Προς το περιεχόμενο

homeplug και nova


ma05860-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το δυκτιο του ρευματος ώστε να μοιράσω nοva στα άλλα δωμάτια?Να ξεκαθαρίσω οτι δεν θέλω να αλλάζω τα κανάλια απο τα άλλα δωμάτια , ούτε να βλέπω διαφορετικά κανάλια σε κάθε δωμάτιο.Απλά να μπορώ να βλέπω και στο υπνοδωμάτιο ή στο γραφείο μου οτι βλέπει και το σαλόνι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το δυκτιο του ρευματος ώστε να μοιράσω nοva στα άλλα δωμάτια?Να ξεκαθαρίσω οτι δεν θέλω να αλλάζω τα κανάλια απο τα άλλα δωμάτια , ούτε να βλέπω διαφορετικά κανάλια σε κάθε δωμάτιο.Απλά να μπορώ να βλέπω και στο υπνοδωμάτιο ή στο γραφείο μου οτι βλέπει και το σαλόνι!!

 

 

χρειάζεσαι κάτι σαν αυτά

http://otenet.shopping.bestprice.gr/?cat=1285&perPage=30

Αν ψάξεις για ασύρματη μετάδοση ήχου-εικόνας θα βρείς πολλά και πιο φθηνά και πιο ακριβά.

Επεξ/σία από vtec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν θέλω ασύρματη συσκευή.Για αυτο ρωτάω αν μπορώ μέσω homeplug!

Ουσιαστικά θέλεις να κάνεις διαμοιρασμό.Αυτό νομίζω γιατί έχω και χρόνια να ασχοληθώ.Η Nova μπορεί να ξέρει απο τη στιγμή που είναι μέσα στο ίδιο το σπίτι και δεν δίνεις το σήμα κάπου αλλού.Αλλά μέσω του ethernet δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει.Θα πρέπει να υφίσταται η ακολουθία πομπού- δέκτη.Ο αποκωδικοποιητής της Nova θα στείλει το σήμα μέσω ethernet αλλά θα πρέπει και οι τηλεοράσεις που θα το δεχτούν να έχουν αντίστοιχο δέκτη για κωδικοποίηση του σήματος.

 

Κάνε μια ερώτηση στη nova γιατί νομίζω ότι έχουν κάποιο τρόπο.Παλιότερα είχαν απο όσο θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...