Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί 2012


Malixek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιασανε δικο μας αρσιβαριστα ντοπε. (Τον λεω δικο μας για να μη με πουνε ρατσιστη).

 

Και πιασανε και 2 Τουρκους αρσιβαριστες επισης.

Επεξ/σία από MiDi_MiLiZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Αλβανός με τα δικά μας χρώματα έπαιζε γιατί για έναν αλβανό διαβάζω;

 

Έτσιιιιιιιιιι, τώρα που γύρισαν οι Ολυμπιακοί σπίτι τους οι νίκες θα παίρνονται μόνο με νεράκι :D

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως η χειρότερη τελετή έναρξης μέχρι σήμερα.

Δεν είχαν απολύτως τίποτα να δείξουν.

 

Σταύρακα δε θα συμφωνήσω ακριβώς! Δεν έχουν αρχαίο πολιτισμό όπως οι Κινέζοι και οι ¨Ελληνες αλλα΄έχουν καταφέρει τους τελευταίους αιώνες πάρα πολλά και αυτά τα έδειξαν. Έχω ζήσει αρκετά χρόνια Αγγλία και τους θαυμάζω για πολλά πράγματα. Η τελετή έναρξης δεν ήταν άσχημη κατά τη γνώμη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος τελικου μαλλον και ο Μαρας.... :X

 

 

 

 

Σε ερώτηση του απεσταλμένου του Balla, Κώστα Ντάλτα στον ομιλητή τον διευθυντή επικοινωνίας της Διεθνούς Ολυμπιακής Επιτροπής, ο Μαρκ Άνταμς κάλυψε τον πρόεδρο της ΔΟΕ, εμμένοντας στην άποψη ότι οι Αγώνες «γύρισαν σπίτι τους» τόσο στην Αθήνα το 2004 όσο και στο Λονδίνο το 2012!

«Η ομιλία του ήταν πολύ ξεκάθαρη. Ναι, οι Ολυμπιακοί πήγαν στο σπίτι τους στην Αθήνα, με ένα διαφορετικό τρόπο, με ένα πολύ ειδικό τρόπο όμως τα παιχνίδια και ο αθλητισμός ήρθαν εδώ στο σπίτι τους. Ελπίζω όλοι να το καταλαβαίνετε αυτό. Όπως είπε και ο κ. Ρογκ, η Αγγλία είναι η γενέτειρα πολλών αθλητικών γεγονότων τον 19ον αιώνα, και σε αυτό κυρίως ήταν το πλαίσιο στο οποίο κινήθηκε στην ομιλία του. Πιστεύω λοιπόν ότι οι Έλληνες και Βρετανοί πρέπει να είναι πολύ υπερήφανοι που ο αθλητισμός ήρθε στο σπίτι τους 2004, και το 2012 αντίστοιχα», ήταν η απάντηση του Μαρκ Άνταμς!

Είναι ξεκάθαρο ότι αντί η ΔΟΕ να τα... συμμαζέψει, προσπαθεί να βρει ακατανόητα επιχειρήματα, για να στηρίξει τον πρόεδρό της, Ζακ Ρογκ. Τέλος, απορία προκαλεί η στάση της ΕΟΕ, από την οποία δεν έχουμε μέχρι στιγμής καμία αντίδραση, όπως επίσης και του Υφυπουργού Αθλητισμού, Γιάννη Ιωαννίδη, ο οποίος βρίσκεται στο Λονδίνο, ενώ και η πολιτική ηγεσία αυτή τη φορά δεν αντέδρασε ούτε καν καθυστερημένα...

Οι δηλώσεις του Ρογκ και η απάντηση του Άνταμς δεν πέρασαν ασχολίαστες από τον σημαιοφόρο της ελληνικής αποστολής, Αλέξανδρο Νικολαΐδη, ο οποίος μέσω σελίδας κοινωνικής δικτύωσης έγραψε: «Είμαι σίγουρος ότι ο κ. Ζακ Ρογκ εννοούσε ότι το Λονδίνο είναι το εξοχικό σπίτι των Ολυμπιακων Αγωνων», ενώ στη συνέχεια σχολίασε το status του και ζήτησε τα σχόλια να είναι... κόσμια.

«Το επισκέπτονται κάθε λίγο και λιγάκι άλλα πότε δεν είναι σπίτι τους (καθώς είναι η τρίτη φορά που φιλοξενούνται από το Λονδίνο). Σχολιάστε άλλα παρακαλώ μην χαρακτηρίζετε κανέναν. Ελπίζω να καταλαβαίνετε τον θεσμικό μου ρόλο σε αυτούς του Αγώνες και πόσο εύκολο είναι να κατηγορηθώ», έγραψε.

gazzetta.gr

 

 

 

ε αι στο διαολο!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αλβανός με τα δικά μας χρώματα έπαιζε γιατί για έναν αλβανό διαβάζω;

 

Έτσιιιιιιιιιι, τώρα που γύρισαν οι Ολυμπιακοί σπίτι τους οι νίκες θα παίρνονται μόνο με νεράκι :D

 

Ναι αλλα τολμα να πεις τη σημερον ημερα Αλβανο τον Αλβανο (και οχι αδερφο σου/συμπατριωτη σου/γειτονα σου κλπ) και αμα δε στιγματιστεις ξαναμιλαμε:P

 

Εδω η αλλη ειπε Αφρικανους τους Αφρικανους και εκτος του οτι στιγματιστηκε, την απεκλεισαν κι απο πανω:P

 

 

Είπε ο Ζακ το αμίμητο

 

«υπό κάποια έννοια οι Ολυμπιακοί Αγώνες γυρίζουν απόψε στο σπίτι τους»;

 

LoL.

