση. Όταν λοιπόν οι δύο βασικοί κατασκευαστές ενός εξαρτήματος που είναι απαραίτητο για να δουλέψει ο Η/Υ (και μάλιστα, του φθηνότερου τύπου) έχουν κάνει τόσο εμφανές καρτέλ, ναι, είναι πολύ εκνευριστικό και ναι, σχεδόν σε υποχρεώνουν να αγοράσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σιγα τα πιστολια και το καλσον ,λες και σε υποχρεωνει κανεις να αγορασεις...

Καταλαβαίνεις τι σημαίνει καρτέλ και για ποιούς λόγους είναι παράνομο;

Γράφεις μια μπούρδα και νομίζεις πως έκανες έξυπνο σχόλιο.

Διάβασε για τα καρτέλ και σκέψου τι επιπτώσεις μπορεί να έχουν ακόμη και σε αγαθά πρώτης ανάγκης. Και αν ποτέ παραπονεθείς για τους λόγους που έχουν γίνει όλα τόσο ακριβά στην Ελλάδα, θυμήσου ότι δεν σε υποχρεώνει κανείς να πας στο σούπερ μάρκετ. Έχεις την επιλογή να πεθάνεις της πείνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα εχουν πεσει οι τιμες τους,ειχα παρει τον Vertex 3 της OCZ 120 GB τελη Φλεβαρη και πληρωσα 175 ευρω και τωρα το βρισκεις 40-50 ευρω φθηνοτερα

Καλη φαση να κανει καποιος μια καλη αναβαθμιση με λογικο κοστος,αν εξαιρεσουμε τα αλλα υποσυστηματα, ο σκληρος ηταν η αχιλλειος πτερνα των pc μεχρι σημερα

 

Μια απο τα ιδια εγω ειχα παρει των Agility grin.png

και τωρα των βλεπω στα 120 περιπου frown.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, έβαλες τα πράγματα στη θέση τους, και μάλιστα με φοβερό επίπεδο...

Στην εποχή μας η αγορά του υπολογιστή είναι από είδος πολυτελείας μέχρι αγορά σχεδόν πρώτης ανάγκης. Ανάλογα την περίπτωση και την χρήση. Όταν λοιπόν οι δύο βασικοί κατασκευαστές ενός εξαρτήματος που είναι απαραίτητο για να δουλέψει ο Η/Υ (και μάλιστα, του φθηνότερου τύπου) έχουν κάνει τόσο εμφανές καρτέλ, ναι, είναι πολύ εκνευριστικό και ναι, σχεδόν σε υποχρεώνουν να αγοράσεις!

Δηλαδη σε πειραξε αυτα που γραφω εγω(τα οποια ειναι κριτικη στην παρα8εση που εκανα) και οχι οσα ειπε ο αλλος περι χοντρομαλ@κων και πυροβολισμους στα κεφαλια,οτι ναναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ θετικό η διαρκής μείωση των τιμών στους SSD. Όταν, σύμφωνα με το πινακάκι, το "ακριβότερο" GB είναι στα $2,31 και 2 χρόνια πριν είχα αγοράσει 60άρι SSD με €210 ,δλδ €3,5 ανά GB, βλέπεις τι εξέλιξη υπάρχει στον τομέα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις έχω μια απορία................ δεύτε αυτό λίγο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.345344 παίζει τίποτα μουφα..........???????? δεν είναι πολύ περίεργα τα νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει τον Μ4 64gb τον νοέμβριο κοντά στα 100 ευρώ. Τον έχω μόνο για το λειτουργικο και τα βασικά μικρα προγράμματα και είμαι οριακά. Μηχανικό έχω έναν παλιό 250gb και είμαι στο γράψε σβήσε αλλα τι να κάνεις? Μαθαίνεις να συμβιβάζεσαι και να ζεις με λιγοτερα.... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις έχω μια απορία................ δεύτε αυτό λίγο http://www.e-shop.gr...l?id=PER.345344 παίζει τίποτα μουφα..........???????? δεν είναι πολύ περίεργα τα νούμερα.

 

για ποια νουμερα λες?

τα mb/s? μια χαρα ειναι

η τιμη? και αυτη οκ μου φενετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θελε να πω μήπως είναι πολλά για να είναι αληθινά .........για την τιμή του δεν είναι πολύ φθηνός ?

 

Φθηνός δεν είναι, ακριβός θα έλεγα μιας και με 100 ευρώ πλέoν παίρνεις 120 gb, 87euros για 60gb ειναι πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...