Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για 3d


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά ,σκέφτομαι να πάρω μια plasma 3d ,θα έχω μόνιμα συνδεδεμένο ένα Mac mini 2011 ,το οποίο και θα χρησιμοποιώ για να βλέπω ταινίες ,αυτο που δε γνωρίζω μιας και θα είναι η πρώτη μου επαφή με 3d περιεχόμενο ,είναι το πως θα το προβάλλω,δηλαδή απλα κατεβαζω 3d ταινία ,ρύθμιζω τη plasma και παίζει ;η χρειάζεται κάποιος 3d player ?η σύνδεση θα είναι με hdmi Και απο όσο ξέρω είναι hdmi 1.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το ιδιο setup με το δικο σου.Το μονο που χρειαζεσαι ειναι να κατεβασεις το vlc player στο mac το οποιο ειναι δωρεαν.Το θεμα ειναι οτι αν θες υποτιτλους τοτε πρεπει να τους φτιαξεις μονος σου καθως δεν κανει αυτοματα conversion απο 2d σε 3d.Αυτο θα το κανεις με ενα προγραμμα που λεγεται 3dsubtitler.Δυστυχως δεν υπαρχει για mac οποτε απλα θα τρως ενα 5-10 λεπτο σε ενα pc για να κανεις το convertion και μετα θα τους πετας στο φακελο με την ταινια κ εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ για την γρήγορη απαντηση ,αρα απο οτι καταλαβαινω δεν αρκει να κατεβασω μια 3d ταινια και να τη προβαλω με οποιοδηποτε προγραμμα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ για την γρήγορη απαντηση ,αρα απο οτι καταλαβαινω δεν αρκει να κατεβασω μια 3d ταινια και να τη προβαλω με οποιοδηποτε προγραμμα ε?

Με το vlc είσαι οκ,ουσιαστικά όλα τα player παίζουν 3d ταινίες απλα θες κάποιο που να υποστηρίζει και 3d υποτιτλους η τους φτιαχνεις μόνο σου με το 3dsubtitler.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...