Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S3 σπάει το φράγμα των 10 εκατομμυρίων πωλήσεων


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακούω αυτό τα χαζό sorry κιόλας για κινητό δεν κάνει, ρε παιδιά αν ήθελα απλό κινητό έπαιρνα ένα nokia με 50 ευρώ.

 

Επειδή όμως δεν το θέλω για απλό κινητό μονο και επειδή το έχω ένα μηνα σχεδόν στα χερια μου σας λέω ότι η οθόνη του έχει εξαιρετικά χρώματα και είναι αρκετά μεγάλη ώστε να βλέπω βιντεάκια στο κρεβάτι, να σερφάρω στο internet και να λιώνω στο gaming ^_^ .

 

Τώρα αυτά δεν σας ενδιαφέρουν τότε ναι δεν κάνει για εσάς ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτές οι πωλήσεις δεν μου κάνουν καθόλου εντύπωση,

Το κινητό είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου!

Πραγματικά η samsung έκανε πολύ καλή δουλειά στο σχεδιασμό αφού οι καμπύλες που έδωσε στη συσκευή είναι μελετημένες για την άνετη χρήση του.

Το έχω απο την αρχή της κυκλοφορίας του και ούτε μια στιγμή δεν με ενόχλησε το μέγεθος του.

Στη τσέπη παιδιά πιο σημαντικό ρόλο παίζει το πάχος και το βάρος της συσκευής.

 

Για αυτούς που λένε για το πλαστικό πίσω οτι είναι φθηνό θα διαφωνήσω. Ειλικρινά προτιμώ αυτό το πλάστικό που προσθέτει ελάχιστο βάρος και πάχος,,και αν γρατσουνιστεί με το καιρό με λίγα χρήματα το αντικαθιστώ και είναι σαν καινούργιο.

Δεν είναι τυχαία η επιλογή του συγκεκριμένου υλικού πιστεύω...αλλα γούστα είναι αυτά.

Το μόνο αρνητικό που έχω βρεί είναι κάποια redraws που κάνει στη homescreen..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι πωλήσεις δεν μου κάνουν καθόλου εντύπωση,

Το κινητό είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου!

Πραγματικά η samsung έκανε πολύ καλή δουλειά στο σχεδιασμό αφού οι καμπύλες που έδωσε στη συσκευή είναι μελετημένες για την άνετη χρήση του.

Το έχω απο την αρχή της κυκλοφορίας του και ούτε μια στιγμή δεν με ενόχλησε το μέγεθος του.

Στη τσέπη παιδιά πιο σημαντικό ρόλο παίζει το πάχος και το βάρος της συσκευής.

 

Για αυτούς που λένε για το πλαστικό πίσω οτι είναι φθηνό θα διαφωνήσω. Ειλικρινά προτιμώ αυτό το πλάστικό που προσθέτει ελάχιστο βάρος και πάχος,,και αν γρατσουνιστεί με το καιρό με λίγα χρήματα το αντικαθιστώ και είναι σαν καινούργιο.

Δεν είναι τυχαία η επιλογή του συγκεκριμένου υλικού πιστεύω...αλλα γούστα είναι αυτά.

Το μόνο αρνητικό που έχω βρεί είναι κάποια redraws που κάνει στη homescreen..

 

και να φανταστείς το s3 σχεδιαστήκε με οδηγίες ώστε να μην μπορεί η apple να την μηνύσει.Η samsung έπαιξε έξυπνο παιχνίδι στον σχεδιασμό του κινητού.Και όσο μπορεί να φαίνεται,δεν είναι ορθογώνιο με κυκλικές γωνίες,για αυτόν τον λόγο.

 

not-a-rectangle_thumb.jpg

 

source

Και συμφωνώ,το πλαστικό του s3 δίνει ένα μεγάλο συν στην εμφάνιση του.Όσο για τα redraws,έχει εμφανιστεί σε πολλούς χρήστες,και σε εμένα.Περιμένουμε τώρα νέα έκδοση,που να το διορθώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και να φανταστείς το s3 σχεδιαστήκε με οδηγίες ώστε να μην μπορεί η apple να την μηνύσει.Η samsung έπαιξε έξυπνο παιχνίδι στον σχεδιασμό του κινητού.Και όσο μπορεί να φαίνεται' date='δεν είναι ορθογώνιο με κυκλικές γωνίες,για αυτόν τον λόγο.

