Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακo σημα


nazlos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηello εχω μια samsung hdmi,επιανα το σπορτ+ σινε+ οταν υπηρχαν τωρα πιανω 4 καναλια ρικ βουλη bbc και dw!Εκανα ενα search κι βρηκε ολα τα υπολοιπα αλφα μεγκα κλπ αλλα δεν δειχνουν εχει μονο ηχο,μηπως χρειαζομαι καμια καρτα να βαλω?δεν ξερω τι στα κομματια ειναι το mpeg4 χει η tv μου?χρειαζεται κατι να αγορασω?δε ξερω απο που ειναι γυρισμενη η κεραια μου παρνηθα ή υμητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, έχω την εντύπωση πως αυτό σημαίνει πως ο αποκωδικοποιητής δεν υποστηρίζει mpeg4 και γι αυτό δε μπορεί να δείξει εικόνα. Περίμενε για επιβεβαίωση (ή όχι) κι από κανέναν άλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεόραση σου δεν υποστηρίζει MPEG4 αποκωδικοποίηση αλλά μόνο MPEG2 οπότε θα πρέπει να πάρεις έναν εξωτερικό αποκωδικοποιητή για να τα βλέπεις κανονικά. Προτίμησε κάποιον με σύνδεση HDMI για να βλέπεις και ERT HD. Επίσης η κεραία σου θα πρέπει να είναι γυρισμένη προς Υμηττό για ψηφιακή λήψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ακριβώς το ίδιο θέμα έχω κι'εγώ.

 

έχω την samsung syncmaster t220hd

 

την είχα πάρει δώρο από την vodafone μαζί μ'ένα κινητό. και παίζει τα ίδια με αυτά που είπε ο nazlo πιο πάνω +tv100+gnomi+euro.

 

ίδια περίπτωση δλδ? θέλω αποκωδικοποιητή? όσο και αν ψάχνω στο google δεν μπορώ να βρω αν είναι mpeg-2 ή 4

 

edit: βρήκα αυτό σε ένα γαλλικό σάιτ

μετάφραση από google...

 

"Ένα ψηφιακό δέκτη (DVB-T / επίγειο δέκτη)

Συμβατότητα MPEG2 TNT SD και HD MPEG4 TNT (ροή 2ης γενιάς για χρήση με κάρτες SD και HD streams) Εξηγήσεις για την TNT HD και δείτε τον οδηγό μας για την μετάβαση στην ψηφιακή ."

Επεξ/σία από malmsteen1984
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...