Προς το περιεχόμενο

Ποιο Tablet με windows να παρω με τιμη εως 1000 ευρω?


bill777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα θελω να μου πειτε ποιο tablet ειναι το καλυτερο που μπορω να παρω με τιμη κοντα στα 1000 ευρω?

Θελω να εχει windows 7 και φυσικα αργοτερα να μπορω να βαλω και τα 8.

Δεν θελω σε καμια περιπτωση android η ipad

 

ευχαριστω

 

Για αυτο εδω τι λετε???

http://www.expansys.com.gr/samsung-series-7-64gb-with-dock-and-qwerty-keyboard-221917/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν θα το έλεγα τάπλετ με τίποτα. Σε τέτοια χρήματα θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι το σεπτέμβριο και να παρεις το microsoft surface pro ή κάποιο αντίστοιχο από αυτά που θα βγουν με win8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα θελω να μου πειτε ποιο tablet ειναι το καλυτερο που μπορω να παρω με τιμη κοντα στα 1000 ευρω?

Θελω να εχει windows 7 και φυσικα αργοτερα να μπορω να βαλω και τα 8.

Δεν θελω σε καμια περιπτωση android η ipad

 

ευχαριστω

 

Για αυτο εδω τι λετε???

http://www.expansys.com.gr/samsung-series-7-64gb-with-dock-and-qwerty-keyboard-221917/

Μη βιαζεσε τον Οκτωμβρη θα βγουν τα νεα windous8 tablets με τους ivy bridge και πολυ πιο φτηνα απο το slate 7!

 

Αυτό δεν θα το έλεγα τάπλετ με τίποτα. Σε τέτοια χρήματα θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι το σεπτέμβριο και να παρεις το microsoft surface pro ή κάποιο αντίστοιχο από αυτά που θα βγουν με win8

Δεν εχει να ζηλεψει πολυ απ'το surface σε θεματα hardware(εκτος απο gpu) και ειναι και πιο ελαφρυ,αν και με 11" οθονη(1" μεγαλυτερο απο το surface)!

Οσο για τα windows8,αν το παρει τωρα,μπορει να το αναβαθμηση σε 8pro με 14$!

 

Και ηταν υπερβολικα αστοχη η δηλωση σου,οτι δεν ειναι ταπλετ το συγκεκριμενο μηχανημα!Aν σκεφτει κανεις,οτι το συγκεκριμενο μηχανημα ειναι αυτο που η MS χρησημοποιεισε επι ενα χρονο σε ολες τις παρουσιασεις της,για τα windows8 σε tablet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέτρεψε να εξηγήσω τί εννοώ .

Καταρχάς να πω ότι έχεις δίκιο και πράγματι είναι υπερβολικός ο χαρακτηρισμός μου και από άποψη χαρακτηριστικών είναι πολύ καλο. Ίσως ο ποιο σωστός χαρακτηρισμός θα ήταν υπερβολικό , ίσως και άβολο για τάμπλετ

Αυτό που δεν ξέρω είναι πότε κάτι όμως παύει να θεωρήτε τάμπλετ. Στις πόσες ίντσες οθόνη , σε τί δυνατότητες , σε τί βάρος και σε τί μπαταρία.Οτιδήποτε έχει μπαταρία και touch screen είναι τάμπλετ? Γιατί αν είναι έτσι υπήρχαν πολλά χρόνια πριν με τα p.o.s. στα καφέ εστιατόρια κτλ

Για εμένα φορητή συσκευή στην οποία για να έχεις περισσότερο από 3 ώρες διάρκεια μπαταρία πρέπει να έχεις την φωτεινότητα στο 25% , δεν είναι και πολύ φορητή , ειδικά όταν μιλάμε για τάμπλετ που άλλα έχουν από 5-10 ώρες . Και για το surface pro περιμένω να δω την μπαταρία . Ένα άλλο μεγάλο θέμα αν και δεν έχει σχέση με τον χαρακτηρισμό του ως ταμπλετ ή όχι είναι η θερμοκρασία που αναπτύσει και απότι έχω διαβάσει ρίχνει και τις αποδόσεις και την μπαταρία. Επείσης κάτι που περιμένω να δώ τί λεει το surface για θερμοκρασία και θόρυβο από τους ανεμιστήρες

 

Για τον bill777 θα του πρότεινα να πάει και να δει από κοντά κάποιο που να είναι κοντά στις διαστάσεις και βάρος του. Προσωπικά είχα πάει να δώ το toshiba at200 και μου είχε φανεί πολύ άβολο και στο πάχος και στο βάρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι δεδομένο ότι το πρώτο που κοιτάς σε ένα ταπλετ είναι για ποια χρήση προορίζεται κ ποσό βολικο είναι στο κρατημα του.

Εγώ για παράδειγμα βολευομαι και με ένα εντεκαρι κ με μόλις 5ωρες αυτονομίας!

Αυτό που δε θα βολευομουν καθόλου,είναι να μην μπορώ να το χρησιμοποιώ ακριβως,όπως το λαπτοπ μου!

Οποταν το πως φαντάζεται ή θέλει ο καθένας το ταπλετ του,το λαπτοπ του ,το κινητό,το σταθερό πσ του,είναι πολύ υποκειμενικό θέμα.

Στο θέμα θερμοκρασίας κ θορύβου το slate έχει πολύ καλές κριτικές κ γενικά είναι ένα πολύ καλοφτιαγμενο μηχάνημα και δεν ήταν καθόλου τυχαίο που ms το διάλεξε για να παρουσιάσει τα νέα windows 8 σε όλες της,τις παρουσιασεις κ να το δώσει στους developers για να αναπτύξουν τις νέες εφαρμογές για. τα windows 8!

Αν προσεξεις κ το surface,θα δεις ότι έχει πολλές ομοιότητες με το slate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...