Nαι μας πηρε την ψωρουπερηφανεια που μας εχει μεινει ως λαος.

 

Οι τωρινοι Ολυμπιακοι το μονο που κουβαλανε απο τους ελληνικους Ολυμπιακους ειναι το ονομα. Κι αυτο κακως το κουβαλανε, ιστορικος βιασμος. Αυτο θα επρεπε να ενοχλει τους ψωρουπερηφανους Ελληνες και οχι η δηλωση του Ζακ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιασανε δικο μας αρσιβαριστα ντοπε. (Τον λεω δικο μας για να μη με πουνε ρατσιστη).

 

Και πιασανε και 2 Τουρκους αρσιβαριστες επισης.

 

Εντάξει.. να περιμένεις πολλά τέτοια.. Ολυμπιακοί του ντοπαρίσματος είναι και το θέμα τους είναι ποιά είναι τα καλύτερα ναρκωτικά που δεν ανιχνεύονται. Αλλά τι να γίνει τώρα το καλοκαιράκι είναι ωραίο να τους βλέπεις και να παίζεις και κανένα στοίχημα ...για όσους μας αρέσει. Δεν υπάρχουν και πολλά άλλα σπορ να παίξεις ..το GP και οι Ολυμπιακοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αλλα τολμα να πεις τη σημερον ημερα Αλβανο τον Αλβανο (και οχι αδερφο σου/συμπατριωτη σου/γειτονα σου κλπ) και αμα δε στιγματιστεις ξαναμιλαμε :P

 

Εδω η αλλη ειπε Αφρικανους τους Αφρικανους και εκτος του οτι στιγματιστηκε, την απεκλεισαν κι απο πανω :P

 

LOL

 

Political Correctness

 

Αλβανία = παναριστεροέλλας (δηλαδή ο χώρος που βρίσκεται πάνω και αριστερά της Ελλάδας)

Παναριστεροέλλην ο κάτοικος αυτής

Αφρικάνος = κατευρωπαίος (δηλαδή αυτός που προέρχεται κάτω από την Ευρώπη)

Κατευρώπη η αφρικανική ήπειρος

 

Α τςςςςς βρήκα λύση :D

 

"Με τόσους Κατευρωπαίους που έχουν μαζευτεί εδώ τα κατευρωπαικά κουνούπια του Δυτικού Νείλου θα τρώνε σπιτικό φαγητό" :lol:

 

Ά ρε Βούλα, πάρε ένα τηλ. πρώτα πριν τουιτάρεις....

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρακα δε θα συμφωνήσω ακριβώς! Δεν έχουν αρχαίο πολιτισμό όπως οι Κινέζοι και οι ¨Ελληνες αλλα΄έχουν καταφέρει τους τελευταίους αιώνες πάρα πολλά και αυτά τα έδειξαν. Έχω ζήσει αρκετά χρόνια Αγγλία και τους θαυμάζω για πολλά πράγματα. Η τελετή έναρξης δεν ήταν άσχημη κατά τη γνώμη μου

Εντάξει ήμουν απόλυτος και εγώ απλά δεν μου άρεσε έτσι όπως παρουσίασαν την όλη φάση party/social media/και εγώ δεν ξέρω τι.

Όλα τα υπόλοιπα περί φεμινισμού και βιομηχανικής επανάστασης ήταν μια χαρά.

Δεν ήταν η χειρότερη τελετή,αλλά ούτε και από τις καλές(για μένα εννοείται)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα το δείξει σε καμία ετ3; Αν Όχι σπορτλεμον!

 

Τι είναι το σπορτλεμον?!

(Ασε το βρήκα....να είσαι καλά!!!)

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.eurovisionsports.tv/london2012/index.htmlv εδω λαιβ μεταδώσεις, χωρις κολλήματα, αν καταφέρετε να βρειτε πιο καναλι δειχνει το σπορ που θελετε να δειτε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ήμουν απόλυτος και εγώ απλά δεν μου άρεσε έτσι όπως παρουσίασαν την όλη φάση party/social media/και εγώ δεν ξέρω τι.

Όλα τα υπόλοιπα περί φεμινισμού και βιομηχανικής επανάστασης ήταν μια χαρά.

Δεν ήταν η χειρότερη τελετή,αλλά ούτε και από τις καλές(για μένα εννοείται)

 

Nαι έτσι ήταν και ας μη ξεχνάμε ότι υποφέρουν και αυτοί - όπως όλοι μας τώρα ΄λόγω κρίσης. Η κρίση ενισχύει το κιτς γενικά. Πάντως στους Άγγλους άρεσε από ότι κατάλαβα και αισθάνθηκαν υπερήφανοι για τη χώρα τους! Αρά όλοι καλά είναι!

Πολλά εισιτήρια δε διατέθηκαν σωστά και έτσι αρκετά αθλήματα παραμένουν άδεια.Στο στύλ ότι έστειλαν και τον στρατο εκεί φαντάσου.. Αλλά έτσι είχε γίνει και με τους δικούς μας Ολυμπιακούς..Θυμάμαι όλοι νόμιζαν ότι τα εισιτήρια ήταν πανάκριβα τότε αλλά δεν ήταν...Τέλος πάντων τα ματσάκια έχουν ενδιαφέρον και κανα δυό περισσότερα απο άλλα έχου και ενδιαφέρον για στοίχημα καθώ και οι αποδόσεις της ιντερβετεν δεν είναι και μικρές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...