Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S3 σπάει το φράγμα των 10 εκατομμυρίων πωλήσεων


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπραβο σου συγχαρητηρια για το κολπο σου...ειμαι σιγουρος θα αλλαξει τις γνωμες πολλων ανθρωπων για το συγκεκριμενο τηλεφωνο...:)

να πω για το note που εχει 5.3 και ειναι τεραστιο και σε μηκος και σε πλατος να πω ενταξει,καυστικη αλλα σωστη η κριτικη σου...ομως το GS3 ποσο μεγαλο ειναι?

απο κοντα το εχεις δει πριν κρινεις η ετσι μιλας?Γιατι το συγκεκριμενο καθημερινα το λειτουργω και δεν μου εχει προξενησει κανενα προβλημε με το μεγεθος του...και στην τελικη αν δεν σου αρεσει απλα μην το παρεις,δεν σε αναγκασε κανενας! :)

Φιλικα παντα...

 

Καλα εγω εχω και συναδελφο που καθε μερα χρησιμοποιει το Note... αλλα καθεται στο γραφειο του και εχει τεραστια πλακα οταν μιλαει στο τηλ, δεν βλεπεισ το προσωπο του απο το πλαι!

Δεν ειπα ποτε οτι δεν εχει φοβερες δυνατοτητες, αλλα αυτο που λεω ειναι οτι η μαγκια ειναι να το κρατας ιδιο σε μεγεθος και να ανεβαζεις specs και οχι να το κανεις καθε χρονια και 0.5" μεγαλυτερο για να χωραει το νεο hardware. Σε 2 χρονια θα ειναι 5.7" και θα εχει 8 πυρηνες, ΚΑΙ ? παλι θα ειναι κινητο?

 

Δεν την λεω σε κανενα ουτε κατηγορω κανεναν, δικαιωμα του καθενος να εχει οτι θελει, ΑΛΛΑ το αντικειμενικο ειναι παντα αντικειμενικο. 4.8" ειναι παντοφλα , ειτε μας-σας αρεσει ειτε οχι. Ακομα και 4 ειναι παντοφλα! οριακα και 3,5 ειναι παντοφλα.

 

Ειχα και Samsung Note (πουληθηκε μεσα σε 2 μερες λογο μεγεθους) και Samsung Galaxy S (για εμενα ενα απο τα καλυτερα κινητα της Samsung ever).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εγω εχω και συναδελφο που καθε μερα χρησιμοποιει το Note... αλλα καθεται στο γραφειο του και εχει τεραστια πλακα οταν μιλαει στο τηλ, δεν βλεπεισ το προσωπο του απο το πλαι!

Δεν ειπα ποτε οτι δεν εχει φοβερες δυνατοτητες, αλλα αυτο που λεω ειναι οτι η μαγκια ειναι να το κρατας ιδιο σε μεγεθος και να ανεβαζεις specs και οχι να το κανεις καθε χρονια και 0.5" μεγαλυτερο για να χωραει το νεο hardware. Σε 2 χρονια θα ειναι 5.7" και θα εχει 8 πυρηνες, ΚΑΙ ? παλι θα ειναι κινητο?

 

Δεν την λεω σε κανενα ουτε κατηγορω κανεναν, δικαιωμα του καθενος να εχει οτι θελει, ΑΛΛΑ το αντικειμενικο ειναι παντα αντικειμενικο. 4.8" ειναι παντοφλα , ειτε μας-σας αρεσει ειτε οχι. Ακομα και 4 ειναι παντοφλα! οριακα και 3,5 ειναι παντοφλα.

 

Ειχα και Samsung Note (πουληθηκε μεσα σε 2 μερες λογο μεγεθους) και Samsung Galaxy S (για εμενα ενα απο τα καλυτερα κινητα της Samsung ever).

 

Kαλα δεν ειπα και εγω οτι δεν ειναι μεγαλο...απλα οχι και τεραστιο σε σημειο να το κραζουν και να μην μπορεις να το δουλεψεις...και εγω εχω φιλαρακι που το εχει καθημερινα το note και ξερω...