* SPOILER *

source

Και συμφωνώ,το πλαστικό του s3 δίνει ένα μεγάλο συν στην εμφάνιση του.Όσο για τα redraws,έχει εμφανιστεί σε πολλούς χρήστες,και σε εμένα.Περιμένουμε τώρα νέα έκδοση,που να το διορθώνει.

Τι είναι το redraws? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι το redraws? ???

 

Κάποιες φορές όταν πατάς το homebutton για να βγεις από κάποια βαριά κυρίως εφαρμογή και επιστρέψεις στην αρχική οθόνη τα εικονίδια και τα widgets ξανά φορτώνουν με αποτέλεσμα να καθυστερεί κάποια' date=' ελάχιστα είναι η αλήθεια, δευτερόλεπτα.

Νομίζω έχει συζητηθεί και στο insomnia

 

 

και να φανταστείς το s3 σχεδιαστήκε με οδηγίες ώστε να μην μπορεί η apple να την μηνύσει.Η samsung έπαιξε έξυπνο παιχνίδι στον σχεδιασμό του κινητού.Και όσο μπορεί να φαίνεται,δεν είναι ορθογώνιο με κυκλικές γωνίες,για αυτόν τον λόγο.

* SPOILER *

source

Και συμφωνώ,το πλαστικό του s3 δίνει ένα μεγάλο συν στην εμφάνιση του.Όσο για τα redraws,έχει εμφανιστεί σε πολλούς χρήστες,και σε εμένα.Περιμένουμε τώρα νέα έκδοση,που να το διορθώνει.

 

To έχω διαβάσει το άρθρο αυτό αλλά δεν συμφωνώ απόλυτα.

Ο αρθρογράφος θέλει να μας πει ότι δεν γίνεται να δημιουργηθεί κάτι όμορφο χωρίς να αντιγραφεί το iphone? Δεν είναι έτσι.

Γενικά το θέμα του design είναι τελείως υποκειμενικό και δεν βγαίνει άκρη.

Δεν λέω ότι το s3 είναι το πιο όμορφο κινητό αλλά πιστεύω ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τα redraws,έχει εμφανιστεί σε πολλούς χρήστες,και σε εμένα.

Περιμένουμε τώρα νέα έκδοση,που να το διορθώνει.

Μεγαλη κουβεντα ειπες τωρα αδερφε, αμα περιμενεις νεα εκδοση απο την samsung καλα χριστουγεννα :D

 

"Εγώ σας έφερα το sg3 το γρήγορο πιστόλι, τώρα XDA πηγαίνετε οοοολοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες φορές όταν πατάς το homebutton για να βγεις από κάποια βαριά κυρίως εφαρμογή και επιστρέψεις στην αρχική οθόνη τα εικονίδια και τα widgets ξανά φορτώνουν με αποτέλεσμα να καθυστερεί κάποια, ελάχιστα είναι η αλήθεια, δευτερόλεπτα.

Νομίζω έχει συζητηθεί και στο insomnia

Γενικά το θέμα του design είναι τελείως υποκειμενικό και δεν βγαίνει άκρη.

Δεν λέω ότι το s3 είναι το πιο όμορφο κινητό αλλά πιστεύω ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο αυτή τη στιγμή.

 

Εμενα σαν κινητα γενικα μου αρεσαν το iPhone και το lumia 800 αλλα δεν με καλυπταν το πρωτο σαν software και το δευτερο σαν hardware.

 

Το SGS III ομως μου εκανε κλικ εμφανισιακα απο τη πρωτη στιγμη που το ειδα, για το hardware-software δεν τυθεται συζητηση :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι πωλήσεις δεν μου κάνουν καθόλου εντύπωση,

Το κινητό είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου!

Πραγματικά η samsung έκανε πολύ καλή δουλειά στο σχεδιασμό αφού οι καμπύλες που έδωσε στη συσκευή είναι μελετημένες για την άνετη χρήση του.

Το έχω απο την αρχή της κυκλοφορίας του και ούτε μια στιγμή δεν με ενόχλησε το μέγεθος του.

Στη τσέπη παιδιά πιο σημαντικό ρόλο παίζει το πάχος και το βάρος της συσκευής.

