Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το OS X Mountain Lion στο App Store


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χάνει τίποτα, αλλα αυτος δεν είναι λογος να μην κάνεις ενα backup με timemachine ....

 

 

Είναι λόγος όμως ότι δεν έχω ακόμα ένα 500άρι σκληρό. Οπότε κάνουμε σταυρό και προχωράμε. Τί να το κάνεις στο κάτω κάτω αν δεν ζείς τη ζωή στα άκρα; ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια θελω να το περασω clean install τι back up να παρω ετσι ωστε να εχω μονο τα αρχεια μου και τα applications χωρις να παρω back up και system files του Lion.

 

Χρησιμοποιω Carbon copy cloner και Time machine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω να το περασω clean install τι back up να παρω ετσι ωστε να εχω μονο τα αρχεια μου και τα applications χωρις να παρω back up και system files του Lion.

 

Χρησιμοποιω Carbon copy cloner και Time machine

 

Migration assistant απο timemachine backup. Aν και θα σου το βγάλει ως επιλογη λογικα με το που τελειώσει η εγκατάσταση,( συνίσταται) γιατι αν φτιάξεις καινούργιο user και τρέξεις το migration assistant utility , θα έχεις κάποιο πρόβλημα authentication σε ορισμένες εφαρμογές.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και στα 2giga ενος macbook pro 2009 που το βαλα παει καλυτερα απο lion:) προς το παρον τουλαχιστον και οχι με clean install

 

Δεν εχει πρόβλημα αλλα αν θες να ευχαριστηθείς το λειτουργικό βάλε 8 και εγω με 4 είναι mid 2012 i5 ssd πραγματικά υπάρχει διάφορα στην ταχύτητα αλλα στα 4πυρινα ... Για παρακάτω δεν μπορω να σου πω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βρε η ίδια είναι ! Λυσαξες ! :P

 

 

http://www.apple.com/osx/uptodate/

 

 

Μήπως είναι λίγο υπερβολικοβιαστικο αυτό ?

κ μια συμβουλή, πήγαινε το μηχάνημα σου κ ρίξε άγκυρα στην 10.6.7 θα το χαίρεσαι για 10 χρόνια ακόμα,άσε εμάς να τρέχουμε γύρω από τον εαυτό μας.. ;)

 

Δεν ειναι καθολου βιαστικο φιλε μου. απ οποια πλευρα και να το δεις ειναι το καλυτερο και πιο ευχρηστο. εχω 10.7.4 δεν εχω θεμα με το λειτουργικο. λογω ανεργιας οταν βρω 150ε θα του βαλω και εναν ssd και 4gb ram και θα ειμαι κομπλέ για τουλαχιστον 2-3 χρόνια ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εσύ ξέρεις,αλλά πως το ξέρεις αφού έχεις Lion ? :P και πως θα βάλεις SSD αφού στο προηγούμενο ποστς σου έλεγες ότι δεν μπορείς γιατί είναι του 07 ? και έχεις κ lion 10.7.4 χωρίς κανένα πρόβλημα,θα είναι SE για σένα ...

 

Τέλος πάντων όταν γράφουμε κάτι σε ενα forum τεχνολογίας καλό είναι να έχουμε μετριάσει τον ενθουσιασμό μας κ το εγώ μας.. Υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά ενδιαφέρονται να μάθουν την αλήθεια γιατί ο υπολογιστής γι'αυτους δεν είναι χόμπι αλλά εργαλείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί κ το lion ήταν 64βιτο αλλά έπαιζε και πολύ x32 μέσα του,τώρα υποτίθεται πάντα οτι δεν έμεινε κανένα x32Bit kext μέσα στο mountain.. οπότε θέλει αμιγώς 64bita μηχανήματα.. Εγώ θα σου πω οτι στο hackint0sh που ασχολούμαι δεν ισχύει αυτό,δηλαδή όσοι μπορούσαν κ έβαζαν snow η lion,βάζουν κ mountain εκτός απο τα netbook που και αυτά βάζουν (lion) αλλά σέρνονται.. Με αυτό δεν θέλω να συγκρίνω καταστάσεις προς θεού δεν είμαι αυτής της λογικής απλά νομίζω ότι βρήκαν μια καλή δικαιολογία για να αφήσουν μηχανήματα έξω.. Με λίγα λόγια αν καταφέρεις κ βγάλεις τις προστασίες που διαβάζουν πιο μηχάνημα έχεις για να επιτρέψουν η όχι την εγκατάσταση πιστεύω ότι μια χαρά θα το τρέχεις αν έχεις τρέξει καλά κ το lion..

Φυσικά εδώ γεννάτε κ ένα ερώτημα (κλειδί) οι κάρτες γραφικών των μηχανημάτων που έχουν αποκλειστεί έχουν την ισχύ για την αυξημένη ζήτηση του mountain ?

 

UpDate > Τώρα που το είπες με έβαλες να ψάξω κ ο τύπος εδώ το έχει περισσότερο από εμένα ;)

http://reviews.cnet.com/8301-13727_7-57479579-263/os-x-mountain-lion-can-run-on-unsupported-intel-mac-pros/

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλα ναι...σε αυτα που λες εχεις δικιο αλλα να σου πω την αληθεια βρισκω τραγικο πλεον μηχανημα 4ετιας να το ακυρωνεις ετσι απλα .ενα σεβαστο core2duo στα2.4 με 4 gb ram corsair ssd που του εχω βαλει κ να τρεχει λιον μια χαρα κ μην σου πω για πλακα...απλα σαν πολιτικη εταιρειας μου φαινεται λιγο

σαν "πολυ καιρο το εχεις φιλε πρεπει να μας τα ξανασκασεις εφοσον το θες"

Οποτε ακομα ενα fail προσωπικα για μενα στην apple κ απλα καθομαι στο συγκεκριμενο λιον

.ερωτηση.το ιδιο μηχανημα πχ σε αλλα λογισμικα 64 bit παιζει κανονικα η ειναι ιδεα μου

.και παντα σαν hardware....εννοω

..

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Επεξ/σία από sobi1984
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν διάβασες κ το λινκ που σου έστειλα θα δεις ότι είναι κ θέμα κάρτας γραφικών με λίγα λόγια το Retina σε "έφαγε" τελικά..

Η ερώτηση σου είναι να υποθέσουμε ότι θα έβαζες Win x64 αν θα τα έτρεχε ? Φυσικά και ναι..

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερωτηση ηταν απλα και μονο για να δω αντιστιχοια σε windows αν θα ετρωγα το ιδιο σκαλωμα λογω μηχανηματος..δεν εχω λογο να βαλω win7 πανω μιας και τις δουλειες μου τις κανω και το μηχανημα με εξυπηρετει.. μια χαρα...απλα ειναι ενα ακομα προσωπικο ¨"γαμωτο" τους τελευταιους μηνες το οποιο εχει αρχισει κ με ψιλοεκνευριζει..... αυτο ..ευχαριστω για την βοηθεια παντως!!!!κ τις απαντησεις στα ερωτηματα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...