Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ασφαλιστικής εταιρίας..


Liverpool89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια..

 

Ηρθε σημερα η ασφαλεια απο το αμαξι του πατερα μου..

 

Καθε εξαμηνο αυξανεται..

 

Τωρα ηρθε 270 ευρω για το εξαμηνο.

 

Το αμαξι ειναι bmw 318 2004.

 

Εχω τις εξης αποριες ...

 

Αν ληξει η ασφαλεια, μετα ισχυει για ενα μηνα ή αυτα ειναι λογια του αερα?

 

Εχετε να μου προτεινεται λυσεις για μειωσει ή για να παω σε αλλη εταιρια ωστε να μειωθει λιγο..Γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι..

 

 

Στον παρον συμβολαιο εχει νομικη καλυψη, οδικη βοηθεια, ασφαλεια σε τριτους που ειναι μεσα στο οχημα και σε τριτους απο το αλλο οχημα και κατι αλλα που ειναι 2 ευρο το κοστος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μια ερευνα σε αλλο...μαγαζι.Σαν πολλα μου φαινοντε

 

Για το Ibiza 1.2 του γιου μου πληρωσα 190 ευρω με οδικη βοηθεια και την αστικης ευθυνης σε Αγρτικη Ασφαλιστικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι νόμιζα κι εγώ, αλλά πρόσφατα που το συζήτησα με ασφαλιστή μου είπε ότι δεν ισχύει, ότι ειναι στην καλή θέληση του ασφαλιστή σου που προπληρωνει το ασφαλιστήριο σου κι αν μέσα στο μήνα δεν πας να το πάρεις, τότε το ακυρώνει (παίρνει τα λεφτά του πίσω εννοείται, δεν τα χάνει) κι ότι οι καιροί που ειναι δύσκολοι τους έχουν οδηγήσει να το κάνουν αυτό για όλο και λιγότερους και πολύ καλούς πελάτες μόνο.

 

Κατά τα άλλα, η καλύτερη λύση που βρήκα κι έκανα εγώ ήταν να ασφαλισω τα αυτοκίνητα στη διεύθυνση του εξοχικού (παίρνοντας και μια βεβαίωση μονίμου κατοικίας από τον εκεί δήμο). Τα ασφάλιστρα έπεσαν πολύ. Αυτό το δέχονταν μπόλικες ασφάλειες, ειδικά αν αλλαζες εταιρία, όχι να πας ένα πρωί στη δική σου και να αλλάξεις. Αλλά πια κι αυτό έχει γίνει δύσκολο, δεν χάνεις όμως τίποτα να ρωτήσεις και να το δοκιμάσεις. Επίσης εμένα με βοήθησε ότι έβαλα και τα 4 αυτοκίνητα μας μαζί (συνήθως οι εταιρίες έχουν έξτρα έκπτωση για ομαδική ασφάλιση από 3-4 αυτοκίνητα και πάνω).

 

Τελος..οι ασφαλιστικές τελευταία μειώνουν τα ασφάλιστρα, εσάς το αύξησαν? Πες τους ότι θα φύγεις και πάρε τιμές από άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοιο θα πω τον πατερα μου να κανει...

 

Εν τω μεταξυ...

 

Δεν παει κατευθειαν στην εταιρια (inter...) αλλα σε εναν πλασιε φιλο του που δεν ξερω τι του βαζει αυτος..και τι π@παριες του λεει αλλα τωρα θα το ψαξω και εγω και θα ρωτησε και σε αλλες εταιριες...

 

και τα 50 ευρω ειναι υποθεση νομιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοιο θα πω τον πατερα μου να κανει...

 

Εν τω μεταξυ...

 

Δεν παει κατευθειαν στην εταιρια (inter...) αλλα σε εναν πλασιε φιλο του που δεν ξερω τι του βαζει αυτος..και τι π@παριες του λεει αλλα τωρα θα το ψαξω και εγω και θα ρωτησε και σε αλλες εταιριες...

 

και τα 50 ευρω ειναι υποθεση νομιζω...

 

 

Παραειναι φυσικα !!!!!μονο να κοιταξεις να μεετχει στον φιλικο διακανονισμο σε αυτη που θα πας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της ιντερα...εχω τωρα..το anytime ειναι για 1000 κυβικα νομιζω...

 

οχι ρε, βαζεις τα χαρ/κα και σου βγάζει ακριβές κόστος. εμενα ειναι 70€ κάτω από τη δική μου (ετήσια) αλλα δεν εχει σαν εταιρεία μία κάλυψη που θέλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσθεσαν νομικη πια....αλλα εξακολουθουν να μην εχουν προστασια bonus malus. μεγαλο μειον αυτο. κι εχω εξηγησει σε παλιοτερο ποστ οτι ουτε αναγνωριζουν την προστασια bonus malus αλλης εταιριας, αν δηλαδη στην εταιρια σου εχεις κανει δηλωση και μετα θες να πας σε αυτους, με τη μια σου ανεβαζουν ασφαλιστα...ακομα μεγαλυτερο μειον αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...