Προς το περιεχόμενο

Post restante


Adon1s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Μου κλέβουν τα γράμματα συχνά πυκνά και μαλιστα ανα τρίμηνο μου ερχεται περιοδικο απο μια επιστημονική εταιρία , το οποίο κλέβουν και αυτό .

 

Επειδη ήδη 2 φορές απο εκει μου το εχουν ξαναστειλει επειδη ποτε δεν ηρθε με την πρωτη φορά , σκεφτομαι την λυση του post restante

 

Ξέρει κανένας τι παίζει ?

 

Θελει καποια ειδικη αιτηση στο ταχυδρομίο ή καποιο εξτρα κόστος ?

Επισης , ερχεται στο σπίτι ειδοποιητήριο ή εγω ανα τόσο πρέπει να πηγαίνω να ρωτάω αν μου ηρθε κάτι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα καθεσαι να περιμενεις τουλαχιστον κανα μισαωρο, με το χαρτακι στο χερι, καθε φορα για να παραλαβεις οτι εχεις... (τουλαχιστον στο δικο μου ελτα ετσι ειναι η κατασταση - ειδικα μετα το κλεισιμο μικροτερων-περιφερειακων καταστηματων)

 

Δεν νομιζω πως αξιζει. Η θυριδα ειναι το καλυτερο και εξυπηρετει σε οτι αγοραζεις απο το ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα καθεσαι να περιμενεις τουλαχιστον κανα μισαωρο, με το χαρτακι στο χερι, καθε φορα για να παραλαβεις οτι εχεις... (τουλαχιστον στο δικο μου ελτα ετσι ειναι η κατασταση - ειδικα μετα το κλεισιμο μικροτερων-περιφερειακων καταστηματων)

 

Δεν νομιζω πως αξιζει. Η θυριδα ειναι το καλυτερο και εξυπηρετει σε οτι αγοραζεις απο το ιντερνετ.

 

ναι αλλά ποσο πάει η θυρίδα...; αν αγοράζεις δηλαδή μαλακιούλες των 2$ αξίζει τον κόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό .. δεν ξέρω αν αξιζει το κοστος ...

 

αλλα προκειμένου να μην παρω ποτε τα γράμματά μου καλύτερα να περιμενω ενα τεταρτο παραπανω πιστευω , κλάϊν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τσακωσεις τον ελαφροχερη δεν παιζει?

Φανταζομαι με λιγη διακριτικη παρακολουθηση 1-2 ημερων (οχι απαραιτητα απο εσενα) θα βγει το λαυρακι. Και γλυτωνεις ολα τα υπολοιπα.

 

Διοτι αυτος που κλεβει, προφανως θα κανει τσεκαρισμα σε ολα τα γραμματοκιβωτια (ή οπου αλλου αφηνεται η αλληλογραφια) σε καθημερινη βαση.

 

Και κατι αλλο. Εχεις ακουσει και σε αλλον γειτονα τα ιδια κρουσματα ή μονο σε εσενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε ΧΑ και πες τους ότι ένα αλλοδαπο μου κλέβει τα γράμματα και τις παραγγελίες...

Μουαχαχαχα!

 

(αυτό έπρεπε να κανω πριν 3 χρόνια που μου τα σήκωνε μια αλμπέν...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε ΧΑ και πες τους ότι ένα αλλοδαπο μου κλέβει τα γράμματα και τις παραγγελίες...

Μουαχαχαχα!

 

(αυτό έπρεπε να κανω πριν 3 χρόνια που μου τα σήκωνε μια αλμπέν...)

Το γελατε, αλλα δεν εχουμε παρει πρεφα οτι την ανυπαρξια της αστυνομιας την υποκαθιστα ο δηθεν ακτιβισμος φασιστοειδων στοιχειων... Ειναι τραγικο, κι ομως αποτελει λυση για πολυ κοσμο. Αυτα που δεν μπορουν να κανουν αυτοι που τους πληρωνουμε για να τα κανουν, στα κανει απο μονος του ενας φασιστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γελατε, αλλα δεν εχουμε παρει πρεφα οτι την ανυπαρξια της αστυνομιας την υποκαθιστα ο δηθεν ακτιβισμος φασιστοειδων στοιχειων... Ειναι τραγικο, κι ομως αποτελει λυση για πολυ κοσμο. Αυτα που δεν μπορουν να κανουν αυτοι που τους πληρωνουμε για να τα κανουν, στα κανει απο μονος του ενας φασιστας.

 

off-topic: διαβαζα προσφατα ένα άρθρο-επιστολή νέων μορφωμένων (τρόπον τινά) αστυφυλάκων και αξιωματικών και πραγματικά εχω σιχαθεί ακομα περισσότερο την ελληνική νοοτροπία... Αν ολοι αυτοι οι υπεράριθμοί που έχουμε στα γραφείο βγαίνανε στα κανονικά πόστα τους ούτε αναρχοακτιβισμούς θα χρειαζόμασταν, ουτε τοσους λαθρο-μετανάστες θα είχαμε, ούτε τόση εγκληματικότητα με φόνους για 50 €, και ούτε τα γράμματα θα μας κλεβανε (προφανώς μπορεί να το κάνει και έλληνας, δεν ειμαστε και πολύ καλύτερη φάρα).

Για ολα φταίμε εμεις, οι γονείς μας και οι "πολιτικοί" μας που μας έφεραν ως εδώ αλλα πανω απο όλα η σάπια νοοτροπία μας.

 

 

 

η θυριδα κοστιζε 31€ το χρονο/ 85 για 3 χρονια

 

αν ισχύει αυτή η τιμή μου φαίνεται εξαιρετική περίπτωση! Ξέρεις μήπως αν στις θυρίδες μπορεις να πας και ενώ ειναι κλειστο το ταχυδρομικό καταστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορείς. Είναι μέσα στα καταστήματα. Τουλάχιστον στα 4-5 που έχω δει εγώ. Άλλωστε δεν είναι και χρηματοκιβώτια, δεν μπορεί να είναι εκτεθειμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορείς. Είναι μέσα στα καταστήματα. Τουλάχιστον στα 4-5 που έχω δει εγώ. Άλλωστε δεν είναι και χρηματοκιβώτια, δεν μπορεί να είναι εκτεθειμένα.

 

 

σε ενα καταστημα όμως, π.χ. συνταγμα, που ειναι ανοιχτά ως τις 20.00 θα μπορεις να εχεις πρόσβαση ή μονο πρωινές ώρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...