 

Για αυτούς που λένε για το πλαστικό πίσω οτι είναι φθηνό θα διαφωνήσω. Ειλικρινά προτιμώ αυτό το πλάστικό που προσθέτει ελάχιστο βάρος και πάχος,,και αν γρατσουνιστεί με το καιρό με λίγα χρήματα το αντικαθιστώ και είναι σαν καινούργιο.

Δεν είναι τυχαία η επιλογή του συγκεκριμένου υλικού πιστεύω...αλλα γούστα είναι αυτά.

Το μόνο αρνητικό που έχω βρεί είναι κάποια redraws που κάνει στη homescreen..

 

Πως γίνεται τα ελεεινά πλαστικά του S III να τα έχει γυρίσει κανείς σε πλεονέκτημα; Από περιέργεια: έχεις πιάσει στα χέρια σου One X; Και για να σε προλάβω, επειδή μαντεύω την απάντηση: μήπως έχεις κρατήσει LG Optimus 4X HD; Το ίδιο βάρος με το S III έχουν και τα δυο αλλά τα πλαστικά τους είναι κλάσης ανώτερα. Από εκεί που η Samsung κάποτε έφτιαχνε ποιοτικά κινητά, τώρα το έχει γυρίσει στο mass market και τα υλικά που χρησιμοποιεί δεν δικαιολογούν με τίποτα το κόστος των συσκευών που φτιάχνει. Καλό το smoothness, αλλά κάποιοι θέλουμε καταρχήν, να μας αρέσει το κινητό που κρατάμε.

 

'Οσο για τα 10 εκατομμύρια τεμάχια και άλλα συναφή, είναι για να έχουμε να λέμε... Το γεγονός ότι το Hyundai Accent πουλάει, δεν σημαίνει ότι είναι το καλύτερο αυτοκίνητο του κόσμου. Η ποιότητα ενός προϊόντος δεν συνάδει πάντα με το πλήθος των καταναλωτών που το αγοράζουν. Για αυτό επινοήθηκε και το μάρκετινγκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται τα ελεεινά πλαστικά του S III να τα έχει γυρίσει κανείς σε πλεονέκτημα; Από περιέργεια: έχεις πιάσει στα χέρια σου One X; Και για να σε προλάβω, επειδή μαντεύω την απάντηση: μήπως έχεις κρατήσει LG Optimus 4X HD; Το ίδιο βάρος με το S III έχουν και τα δυο αλλά τα πλαστικά τους είναι κλάσης ανώτερα. Από εκεί που η Samsung κάποτε έφτιαχνε ποιοτικά κινητά, τώρα το έχει γυρίσει στο mass market και τα υλικά που χρησιμοποιεί δεν δικαιολογούν με τίποτα το κόστος των συσκευών που φτιάχνει. Καλό το smoothness, αλλά κάποιοι θέλουμε καταρχήν, να μας αρέσει το κινητό που κρατάμε.

 

'Οσο για τα 10 εκατομμύρια τεμάχια και άλλα συναφή, είναι για να έχουμε να λέμε... Το γεγονός ότι το Hyundai Accent πουλάει, δεν σημαίνει ότι είναι το καλύτερο αυτοκίνητο του κόσμου. Η ποιότητα ενός προϊόντος δεν συνάδει πάντα με το πλήθος των καταναλωτών που το αγοράζουν. Για αυτό επινοήθηκε και το μάρκετινγκ...

Εγώ δεν λέω ότι τα πλαστικά του sgs iii είναι πλεονέκτημα αλλα δεν τα θεωρώ και μειονέκτημα.

 

Προσωπικά μου δίνει μια ωραία αίσθηση στο χέρι και σαν θέμα ανθεκτικότητας είναι αρκετά καλά.

 

Αν και το προσέχω αρκετά η που:Xνα η τύχη μου έφερε στραβές και μου έχει πέσει τρεις φορες κάθε φορα πάθαινα ένα μικρό έμφραγμα αλλα ευτυχώς ακόμα δεν έχει ούτε μια γρατσουνιά :-D .

