Προς το περιεχόμενο

Firefox 14 για Android με βελτιώσεις στην ταχύτητα και υποστήριξη HTML5, Flash Player


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

των έβαλα στο neo v και στο one s

εντυπώσεις:

ποιο γρήγορο και καλύτερο από το παλιό ναι.... είναι ποιο γρήγορο από τα άλλα browser.... ούτε καν...... δεν φτάνει το dolphin και το Opera ούτε καν.......

 

+ flash συνεχίζει και δεν παίζει αν και έχω εγκατεστημένο το flash Player και άλλα browsers το βλέπουν.........

 

αυταααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επαναφορά του profile στην αρχική του κατάσταση δοκίμασες ? (firefox->βοηθεια->αντιμετώπιση προβλημάτων->επαναφορά firefox' date=' μετά την επαναφορά δεν κρατάει τα add-on αλλά κρατάει ιστορικό,σελιδοδείκτες,cookies)[/quote']

 

Έχω 2 προσωπικά πιστοποιητικά περασμένα μέσα (για VPN), αυτά τα επηρεάζει η επαναφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα του ειναι οτι κανει πολυ αργο rendering σε βαριες σελιδες. Δηλαδη μεχρι να κατεβασει ολοκληρη τη σελιδα (ή εστω μερος της) δειχνει ακομα και το περιεχομενο που εχει κατεβει "πιξελιαρισμενο"... Αυτο ειναι μεγαλο μειονεκτημα... Στο sg2 χρησιμοποιω Dolphin ο οποιος κανει ακριβως το αντιθετο. Δηλαδη μπορει να εχει κατεβασει ενα μικρο κομματι της σελιδας αλλα θα το δειξει μια χαρα. Στην ουσια μεχρι να πας στο επομενο κομματι θα εχει κατεβει ηδη. Και o Opera ειναι καλος (και ειδικα σε ταμπλετς) αλλα ο dolphin κερδιζει γιατι ειναι παρα πολυ παραμετροποιησιμος και τα gestures τα οποια στην αρχη νομιζα οτι ειναι αχτηστα τωρα με εχουν βολεψει παρα πολυ. Οποτε δεν εχει σημασια ποιος browser κατεβαζει πιο γρηγορα τη σελιδα αλλα και ποσο γρηγορα δειχνει σωστα το περιεχομενο.

 

Μια ερωτηση για οποιον ξερει... Γιατι ολα τα speed dials χωρανε μονο μερικους σελιδοδεικτες και να μην μπορεις να βαλεις περισσοτερους?? Μερικες φορες ουτε την οθονη δε γεμιζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον δοκίμασα κι εγώ τον αλεπουδίτσο!!!

Καλός browser μου φαίνεται.

Μόνο που πήγα να αοίξω μια σελίδα (δεν θυμάμαι ποια) και μου άνοιξε την mobile έκδοση της σελίδας.

Κοίταξα μέσα στις ρυθμίσεις του και δεν βρήκα πως μπορώ να το αλλάξω αυτό και να ανοίγει την κανονική μορφή του site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε εσεις, στο archos43 δεν ειδα καμια διαφορα..

παλι κολουσε να φορτοσει σελιδες, ακομα και στα bookmarks..

εχω κανει sync τον pc με το ταμπλετ τον mozilla, λετε να φτεει αυτο;

ισως να εχει θεμα με αυτην την συσκευή. back to the stock browser..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ με τον 13.0.1 αγανάκτησα. Σε όλους τους υπολογιστές μου, ακόμα και στους high end, έχω lags, microfreezes, προβλήματα με το flash και καθυστέρηση στη πληκτρολόγηση.

 

Έβαλα τον Chrome για πρώτη φορά και ησύχασα.

 

Τώρα να δοκιμάσω τον Firefox 14 μπάς και λυθήκαν τα προβλήματα.

 

Α, η έκδοση είναι μόνο για Android......

 

 

αντι να βαλεις τον Chrome,δοκιμασες να τρεξεις τον Firefox με καθαρο προφιλ;

 

Έχει αρκετό δρόμο να διανύσει ακόμα...

 

σωστα.

γιαυτο αλλωστε ειναι σε BETA φαση ακομη,οπως και ο 14 που βγηκε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...