Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακό σήμα από Υμμητό


DaDiRa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντού λένε πως θα πάψει να εκπέμπει το στις 20/7 το ψηφιακό σήμα από Υμηττό.Εμείς εδώ (Βόρεια Ελλάδα) παίρνουμε σήμα από Θάσο.Τι γίνεται όμως;Δεν κόβετε το σήμα από Θάσο ή απλά δεν το αναφέρουν;Επίσης θέλω να ρωτήσω αν για κάθε τηλεόραση χρειάζεσαι έναν αποκωδικοποιητή ή με έναν κάνεις δουλειά σε όλες τις τηλεοράσεις.Και τέλος, (αν και χιλιοειπωμένο στις διαφημίσεις της digea) μπαίνει σε όλες τις τηλεοράσεις, δεν θέλει Plasma, έτσι;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, και επειδή μόλις γράφτηκα στο forum, καλώς σας βρήκα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεαζεσαι εναν δεκτη για καθε τηλεοραση εκτος και αν τον πηγαινοφερνεις.Επισης,ναι μπαινει σε οποιαδηποτε τηλεοραση.Για Θασο δεν γνωριζω.

 

Καλως ηρθες,καλημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ.Απ' όσα έχω διαβάσει, δεν θα κοπεί στις 20/7, αλλά θα κοπεί μετά τους Ολυμπιακούς.

Στο site της digea δεν έβγαλα άκρη.Αν μπορέσει κανένας να καταλάβει, ας μου πει και εμένα.

http://www.digea.gr/flash/digea.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν βλεπω να προχωραει με γρηγορους ρυθμους η εξαπλωση της DIGEA...!! ποσα χρονια θελουν για να βαλουν 10 κεραιες?

Έχεις δίκιο.Έχει υπογραφεί νόμος στην Ε.Ε.Αλλιώς δεν θα "μπαίναμε στην ψηφιακή εποχή" (που λέει και η διαφήμιση) ποτέ.

Πιστεύω πως καλά είναι να έχουμε ψηφιακό σήμα, αλλά πολύ απότομα το έκοψαν.Την διαφήμιση της digea κανείς δεν την αντιμετώπιζε σαν προοικονομία για να δραστηριοποιηθεί και να πάρει αποκωδικοποιητή.Τώρα ξαφνικά μας λένε πως θα μας κόψουν το αναλογικό σήμα και το 90% των ανθρώπων μεγάλης ηλικίας που είναι άσχετοι από τεχνολογία, θα μείνουν χωρίς τηλεόραση μέχρι να καταλάβουν τι παίζει.

 

20/7 κλεινουν τα αναλογικα καναλια που εκπεμπουν απο υμηττο εκτος ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3 που θα κλεισουν 17/8.

Αυτό το ξέρω.Δεν ξέρω τι γίνετε με την Θράκη που παίρνει σήμα από Θάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...