 

Όσο αφορά για τη σύγκριση που κανεις για μένα τι κινητό τα αξίζει τα λεφτά του γιατί :

 


  •  
  • Έχει οθοναρα
  • Έχει Quad Core επεξεργαστή και 1GB RAM
  • Μου δίνει 16GB αποθηκευτικό χώρο και 50GB στο cloud δωρεάν
  • Έχει ανοικτό λογισμικό και μπορώ ακόμα να τρέξω "σπασμένες" εφαρμογές χωρίς να το κάνω root η jailbreak
  • Έχει ωραία εμφάνιση και πολλά αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό κινητό (αν και μεγάλο) και του αξίζει που έχει τέτοιες πωλήσεις. Βέβαια όλα βασίζονται στην επιτυχία του SII και το καλό όνομα που έχει κάνει η Samsung, αλλιώς και το εξ ίσου καλό (ή καλύτερο για κάποιους) HTC one X θα είχε αντίστοιχες πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πως γίνεται τα ελεεινά πλαστικά του S III να τα έχει γυρίσει κανείς σε πλεονέκτημα; Από περιέργεια: έχεις πιάσει στα χέρια σου One X; Και για να σε προλάβω' date=' επειδή μαντεύω την απάντηση: μήπως έχεις κρατήσει LG Optimus 4X HD; Το ίδιο βάρος με το S III έχουν και τα δυο αλλά τα πλαστικά τους είναι κλάσης ανώτερα. Από εκεί που η Samsung κάποτε έφτιαχνε ποιοτικά κινητά, τώρα το έχει γυρίσει στο mass market και τα υλικά που χρησιμοποιεί δεν δικαιολογούν με τίποτα το κόστος των συσκευών που φτιάχνει. Καλό το smoothness, αλλά κάποιοι θέλουμε καταρχήν, να μας αρέσει το κινητό που κρατάμε.

 

'Οσο για τα 10 εκατομμύρια τεμάχια και άλλα συναφή, είναι για να έχουμε να λέμε... Το γεγονός ότι το Hyundai Accent πουλάει, δεν σημαίνει ότι είναι το καλύτερο αυτοκίνητο του κόσμου. Η ποιότητα ενός προϊόντος δεν συνάδει πάντα με το πλήθος των καταναλωτών που το αγοράζουν. Για αυτό επινοήθηκε και το μάρκετινγκ...[/quote']

 

Ok ξαναλέω ότι τι κινητό αρέσει στον καθένα να κρατάει είναι θέμα υποκειμενικό οπότε δεν το σχολιάζω. Το παράδειγμα με το Hyundai επέτρεψε μου να το θεωρήσω άστοχο μιας και το S3 δεν ειναι φθηνή λύση όπως είναι το accent. το accent αν είχε 40 χιλιάδες θα είχε τις ίδιες πωλησεις? (γιατί συνεχώς παρομοιαζετε τα κινητά με τα αυτοκίνητα δεν το καταλαβαίνω).

Τώρα οσο αφορά τη ποιότητα του πλαστικού δεν είναι τόσο ευτελές όσο νομίζεις.. Ειναι πολύ ευκαπτο polycarbonate με ειδικη επίστρωση hyperglaze. Googlareto..

Για το onex δεν επεσες μεσα.. Δεν θα σου ελεγα για το βάρος.. Αλλα για τη μπαταρια και την αδυναμία αντικαταστασης της :)

Για το lg πως βγάζεις το συμπέρασμα οτι εχει κλάσης ανώτερα πλαστικά? Επειδη ειναι πιο παχιά? Να σου θυμίσω ότι το Lg έχει gorilla glass 1(στο λέω επειδή φαίνεται οτι δίνεις πολύ προσοχή στα υλικά)

Όπως και να έχει σημασία έχει ο καθένας να είναι ευχαριστημενος με την επιλογή του, εγω προσωπικά είμαι πάρα πολύ, ελπίζω και εσύ.

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok ξαναλέω ότι τι κινητό αρέσει στον καθένα να κρατάει είναι θέμα υποκειμενικό οπότε δεν το σχολιάζω. Το παράδειγμα με το Hyundai επέτρεψε μου να το θεωρήσω άστοχο μιας και το S3 δεν ειναι φθηνή λύση όπως είναι το accent. το accent αν είχε 40 χιλιάδες θα είχε τις ίδιες πωλησεις? (γιατί συνεχώς παρομοιαζετε τα κινητά με τα αυτοκίνητα δεν το καταλαβαίνω).

Τώρα οσο αφορά τη ποιότητα του πλαστικού δεν είναι τόσο ευτελές όσο νομίζεις.. Ειναι πολύ ευκαπτο polycarbonate με ειδικη επίστρωση hyperglaze. Googlareto..

