Προς το περιεχόμενο

NEOTION NP4 ερώτηση για LG


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήθελα να σας ρωτήσω για την PCMCIA αυτή που θέλω να βάλω στην τηλεόραση μου.Το μοντέλο της τηλεόρασης είναι: LG flatron M2794D-PZ

http://www.ebw.gr/el...ule-MPEG4-DVB-T την βρίσκω εδώ,αλλά και http://www.e-shop.gr...l?id=PER.807404, στο οποίο eshop γράφει Οι τηλεοράσεις της LG πρέπει να έχουν αναβαθμιστεί στην τελευταία έκδοση λογισμικού.

Πώς θα ξέρω αν έχει την τελευταία έκδοση πάνω;Αφού δεν μπορώ να την βρώ από κάπου.

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα το εκτιμούσα πολύ.Σας ευχαριστώ.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μπεις στο service menu της τηλεόρασης, εκεί λέει την έκδοση του firmware. Χωρίς να είμαι σίγουρος σε αυτό το menu μπαίνεις με 2 τρόπους α) πατώντας ταυτόχρονα για 10 δευτερόλεπτα τα κουμπιά menu στο τηλεκοντρόλ και στην TV β) πατώντας ταυτόχρονα για 10 δευτερόλεπτα τα κουμπιά OK στο τηλεκοντρόλ και στην TV. Μια δοκιμή θα σε πείσει! ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ παιδιά.Αα νόμιζα ότι έπαιζε ρόλο 100% να έχω το last update της lg.

πατώντας ταυτόχρονα για 10 δευτερόλεπτα τα κουμπιά menu στο τηλεκοντρόλ και στην TV
done

Λοιπόν,έχουμε και λέμε:

έκδοση λογισμικού- v3.09.1 .Από το site της lg δεν έχω βρει κάπου για updates!!

Να την παραγγείλω την κάρτα πάντως(την έκανα την παραγγελία) ;; Δεν έχω δει τί ανάλυση θα μου δίνει..θα δίνει μέχρι 1080i/p ;Η τηλεόραση πάντως βγάζει μέχρι 1080π

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η κάρτα δουλεύει μόνο με σήμα SD, στο ert HD δεν θα βλέπεις κάτι

 

ok..έφυγε για ακύρωση..Αν μετά όλα τα άλλα γίνουν HD δεν θα βλέπω τίποτα.Ευχαριστώ.

Την πλήρωσα μέσω paypal(χωρίς να έχω account) από το easybuyworld,τί γίνεται τώρα;μου είπανε επιστροφή των χρημάτων κανονικά.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα αυτη μετατρεπει το σημα mpeg4 se mpeg2 και σου επιτρεπει να βλεπης ολα τα ψηφιακα πλην erthd.

Aυτο μονο σε περιπτωση που η τηλεοραση σου εχει ψηφιακο δεκτη mpeg2 kai oxi mpeg4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα αυτη μετατρεπει το σημα mpeg4 se mpeg2 και σου επιτρεπει να βλεπης ολα τα ψηφιακα πλην erthd.

Aυτο μονο σε περιπτωση που η τηλεοραση σου εχει ψηφιακο δεκτη mpeg2 kai oxi mpeg4.

 

ναι αυτό το ξέρω,ο κ Σαραφίδης,μάλλον οι βλάκες υπάλληλοι που έχει φταίνε όταν πήγα να πάρω τηλεόραση και ζήτησα mpeg4,και μου έδωσαν mpeg2..Τέσπα..:-(

Απλώς δεν ήξερα ότι δεν δείχνει σε hd..στο μέλλον δεν θα είναι μόνο η ertHD..Οπότε,εντάξει το αφήνουμε και όσο πάνε τα αναλογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μην παραμυθιαζεσαι με το hd γιατι κατω απο 32 ιντσες ειναι ψυλλοι στ αχυρα.

Σε 42αρα στα 2,5 μετρα βλεπεις μια μικρη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μην παραμυθιαζεσαι με το hd γιατι κατω απο 32 ιντσες ειναι ψυλλοι στ αχυρα.

Σε 42αρα στα 2,5 μετρα βλεπεις μια μικρη διαφορα.

 

εγω παντως βλεπω τρελλη διαφορα σε οτι τηλεοραση το χω δοκιμασει.

δεν εχει μονο μεγαλυτερη αναλυση,αλλα και μεγαλυτερο bitrate...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι η αναλυση μονο. Αλλα ολα τα καναλια που θα ειναι hd δεν θα τα βλεπει καθολου. Μονο ηχο θα εχει. Παρε ενα δεκτη να ησυχασεις. Οι καρτες συνηθως εχουν και αλλα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...