Προς το περιεχόμενο

Nova επίγεια


johnbond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον μιλησα με τη Nova σημερα, και μου ειπαν ξεκαθαρα ότι στη συγκεκριμενη προσφορα και με το κουπονι της Real η συμβαση ανανεωνεται επι πληρωμη μετα τους 3 μηνες μονο αν ο πελατης το θελησει και οχι αυτοματα. Οπότε δεν πληρωνεις τιποτα αν δεν θελεις μετα τους 3 μηνες να συνεχισεις τη Nova. Τα παραπανω που λεει ο φιλος ειναι η συμβαση αν πας να παρεις το Nova in a box χωρις το κουπονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις εμαθα αγοραζοντας τον αποκωδικοποιητη απο τη NOVA με το κουπονι οτι η ιδια προσφορα ισχυει ακομα και αν δεν εχεισ το κουπονι με καμια δεσμευση μετα τους 3 μηνες, οποτε αν κανεις το θελει και δεν πηρε την εφημεριδα μπορει να παει σε ενα καταστημα και να το παρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια..

Το αγορασα και εχω να πω τα εξης

 

1)Δεν απαιτειται καμια δεσμευση..Το παιρνεις,το ενεργοποιεις και εχεις 3 μηνες novacinema 1 + novasports 1

2)O δεκτης δεν εχει δυνατοτητες PVR/USB media player

3)μετραει σαν προσφορα πιστευω.Ειναι και δορυφορικος οποτε κουμπωνεις και ενα πιατακι και βλεπεις τα ελευθερα του hotbird (o yeah μονο hotbird ειναι κλειδωμενος εκει δυστυχως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το κουπόνι θα το χουν και αυτή την Κυριακή ή να ψάξω για την παλιά εφημερίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ευχαριστώ.

Για ένα σπίτι με 3 τηλεοράσεις, χρειάζονται 3 αποκωδικοποιητές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάθε τηλεόραση χρειάζεται και ένας επίγειος ψηφιακός δέκτης!

 

Αν οι τηλεοράσεις είναι πολλές (μα πάρα πολλές) π.χ. σε ξενοδοχεία μπορεί να μπει κεντρική μονάδα που μετατρέπει τα ψηφιακά κανάλια σε αναλογικά. Και πάλι βέβαια ζυγίζουν το κόστος αφού αυτό είναι μεγάλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση κ από μένα παιδιά..Για να ενεργοποιήσω τα ψηφιακά με το novabox πρέπει απαραίτητα να έχω ενεργοποιήσει την Νova??Μετα το 3μηνο λειτουργει σαν δεκτης για digea??

 

Είμαι λίγο άσχετος με το όλο story!!!Thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μιλησα με τη Nova σημερα, και μου ειπαν ξεκαθαρα ότι στη συγκεκριμενη προσφορα και με το κουπονι της Real η συμβαση ανανεωνεται επι πληρωμη μετα τους 3 μηνες μονο αν ο πελατης το θελησει και οχι αυτοματα. Οπότε δεν πληρωνεις τιποτα αν δεν θελεις μετα τους 3 μηνες να συνεχισεις τη Nova. Τα παραπανω που λεει ο φιλος ειναι η συμβαση αν πας να παρεις το Nova in a box χωρις το κουπονι.

 

Δεν χρειάζεσαι κουπόνι... 49 ευρώ έχει και στα καταστήματα.

 

Oποτε τωρα που κανει 49ευρω (χωρις κουπονι) στα καταστηματα ισχυει η 12μηνη δεσμευση οποτε προσοχη :shifty:

 

Μολις εμαθα αγοραζοντας τον αποκωδικοποιητη απο τη NOVA με το κουπονι οτι η ιδια προσφορα ισχυει ακομα και αν δεν εχεισ το κουπονι με καμια δεσμευση μετα τους 3 μηνες, οποτε αν κανεις το θελει και δεν πηρε την εφημεριδα μπορει να παει σε ενα καταστημα και να το παρει

 

η συμβαση που υπογραφεις με την αγορα άλλα λεει ομως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποτε τωρα που κανει 49ευρω (χωρις κουπονι) στα καταστηματα ισχυει η 12μηνη δεσμευση οποτε προσοχη :shifty:

 

 

 

η συμβαση που υπογραφεις με την αγορα άλλα λεει ομως!

 

Ως δικηγόρος να επισημάνω ότι η σύμβαση ειναι ξεκάθαρη! Δεν είναι μεν υποχρεωτική η παραμονή επί 12 μήνες αλλά αν δεν παραμείνεις υπάρχει ποινική ρήτρα 80 ευρώ, λόγω της εκπτωσης με την οποία απέκτησες τον εξοπλισμό ... (σαν τα πάγια στις επιδοτήσεις συσκευών κινητής)

Όσοι πάτε προσέξτε τι υπογράφετε....

 

Μια λύση θα ήταν να τους γυρίσεις πίσω τον εξοπλισμό στο 3μηνο αλλά λογικά δεν θα τον δεχθούν πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω και παλι αν ισχυει αυτο με τη 12 μηνη γιατι δεν το δοκιμασα. Παντως εγω πηρα τον αποκωδικοποιητη με το κουπονι και δεν υπογραφεις τπτ, μια αποδειξουλα της πλακας σου δινουνε. Οποτε δεν υπαρχει καμια συμβαση. Οσο για την ενεργοποιηση που γινεται τηλεφωνικα μου ειπαν ότι η προσφορα ισχυει για ενεργοποιησεις εως και 5 Αυγουστου, οπότε από οσο κατάλαβα η προσφορά ειναι γενική για οποιον το ενεργοποιηση εως τοτε. Μη ξεχνάμε οτι μιλαμε για ενα προιον καινουργιο που πιθανοτατα δεν είναι πιο συμφερον απο τη κλασική nova (εχει 35 ευρώ για 2 καναλια) οποτε θα υπάρξουν προσφορές για να αποκτησει κοινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...