Προς το περιεχόμενο

Aποκωδικοποιητης MPEG 4 Common Interface (CI)


geodark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,στο σπιτι εχω 3 τηελεορασεις. 42 ιντσων και δυο 22 ιντσων, Ολες τους εχουνε θυρα για καρτα CI και επειδη ολες εχουν αποκωδικοποιητη mpeg2 αναγκαζομαι να κανω τωρα αυτην την αγορα. Εχει κανενα αρνητικο αυτη η καρτα σε σχεση με την εξωτερικη? Προτεινετε να παρω αυτην η καποια αλλη? http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Sattelite-Equipment/Receivers/Neotion-Module-MPEG4-Ci-Slot-free-to-Air-PRD-4210.htm

Να επισημανω πως δεν με ενδιαφερει σαν μειονεκτημα της καρτας πως δεν μπορει να χρησιμοποιηθει ως media player. Εχω το ps3 γι αυτον τον λογο.

Επεξ/σία από geodark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προτιμούσα έναν εξωτερικό δέκτη (π.χ.http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Sattelite-Equipment/Receivers/Doop-HDMP-100-Digital-Tunner-HR550.htm) που είναι στα ίδια λεφτά αλλά υποστηρίζει PVR για εγγραφή προγράμματος συν το media player, το οποίο ακόμα κι αν δεν σε ενδιαφέρει είναι καλή περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προτιμούσα έναν εξωτερικό δέκτη (π.χ.http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Sattelite-Equipment/Receivers/Doop-HDMP-100-Digital-Tunner-HR550.htm) που είναι στα ίδια λεφτά αλλά υποστηρίζει PVR για εγγραφή προγράμματος συν το media player, το οποίο ακόμα κι αν δεν σε ενδιαφέρει είναι καλή περίπτωση.

 

Εγγραφη δεν εχω λογο, ο,τι χρειαστω υπαρχει στο internet. Χωρο θελω να γλιτωσω απο το να εχω μια εξτρα συσκευη καθως και τηλεκοντρολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μειονεκτήματα είναι ότι δεν λειτουργεί σε όλες τις συσκευές με θύρα CI, πρέπει να ψάξεις αν είναι συμβατή με τα μοντέλα που έχεις. Δεν κάνει λήψη HD. Έχει καθυστέρηση στην αλλαγή καναλιών. Έχει χειρότερη ποιότητα εικόνας αφού δεν είναι δέκτης αλλά transcoder MPEG4>MPEG2. Η τιμή στο πλαίσιο είναι απαράδεκτη, στο makro έχει 22ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μειονεκτήματα είναι ότι δεν λειτουργεί σε όλες τις συσκευές με θύρα CI, πρέπει να ψάξεις αν είναι συμβατή με τα μοντέλα που έχεις. Δεν κάνει λήψη HD. Έχει καθυστέρηση στην αλλαγή καναλιών. Έχει χειρότερη ποιότητα εικόνας αφού δεν είναι δέκτης αλλά transcoder MPEG4>MPEG2. Η τιμή στο πλαίσιο είναι απαράδεκτη, στο makro έχει 22ευρώ

 

Οκ φιλε με καλυψες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγορασα μια NEOTION MP4+ CI και την δοκιμασα χθες σε 2 τηλεορασεις μια Samsung 42 Plasma και μια πιο καινουργια Samsung 42 TFT.Στην πρωτη αναγνωριζε την καρτα αλλα δεν εδειχνε καν τα καναλια MPEG4 και στην δευτερη εδειχνε τα καναλια αλλα σε καθε αλλαγη καναλιου για κανα 1-2 λεπτα εκανε σπασιματα στην εικονα και εστρωνε μετα.

Θα την επιστρεψω πισω σημερα και θα παρω εναν εξωτερικο δεκτη.Υποψη και οι 2 τηλεορασεις ηταν στην λιστα συμβατοτητας.Γενικα απο οτι εχω διαβασει εχουν αρκετα προβληματα αυτες οι καρτες και ειναι θεμα να σου κατσει.

Προτιμησε εξωτερικο δεκτη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...