Προς το περιεχόμενο

Τέλος το Flash Player για Android στις 15 Αυγούστου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... με την απόφαση της αυτή να τίθεται σε ισχύ στην πιο πρόσφατη έκδοση του Android 4.1. Καθώς η Jelly Bean έκδοση του Android

[offtopic]

Ποιος μaλάκas δίνει αυτά τα ονόματα στις εκδόσεις Android;

[/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιμένω ότι εσύ το λες! :-)

 

Όσο για την ερώτησή σου, έχει απαντήσει ο stevakos κάτι χρόνια πριν, κάνε έναν κόπο να το διαβάσεις: http://www.apple.com/hotnews/thoughts-on-flash/

Σοβαρα!!!

Και επιμενεις να πιστεψω τις δικαιολογιες που αραδιαζει για να δικαιολογισει την ανικανοτητα των λογισμικων του,να το υποστηριξουν ή να το τρεξουν καλα?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάρωσε λίγο ektor7... Έχει δίκιο ο deli13gr...η αλήθεια πάντως παιδια είναι ότι η adobe είχε απαξιώσει η ίδια το προϊόν της...είχε σταματήσει κάθε προσπάθεια εδώ και καιρό...το μέλλον έρχεται...!!!επιτελους φεύγει η σαβουρα του flash....επιτελους...απορώ πως μερικοί εδώ μέσα επιμένουν ακόμα...ξεχνούν τι έχουμε τραβήξει τόσα χρόνια...?ελπιζω σιγά σιγά να εξαφανιστεί και απο τους υπολογιστές μας...αν και δεν το βλέπω σύντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα 2. άλλο να αποκλείει το flash η apple και άλλο η ίδια η εταιρεία που το εκδίδει (adobe).

 

και όχι, επειδή σας το είχαν κόψει 5 χρόνια πριν, δεν ήσασταν πιο μπροστά αλλά πιο πίσω.

 

 

αντε παλι με το μπροστα και πισω .. ειπαμε ολοι οι ios user ειναι ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ...οι Γατοι εχουν android και σιγα σιγα πανω προς WM8 αρκει να μην ειναι ios ..... :devil:

 

 

 

 

το θεμα ειναι οτι τελικα φαινεται να ειχε δικιο ο Jobs *****

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε τοσο δικαιο,που τελικα η ms τον ενσωματοσε στο καινουριο ui που απευθεινεται σε ταπλετς!

 

Τελος παντων,μεχρι να αντικατασταθει το συντριπτικο ποσοστο των βιντεο που υποστηριζει,εγω θα συνεχισω να απολαβανω στο ταπλετ μου τα βιντεο που ανεβαζουν στο insomia,χωρις να μπαινοβγενω σε αππς και αλλα υποκαταστατα!:devil:

 

Υ.Γ.Οι γατοι θα παραμεινουν στο android,τουλαχιστων για τα smartphone!Γιατι σε tablets,τους βλεπω να οδευουν προς windows8 πλευρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 χρόνια πριν και ακόμα παλιότερα τα έλεγε ο steve jobs και έκραζε ο κάθε ένας μια επιλογή που αποδεικνύεται ολόσωστη..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Το ότι 5 χρόνια δεν μπορούσες να δεις βίντεο σε καμία μήλο συσκευή δεν λέει τίποτα.

 

Σε 5 χρόνια από τώρα, δεν θα υπάρχει html5. Αρα ας μην τι υποστηρίξουμε από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνοι, αλλα να δουμε και λιγο σοβαροτητα απο το html5 γιατι στο netbook μου σερνεται παραδειγματικα.

 

ενω το flash παει νερακι.

 

:-(

καλα εισαι εσυ...... youtube 1080 video σε 6 πυρινο με flash 7% cpu 10% gpu σε html5 80% cpu 0% gpu

 

γενικός ότι έχω δοκιμάσει σε html5 είναι κακογραμμένο... τουλάχιστον τώρα δεν είναι η ώρα να πετάξουμε το flash το html5 είναι σε βρεφικό επίπεδο ακόμη........ (και ναι είναι καλύτερη πλατφόρμα αλλά θέλει πολύ δουλειά.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις ανάγκες του iOS μια χαρά δίκιο είχε ο Steve Jobs. Όπως δίκιο είχαν και στη Google που κράτησαν το Flash στο Android.

 

Δεν απευθύνονται στο ίδιο κοινό. Οι χρήστες του iOS βάζουν το usability και το user experience πάνω από τις δυνατότητες της πλατφόρμας. Οπότε ήταν λογικό να μη περιληφθεί ένα προβληματικό plugin, που αποδεδειγμένα δημιουργούσε θέματα (ακόμα και στο Android). Από την άλλη οι Android users δε νοιάζονται τόσο για τα παραπάνω όσο για το να μπορούν να κάνουν ό,τι γουστάρουν με το/στο smartphone τους. Οπότε εκεί ήταν λογικό να μείνει το Flash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι :P που το έχω το μυαλό (ερωτευμένος είμαι?)

 

το SWF εγώ ξέρω ότι το χρησιμοποιούν σε μερικά Site για παιχνίδια, σχετικά με το Youtube το Android δεν περιέχει εφαρμογή μόνο του;;

 

Βασικά γιατί κάνετε έτσι :P ? δεν σας έχω πιάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον και επίσημα, μπορούμε να κάνουμε το παρακάτω edit στο αγαπημένο post των Apple haters:

Απαράδεκτη η Apple Google με αυτά που κάνει (βλ. να μην υποστηρίζει το Flash) όλοι θα φύγουν από το iOS Android για το Android iOS! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...