Προς το περιεχόμενο

προβλημα με αποκωδικοποιητη σε sony bravia


Μάριος1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγόρασα τον cryptoReDi 215 HD DVB-T MPEG4 Receiver.Έβγαλα την κεραία απο την τηλεόραση και τη συνέδεσα με τον αποκωδικοποιητή.Η σύνδεση γινεται με HDMI ανάμεσα σε τηλεόραση και αποκωδικοποιητή.Το λαμπάκι του ανάβει κανονικά αλλα τίποτα.Στις οδηγίες γράφει πως πρέπει να εμφανιστεί ένα μενού με διάφορες ριθμίσεις αναζήτησης καναλιών και γλώσσας αλλα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες πηρα ακριβως τον ιδιο αποκωδικοποιητη και εχω το ιδιο προβλημα... Παρακαλω τα φωτα σας.

 

Έκανες την αλλαγή στην τηλεόραση από TV σε HDMI

Τι ακριβως εννοεις? Εξηγησε λιγο αναλυτικοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες πηρα ακριβως τον ιδιο αποκωδικοποιητη και εχω το ιδιο προβλημα... Παρακαλω τα φωτα σας.

 

 

Τι ακριβως εννοεις? Εξηγησε λιγο αναλυτικοτερα...

Σε κάποιες τηλεοράσεις για να μπορέσεις να δεις τις συνδεμένες(με scart/hdmi ) συσκευές πρέπει πρωτα να πατήσεις κάποιο πλήκτρο στο τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης. Δεν εχω bravia αλλά αυτό εννοεί ο Μήτσος.

 

Αν δεν ξέρεις, ρίξε μια ματιά στο εγχειρίδιο χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιες τηλεοράσεις για να μπορέσεις να δεις τις συνδεμένες(με scart/hdmi ) συσκευές πρέπει πρωτα να πατήσεις κάποιο πλήκτρο στο τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης. Δεν εχω bravia αλλά αυτό εννοεί ο Μήτσος.

 

Αν δεν ξέρεις, ρίξε μια ματιά στο εγχειρίδιο χρήσης.

 

Αυτό εννοώ ούτε εγώ δεν έχω bravia lcd έχω και πρέπει να κάνεις αυτό με το κουμπί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...