Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το OS X Mountain Lion στο App Store


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hashes people!Ειναι η GM ή τσου?

ναι βρε η ίδια είναι ! Λυσαξες ! :P

 

Αγόρασα το macbook pro πριν 2 εβδομάδες.... Πώς μπορώ να κάνω upgrade δωρεάν;

http://www.apple.com/osx/uptodate/

 

RESPECT στο καλύτερο λειτουργικό που φτιάχθηκε ποτέ! Δυστηχως εχω ενα mini του 07 και ουτε ενα ssd δε μπορω να του βαλω. Αλλα είμαι σίγουρος οτι θα είναι τέλειο στα νεα μηχανάκια.

Μήπως είναι λίγο υπερβολικοβιαστικο αυτό ?

κ μια συμβουλή, πήγαινε το μηχάνημα σου κ ρίξε άγκυρα στην 10.6.7 θα το χαίρεσαι για 10 χρόνια ακόμα,άσε εμάς να τρέχουμε γύρω από τον εαυτό μας.. ;)

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://imageshack.us/photo/my-images/443/screenshot20120726at807.png/

 

εγω αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα μονο,στον safari.δοκιμασα να τον κανω restart αλλα ματαια.οποιος μπορει να ξερει ας απαντησει,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά το Mountain Lion. Έκανα καθαρή εγκατάσταση σε MacBook late 2008 με ssd και 8GB RAM και όλα τρέχουν κανονικά. Καμία ασυμβατότητα μέχρι τώρα.

Μου αρέσει πολυ το notifications center και ο Safari 6.0.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έως τώρα δε ξέρουμε τρόπο για clean install;

 

Με το OS X 10,7 γινόταν- αρκούσε να «ρίξουμε» τα περιεχόμενα του .dmg σ' ένα κανονικό DVDάκι με το Disk Utility. Με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έως τώρα δε ξέρουμε τρόπο για clean install;

 

Με το OS X 10' date='7 γινόταν- αρκούσε να «ρίξουμε» τα περιεχόμενα του .dmg σ' ένα κανονικό DVDάκι με το Disk Utility. Με αυτό;[/quote']

 

http://milaraki.com/blog/2012/07/mountain-lion-diskmaker/

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλα λογικα έχει κάνει την διαδικασία αυτοματοποιημενη.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι βρε η ίδια είναι ! Λυσαξες ! :P

 

 

Κατι εγινε με την αναβαθμιση και δεν εμφανιζοταν η πρωτη μου απαντηση ωρε, εξου και το double posting μου λιγο μετα.

Btw αν και το build ειναι μια καλη αρχη, εαν δεν δω ιδια hashes gm και final, δεν ηρεμω! :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά!!! και είμαι πολύ χαρούμενος που επιτέλους το ρημάδι το USB to ethernet adapter δουλεύει κανονικά (MACBOOK Air 11, early 12).

 

Και ένα γρήγορο για κάποιον που ρώτησε πως να/ αν μπορεί το "κάψει" σε DVD.

 

Σε πρώτη φάση να πρέπει σταματήσει το installation (γιατί αλλιώς μετά την εγκατάσταση εξαφανίζεται). Μετά πας στο setup, μέσω finder, και διαλέγεις "Show Package Contents.". Στο φάκελο "SharedSupport' βρίσκεις το "InstallESD.dmg".

 

Μετά ανοίγεις το Disk Utility και κάνεις drag το "InstallESD.dmg" στην αριστερή στήλη (που δείχνει και τα drives).

 

Τέλος διαλέγεις το dmg και πατάς "Burn".

 

Αφού τελειώσει η εγγραφή μπορείς να συνεχίσεις το setup το mountain lion κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η δυνατότητα μήπως να μπορώ να το εγκαταστήσω σε δεύτερο ή και τρίτο μακ μέσω του ίδιου λογαριασμού στο απ στορ;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η δυνατότητα μήπως να μπορώ να το εγκαταστήσω σε δεύτερο ή και τρίτο μακ μέσω του ίδιου λογαριασμού στο απ στορ;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν δεν κάνω λαθος είναι μεχρι 5. Αλλα 2 σίγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η δυνατότητα μήπως να μπορώ να το εγκαταστήσω σε δεύτερο ή και τρίτο μακ μέσω του ίδιου λογαριασμού στο απ στορ;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

As has been the case for all non-server versions of the Mac operating system, Mountain Lion has no serial number, no product activation, and no DRM of any kind. The standard Mac App Store license terms allow customers to install a copy of the software on "each Apple-branded computer […] that you own or control," including two additional copies on each Mac inside virtual machines.

 

Ή με άλλα λόγια, μπορείς να το εγκαταστήσεις σε όλους τους Mac υπολογιστές που έχεις, χωρίς κανέναν απολύτως περιορισμό (ούτε «νομικό», ούτε τεχνικό). Μία άδεια χρήσης = όλοι οι Mac υπολογιστές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...