Για το onex δεν επεσες μεσα.. Δεν θα σου ελεγα για το βάρος.. Αλλα για τη μπαταρια και την αδυναμία αντικαταστασης της :)

Για το lg πως βγάζεις το συμπέρασμα οτι εχει κλάσης ανώτερα πλαστικά? Επειδη ειναι πιο παχιά? Να σου θυμίσω ότι το Lg έχει gorilla glass 1(στο λέω επειδή φαίνεται οτι δίνεις πολύ προσοχή στα υλικά)

Όπως και να έχει σημασία έχει ο καθένας να είναι ευχαριστημενος με την επιλογή του, εγω προσωπικά είμαι πάρα πολύ, ελπίζω και εσύ.

Φιλικά

 

Βασικά δεν έχει να κάνει με το αυτοκίνητο. Τυχαίο το παράδειγμα. Αναφέρομαι στις επιλογές που κάνει γενικά το κοινό. Το γεγονός ας πούμε ότι την προηγούμενη τετραετία ήταν πρωθυπουργός ο Γιωργάκης (άρα και εξελέγη πλειοψηφικά από τους πολίτες) δεν σημαίνει ότι ήταν ο καταλληλότερος για τη θέση. Μπορώ να βρω και άλλα τέτοια παραδείγματα, πιστεύω κατανοείς τον συνειρμό. Όσο για το γεγονός ότι το LG έχει πιο παχύ πλαστικό, ναι το προτιμώ, γιατί δεν βουλιάζει στο πρώτο άγγιγμα. Επίσης δεν γδέρνεται εύκολα - επιχείρημα που χρησιμοποιήθηκε λαθεμένα προηγουμένως υπέρ του S III. Όσο για τη "σύσταση" του πλαστικού, θεωρητικά λίγους τους απασχολεί, στην πράξη κανένα. Όπως και να το κάνουμε, αυτό το αστείο καπάκι δεν δικαιολογεί την ύπαρξη του σε ένα κινητό των 669 ευρώ. Όσο για το One X, το προτιμώ και ας μην αλλάζει μπαταρία, γιατί αν μπεις στη διαδικασία να αποκτήσεις ένα τέτοιο high-end κινητό με στατιστικά στοιχεία το αλλάζεις στη διετία - που σημαίνει ότι η απώλεια είναι αμελητέα.

 

Εννοείται φιλικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειστε καλα που μιλατε για το πισω μερος του κινητου??

Ειναι καλη κατασκευη το εχω 2 βδομαδες και το βλεπω και απ΄οσο εχουμε δει μεχρι στιγμης δεν σπαει ευκολα!(αν πεσει ολο το κινητο οχι αν το βγαλεις το καπακι το το πιεσεις,ειπαμε..)

Εδω το iphone εχει γυαλι πισω και γινεται θρυψαλλα και θελει ενα καρο λεφτα για να το φτιαξεις μετα,το καπακι του Galaxy που και να χαλασει λογω οτι ειναι φτηνιαρικο οπως λετε και μπλα μπλα κραξιμο με ενα 10αρι πηρες αλλο!Αυτο σας πειραξε και το συγκρινετε με one x και lg 4x??ελεος πια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ψαχνομαι για νεο κινητο τον Σεπτεμβρη εχω περασει πολλες ωρες διαβασματος και ψαξιματος για τα δυο γνωστα 4πυρηνα της αγορας.

Και παλι πριν λιγες μερες ημουνα στο public να τα κοιταω.. Οταν κραταγα και τα δυο στα χερια μου, το htc φαινοταν σαφως ανωτερο ποιοτικα. Η αισθηση που σου δινει στο χερι δε συγκρινεται με αυτη του s3 με τιποτα.

 

Οσο για το οτι δεν αλλαζει μπαταρια ή δε παιρνει καρτς μνημης...δυο χρονια κραταω συνηθως τα κινητα μου και ποτε δεν αλλαξα μπαταρια. Επισης τα 32gb θεωρω οτι ειναι υπερ αρκετα

 

Αναμφιβολα βεβαια το s3 ειναι αυτη τη στιγμη το πιο γρηγορο smartphone. Και πιστευω οι πωλησεις ειναι δικαιολογημενες και αναμενομενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...