Προς το περιεχόμενο

Αγορα GPS απο ασχετο! :D


Cyberdemon87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα, θελω να αγορασω ενα ψιλοκαλο gps για την Αθηνα κυριως αλλα και εξω απο αυτην καθως ισως χρειαστει να κανω ταξιδι στην Θεσσαλια.

Το οριο σε χρηματα ειναι 150 ευρω. Ειμαι τελειως ασχετος και γι'αυτο θελω την βοηθεια σας. Να ειναι ενα ψιλοκαλο για τα λεφτα του, να ειναι στα ελληνικα, να εχει ενημερωμενους χαρτες και αν γινεται να εχει talk and drive η κατι παραπλησιο ετσι ωστε να βαζω προορισμο που θελω να φτασω και να μου δειχνει/λεει. Ξερω οτι υπαρχουν και καποια που σου λενε κινηση κτλ αλλα γενικως ειμαι ασχετος. Το αυτοκινητο ειναι ενα πολυ παλιο Suzuki Swift του 1991, δεν ξερω αν παιζει ρολο για συμβατοτητα και τετοια γι'αυτο το αναφερω. Επειδη δεν ξερω καλα την Αθηνα και χαλαω ασκοπα βενζινη και χρονο θελω να παρω ενα gps για να με βοηθησει.

 

Σας ευχαριστω και ελπιζω να μην κουρασα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παραπλήσιο με το talk&drive δεν υπάρχει.

στα 150(160)ευρώ μπορείς να πάρεις το MLS Destinator Talk&Drive 50TSP

http://www.skroutz.gr/s/1744364/MLS-Destinator-Talk-Drive-50TSP.html

έχει talk&drive,φωνητική αναζήτηση των pois και είναι από τα καινούρια gps της MLS

με το αυτοκίνητο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για τις χαζες αποριες που μπορει να εχω αλλα ειναι επειδη δεν εχω ιδεα οπως ξαναειπα.

 

Αν παρω ας πουμε αυτο που μου προτεινεις krypton (η οποιοδηποτε αλλο τετοιας κατηγοριας), παιρνει χαρτες απο ολη την Ελλαδα? Μπορω να κανω ταξιδι και μου δειχνει/λεει, στριψτε δεξια/αριστερα κτλ? Ειναι ενημερωμενα γενικα ετσι ωστε "καταλαβαινει" και να σου λεει που επιτρεπετε να στριψεις κτλ, ή σου λεει π.χ. στην επομενη ΕΠΙΤΡΕΠΤΗ στροφη πηγενε δεξια?

 

Επισης τι αλλο ειναι σημαντικο να κοιταξω να εχει σαν χαρακτηριστικο το GPS?

 

Ευχαριστω και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιλαμβάνει χάρτες για όλη την Ελλάδα. σου λέει στρίψε αριστερά και δεξιά στα 100 μέτρα και ειδικά αυτό που σου προτείνει ο krypton έχει πολύ περισσότερες λειτουργίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραπλήσιο με το talk&drive δεν υπάρχει.

στα 150(160)ευρώ μπορείς να πάρεις το MLS Destinator Talk&Drive 50TSP

http://www.skroutz.gr/s/1744364/MLS-Destinator-Talk-Drive-50TSP.html

έχει talk&drive,φωνητική αναζήτηση των pois και είναι από τα καινούρια gps της MLS

με το αυτοκίνητο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

Συμφωνω και επαυξανω !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους, οποτε θα παρω αυτο μαλλον. Ηθελα να ρωτησω αν θα χρειαστει γενικα τωρα η αργοτερα καποιο update για τους δρομους κτλ...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ακομη πολυ σημαντικη ερωτηση. Αν πηγαινω προς εναν προορισμο που εχω δηλωσει και κατα λαθος στριψω καπου, αυτο το mls που προτεινετε επαναπρογραματιζεται μονο του αυτοματα εκεινη τη στιγμη και σου βγαζει καινουρια διαδρομη?

 

Σας παρακαλω απαντηστε μου αν μπορειτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ακομη πολυ σημαντικη ερωτηση. Αν πηγαινω προς εναν προορισμο που εχω δηλωσει και κατα λαθος στριψω καπου, αυτο το mls που προτεινετε επαναπρογραματιζεται μονο του αυτοματα εκεινη τη στιγμη και σου βγαζει καινουρια διαδρομη?

 

Σας παρακαλω απαντηστε μου αν μπορειτε!

 

 

Φυσικα...Ολα το κανουν αυτο !!!!

 

Μπορεις αν αποκλεισεις δακτυλιο , Αττικη οδο και Περιφερειακη Υμμητου καθως και οδους με διοδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα....

Στα GPS με οθόνη στις 4.3'' (όπως το MLS Destinator 4800C) είναι ευδιάκριτα τα περιεχόμενα της οθόνης (σε συνθήκες οδήγησης πάντα) ή σου βγάζουν την πίστη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ενα mio moov 330 καπως ετσι που ειναι 4.3.δεν εχω θεμα να σου πω την αληθεια.το χρησιμοποιω καθε μερα λογω της δουλειας μου και ειμαι οκ.

τωρα για τον φιλο ναι ολα τα gps κανουν αυτοματα Recalculate της διαδρομης οπως επισης μπορεις αμα εχει εργα η κατι αλλο να κανεις συνηθως recalculate απο εναλλακτικη διαδρομη (κοινως για αποφυγη εμποδιων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς, ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Μάλλον προς το MLS Destinator 4800C με βλέπω.

είναι πολύ value for money κινητό. θα το καταευχαριστηθείς. όπως σου είπε ο pouinos δες για updates αν και το 4800c πρέπει να είναι updated

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...