Οχι 5.7 οπως λες δεν θα ειναι κινητο βεβαια...(δεν θα πιστευουμε εμεις οτι ειναι τουλαχιστον,ο κατασκευαστης μπορει να το πει οπως θελει! :P )

παντοφλα ειναι καθαρα αποψη του καθενος πως θα θεωρησει μια συσκευη...εσυ μου λες οτι οριακα το iphone(3.5 οθονη) ειναι παντοφλα...οριακα μεν αλλα ειναι?εγω με την αποψη μου πιστευω ειναι ψιλομικρο...τουλαχιστον εμενα δεν θα με βολευε...

το galaxy s το πρωτο το ειχα και ειναι οντως απο τα καλυτερα που εχει βγαλει ποτε....αλλα 4 για εμενα ειναι νορμαλ μεγεθος,για εσενα παντοφλα...για εμενα το note ειναι παντοφλα,τοτε για εσενα ειναι...ferry boat? :P

Τελος παντων θελω να καταληξω στο οτι ποσο μεγαλο ειναι ενα κινητο ειναι αναλογα με τον καθενα και οχι αντικειμενικο....(ενας χρηστης casual απλου nokia μπορει καλλιστα να του φανει οτι το s2 ειναι πολυ μεγαλο...καποιος απο το gsmarena ομως θα πει οτι ειναι μια χαρα απο την αλλη....)

Επισης το αρθρο του παλικαριου ειναι για τις πωλησεις του κινητου και οχι για συγκρισεις...

Μπραβο στην σαμμυ για την συσκευη αυτη και ευχομαι και εις ανωτερα...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο κινητο αλλα μεγαλες διαστασεις.δεν χωραει σε τσεπη αλλα σε τσαντα.κατα τα αλλα εχει super δυνατοτητες και ασφαλως πιο γρηγορο απο το ιφον.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Νομίζω ότι λέτε πολλές υπερβολές από την μια εχω το note και την άλλη το s3 έλεος ποια ότι δεν φτανει η αλεπού. . . .. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω το εχω και ειναι πολυ ελαφρυ και παρολο που εχει 4.8 οθονη σε σχεση με το s2 ειναι ελαχιστα μεγαλυτερο αν τα βαλεις διπλα διπλα...και οσοι λενε παντοφλα και δεν χοραει σε τσεπες και τα σχετικα ειναι πολυ λεπτο και σε ολα τα παντελονια/τζιν κτλ που εχω παντα σε τσεπη το βαζω και δεν εξεχει καθολου...;)

Προσπάθησε να στείλεις μήνυμα με το ένα χέρι, όταν είσαι ξαπλωμένος στο κρεβάτι, ξέρω ακούγεται γελοίο αλλά όταν είχα πχ το Desire HD που είναι μικρότερο απο το S3 δεν μπορούσα, ως υπολογιστής καλό είναι ως κινητό όχι. Εκεί είναι η ενστασή μου.

Υ.Σ Καλώς ή κακός απευθύνεται σε geeks δεν είναι κακό απλά μην το παρομοιάζουμε και με ferrari.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλή συσκευή και εχει πέσει και πολύ διαφήμιση, αυτοι που εχουν και διαθετουν χρημα ας το πάρουν και να μου πουλησουν φτηνα το παλιο τους το galaxyII :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κινητο ΔΕΝ κανει μην λεμε Μ@Λ@ΚΙΕΣ. Δεν μπορεις να κανεις δουλεια με το ενα χερι τουλαχιστον. Τωρα αν το θες για κινητο -tablet, 2 σε 1 ναι συμφωνω κανει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρη Samsung τρελανε μας και δωσε μας τη 4.1 τωρα μεσα στο καλοκαιρι :D

Αναμενεται παντως μεχρι και Σεπτεμβριο να την παρουμε.

Βεβαια χωρις επισημη υποστηριξη απο google στo flash να δουμε παλι απο την κοινοτητα θα βρεθει λυση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω iPhone 3GS day one εδώ και τρία χρόνια σχεδόν, αν το αλλαζα σήμερα θα ήταν με το s3 αλλα σήμερα δεν μου περισσεύουν 540€ δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 χρονια θα ειναι 5.7" και θα εχει 8 πυρηνες, ΚΑΙ ? παλι θα ειναι κινητο?

