Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ενός Tablet, χωρίς πολλά πολλά .... ?


AccountSaver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Αυτόν τον καιρό σκέφτομαι , για να αγοράσω κάποιο καινούργιο Tablet,κυρίως απο οτι παίζει , να φέρω τίποτα απο εξωτερικό ebay.co.uk γιατί εάν πάω να το αγοράσω εδώ ,θα μου βγεί ο κούκος αηδόνι..

 

Απο θέματα χρημάτων , δεν έχουμε και πολλά , το πολύ πιστεύω κανένα 200-250 € , και αυτό με αρκετή δυσκολία. Αλλά γενικά θα ψάξω πρώτα και μετά θα πάρω ακόμα και μεταχειρισμένο απο εδώ Insomnia,η ακόμα και μεταχειρισμένο μέσω ebay απο Top-rated seller.

 

Οπότε , τι έχετε να πείτε απο απόψεις ?

Όλα δεκτά, όσο για εμένα και τι ψάχνω συγκεκριμένα, θα ήθελα ένα all-around , πιο πολύ θα είναι για περιήγιση ,chat skype,msn κτλ. τα κλασσικά.και γιατί όχι και κανένα απλό παιχνιδάκι , θέλω να έχει τουλάχιστον καλή οθόνη και να μην είναι κότα,δεν ξέρω εάν ζητάω πολλά για αυτά τα λεφτά.

 

Αλλά είπαμε , ψάχνουμε βρίσκουμε χτυπάμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα, αν όντως έχει το 8άρι 200€, είναι σκέτο λουκούμι.

 

Από την άλλη, αυτή τη στιγμή το Πλαίσιο, δίνει το Samsung Galaxy Tab 2 7" με €250. Είναι ίδιο, με λίγο χειρότερη ανάλυση οθόνης και διπύρηνο επεξεργαστή αντί για τετραπύρηνο του nexus, όμως υπερισχύει στο ότι έχει 16Gb ενσωματωμένη μνήμη και δέχεται και microSD.

 

Το Nexus στα ίδια λεφτά έχει καλύτερη ανάλυση οθόνης, 8GB, τον τετραπύρηνό του επεξεργαστή, ΜΟΝΟ μπροστινή κάμερα (μικρό το κακό) και δεν δέχεται εξωτερική κάρτα μνήμης.

 

Νομίζω ότι το Samsung Galaxy του Πλαισίου είναι καλύτερο deal αυτή τη στιγμή. Αλλά όλα εξαρτώνται από το πόσο θα κοστίζει το Nexus επίσημα :unsure:

Επεξ/σία από x_vagos_x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο έξω μπορώ να το φέρω στην τιμή που σου είπα.

 

Επίσης το Nexus 7" έχει υποδοχή για να βάλεις external στικακι , η σκληρό δίσκο αυτόματα.

Άρα χάνει μόνο λόγω κάμερας πιστεύω...

 

χώρια οτι είναι και με IPS-Panel ,απλά κοιτάω για το μέγιστο καλύτερο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε εξυπηρετεί το στικάκι, νομίζω είναι καλή επιλογή το nexus.

 

Επειδή είμαι σε παρόμοια φάση με εσένα, κοιτάω -μιας και δεν έχω την πολυτέλεια του να το βρω στα €220 :rolleyes: - τι υπάρχει στα Ελληνικά καταστήματα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...