Προς το περιεχόμενο

κεραια χωρις ορατοτητα αναμεταδοτη


NTZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ηθελα να σε ρωτησω επειδη εχω προβλημα στην Αθηνα με το σημα της τιβι, αν ξερει κανεις ...

επειδη το να βαλω κεραια στην ταρατσα της πολυκατοικιας ειναι αρκετα δυσκολο (extreme) ελεγα μηπως την βαλω στο μπαλκονι αλλα απο το μπαλκονι δεν βλεπω Υμηττο ενω απο την ταρατσα στον 6ο οροφο βλεπω (εγω μενω στο 2ο)...

δεν εχουνε κεντρικη κεραια και τωρα τελευταια κατι εχει γινει, ισως εχει φθαρει πουθενα το καλωδιο και δεν εχω καλο σημα και εχω βαλει εσωτερικη κεραια ... επισης απο τις πολλες κεραιες της ταρατσας δεν ξερω πια ειναι η δικη μου καθως ειναι ακροβατικο το να ακολουθησω το καλωδιο ...

το μπαλκονι αν απεναντι δεν ηταν 4οροφη αλλα 2οροφη οικοδομη θα εβλεπε απευθειας Υμηττο ...

σκεφτομαι να παρω μια κεραια για ψηφιακο σημα ... λετε να βοηθησει; ... εχω αποκωδικοποιητη ...

ευχαριστω

ΝΤΖ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο ξέρω και από ότι έχω ακούσει το να πάρεις εσωτερική κεραία για την τηλεόρασή σου η οποία να πιάνει ψηφιακό σήμα είναι λίγο δύσκολο.Ήθελα να το κάνω κι εγώ αλλά όταν ρώτησα μου είπαν ότι χρειάζομαι κεντρική κεραία για ψηφιακά.Τώρα προσπάθησε να βρεις ποια είναι η κεραία σου από την ταράτσα με έναν ποιο ασφαλή τρόπο και αφού λες ότι δεν έχεις κεντρική κεραία και ο καθένας έχει την δικιά του στην πολυκατοικία απλά αντικατέστησε την παλιά σου κεραία με μια καινούρια.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...