Γιατί το Galaxy S III είναι κινητό; Κινητό είναι αυτό στην υπογραφή μου.

 

Δεν την λεω σε κανενα ουτε κατηγορω κανεναν, δικαιωμα του καθενος να εχει οτι θελει, ΑΛΛΑ το αντικειμενικο ειναι παντα αντικειμενικο. 4.8" ειναι παντοφλα , ειτε μας-σας αρεσει ειτε οχι. Ακομα και 4 ειναι παντοφλα! οριακα και 3,5 ειναι παντοφλα.

Οπωσδήποτε το κατάλληλο μέγεθος smartphone είναι υποκειμενικό, αντικειμενικό είναι ότι εξαιτίας της εξέλιξης της τεχνολογίας και των λειτουργειών η οθόνη των 3.5 ιντσών είναι ξεπερασμένη. Μετά το iPhone 5 θα σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το θέμα γιατί όταν μιλάει η apple..

 

 

 

Στο θέμα μας, το Galaxy S III είναι πολύ προσεγμένη συσκευή, ακόμα και αν φαινεται μεγάλο χωράει παντού γιατί είναι λεπτό, είναι γρήγορο, έχει ωραίο σχεδιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε να στείλεις μήνυμα με το ένα χέρι, όταν είσαι ξαπλωμένος στο κρεβάτι, ξέρω ακούγεται γελοίο αλλά όταν είχα πχ το Desire HD που είναι μικρότερο απο το S3 δεν μπορούσα, ως υπολογιστής καλό είναι ως κινητό όχι. Εκεί είναι η ενστασή μου.

Υ.Σ Καλώς ή κακός απευθύνεται σε geeks δεν είναι κακό απλά μην το παρομοιάζουμε και με ferrari.

 

Εδώ και 1 μιση,ότι κάνω στο κινητό είναι με 1 χέρι.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα και τα χέρια μου δεν είναι κουπιά.Να συμφωνήσω οτι είναι μεγάλο για τα τωρινά δεδομένα(και το μέλλον θα δείξει αν καλά κάναν και το βγάλαν σε αυτό το μέγεθος).Στην μόνη περιοχή που δυσκολεύομαι είναι πάνω αριστερά,αλλά προφανώς έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να μην είναι ζωτικής σημασίας.

Τι να πουν οι γυναίκες,που οτι μεγάλο smartphone τις δώσεις,χρειάζονται 2 χέρια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δεν είναι κινητό, είναι θετικό να έχουμε πληθώρα εναλλακτικών, αρκεί να βγαίνουν και πιο "μαζεμένα" αξιόλογα κινητά (εμένα μου αρέσουν πολύ τα xperia go και ace 2). Στην τελική προς τα κει πάει η αγορά, αλλιώς θα συνέχιζαν να ανακοινώνονται κινητά σαν το x10 mini. Το ωραίο είναι ότι κάποιοι θα λένε παντόφλα το τάδε κινητό και οι ίδιοι θα έχουν αγοράσει ένα διογκωμένο υπερμέγεθες SUV που θα το "αξιοποιούν" ελάχιστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι απο εσας λετε πως το κινητο ειναι μεγαλο το πιασατε στα χερια σας και το λετε ή απλα μετατε μια μ@λ@κια και οποιον παρει ο χαρος. η συσκευη ειναι και πολυ λεπτη αλλα και τοσο τελεια σε μεγεθος που μπορεις να την δουλευεις ανετα με το ενα χερι. εκτος αν ειστε μωρα και δεν μπορειτε να το πιασετε.

 

Το note ειναι μεγαλο ναι, δεν πιανεται με το ενα χερι.

 

Αλλα μην λεμε πως το s 3 ειναι παντοφλα και τετοια γιατι καποιος που δεν το εχει πιασει σχηματιζει λαθος αποψη.

 

Το κινητο εχει το τελειο μεγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...