Προς το περιεχόμενο

Τελετή έναρξης Ολυμπιακών Αγώνων 2012


geowizard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καρακίτς του κερατά η "τελετή"!

Δεν περίμενα και κάτι καλύτερο απ' τους Νησιώτες βέβαια.

Η μεγάλη πλάκα είναι τα διθυραμβικά σχόλια των εφημερίδων τους! Σαν να νίκησαν ξανά στον Β.Π.Π. τρομάρα τους!

 

Χαχαχαχαχαχα παντως ακομα και αυτη τη βλακεια θα μπορουσαν να την ειχαν παρουσιασει καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παντως δεν καταλαβα τι σχεση ειχε ο Mr Bean με το Chariots of Fire.

δεν λεω αστειο ηταν αλλα υποτιθεται καθεσαι να ακουσεις ενα iconic μουσικο κομματι για το αθλητικο ιδεωδες,οχι να γελασεις με τα καραγκιοζολικια του Bean.

δηλαδη θελω να πω καπου χαθηκε το μετρο.

 

Ομοιως και για τον James Bond.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παντως δεν καταλαβα τι σχεση ειχε ο Mr Bean με το Chariots of Fire.

δεν λεω αστειο ηταν αλλα υποτιθεται καθεσαι να ακουσεις ενα iconic μουσικο κομματι για το αθλητικο ιδεωδες,οχι να γελασεις με τα καραγκιοζολικια του Bean.

δηλαδη θελω να πω καπου χαθηκε το μετρο.

 

Το μετρο ειχε χαθει πολυ πιο πριν - καπου στην αρχη.

Επεξ/σία από geowizard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή πολύ χειρότερα! Και πάλι καλά να λέμε δηλαδή.

Πως δεν είχε και ειδικό αφιέρωμα ο Danny Boyle στο 28 Ημέρες Μετά, με παρέλαση ζόμπι και άλλες αηδίες!

Μάλλον την σκαπουλάραμε, αλλά υπάρχει και η τελετή λήξης όπου τα πράγματα είναι πάντα πιο χαλαρά!

Είδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρακίτς του κερατά η "τελετή"!

Δεν περίμενα και κάτι καλύτερο απ' τους Νησιώτες βέβαια.

Η μεγάλη πλάκα είναι τα διθυραμβικά σχόλια των εφημερίδων τους! Σαν να νίκησαν ξανά στον Β.Π.Π. τρομάρα τους!

 

Ξεχασες τα δικα μας ΜΜΕ για την τελετη της Γιαννας στους "δικους μας" Ολυμπιακους του 2004?

 

Σημειωτεον μια τελετη που καναμε (εκανε η Γιαννα) με δανεικα πανω στο λαο και ακομα υπαρχει μερος που νιωθει υπερηφανο για αυτην την τελετη και διοργανωση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως δεν καταλαβα τι σχεση ειχε ο Mr Bean με το Chariots of Fire.

δεν λεω αστειο ηταν αλλα υποτιθεται καθεσαι να ακουσεις ενα iconic μουσικο κομματι για το αθλητικο ιδεωδες,οχι να γελασεις με τα καραγκιοζολικια του Bean.

δηλαδη θελω να πω καπου χαθηκε το μετρο.

 

Ομοιως και για τον James Bond.

ισως ο πιο διασημος αγγλικος κωμικος χαρακτηρας + ο πιο διασημος αγγλος πρωταγωνιστης βιβλιων και ταινιων?

Τωρα για το τι εκανε εκει ο bean, αγγλικο humour 101.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως ο πιο διασημος αγγλικος κωμικος χαρακτηρας + ο πιο διασημος αγγλος πρωταγωνιστης βιβλιων και ταινιων?

Τωρα για το τι εκανε εκει ο bean, αγγλικο humour 101.

 

ποιος ειναι ο διασημος αγγλος πρωταγωνιστης βιβλιων; ο Ατκινσον;

και ναι καταλαβα οτι τον βαλανε να κανει χιουμορ.

αυτο που λεω ειναι οτι δεν ηταν η καταλληλη στιγμη για κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ειναι ο διασημος αγγλος πρωταγωνιστης βιβλιων; ο Ατκινσον;

και ναι καταλαβα οτι τον βαλανε να κανει χιουμορ.

αυτο που λεω ειναι οτι δεν ηταν η καταλληλη στιγμη για κατι τετοιο.

ειπες 2 ονοματα εγραψα 2 χαρακτηρισμους και αυτη ειναι η αντιστοιχηση που κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως ο πιο διασημος αγγλικος κωμικος χαρακτηρας + ο πιο διασημος αγγλος πρωταγωνιστης βιβλιων και ταινιων?

Τωρα για το τι εκανε εκει ο bean, αγγλικο humour 101.

Υποτίθεται ότι απευθύνονταν και στον υπόλοιπο κόσμο, έτσι;

Μπορεί να κάνω και λάθος όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο bond προφανως, ο james bond.....

ειπες 2 ονοματα εγραψα 2 χαρακτηρισμους και αυτη ειναι η αντιστοιχηση που κανεις?

 

σορυ,ξεχασα οτι αναφερα και τον Bond.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα μόνα σημεία που μου άρεσαν ήταν με τον Rowan Atkinson , λίγο με τους αγρότες στην αρχή ώς την Βιομηχανική επανάσταση , και η στιγμή που μπήκε η Ελληνική Αποστολή ... Αυτά !!

Η αναφορά στο facebook , το τσίρκο με τα τραγούδια ( ουτε καν Pink Floyd και Led Zeppelin δεν είχαν οι κάφροι ) , και η τσόντα με τον μαύρο και την άλλη την πηδιόλα , ε κάνουν το όλο πράγμα τραγικό ...

Γενικά σαν show ΙΣΩΣ να μου άρεσε , αλλα απο την στιγμή που το ολο θέμα ετοιμάστηκε για τους Ολυμπιακούς Αγώνες και στερούνταν πλήρως νοήματος , το έστειλε στον κάλαθο των αχρήστων ..

 

Δεν ξέρω αν έχει σημασία το οτι είμαι Έλληνας , αλλά πιστεύω πως η δικιά μας Τελετή ήταν κλάσεις ανώτερη και με Νόημα ... ο άνθρωπος σαν οντότητα και είδος ήταν η θεματολογία της Τελετής ....

 

8 χρόνια μετά όταν την ξαναβλέπω ειλικρινά ανατριχιάζω ....

Επεξ/σία από Adon1s
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν ηταν ωραια η τελετη ειναι υποκειμενικο. Εμενα μου αρεσε περισσοτερο η δικη μας αλλα ειναι οι μονες 2 που εχω δει.

 

Για την θεματολογια που τοσο πειραξε μερικους δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενατε.

Εδειξε βιομηχανικη επανασταση, λογοτεχνια, μουσικη, εθνικο συστημα υγειας και αγγλικο χιουμορ.

Η καθε χωρα φανταζομαι τα γενια της ευλογει σε αυτες τις τελετες, οποτε τι αλλο περιμενατε να δειτε, αν οχι τα δυνατα τους σημεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν ηταν ωραια η τελετη ειναι υποκειμενικο. Εμενα μου αρεσε περισσοτερο η δικη μας αλλα ειναι οι μονες 2 που εχω δει.

 

Για την θεματολογια που τοσο πειραξε μερικους δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενατε.

Εδειξε βιομηχανικη επανασταση, λογοτεχνια, μουσικη, εθνικο συστημα υγειας και αγγλικο χιουμορ.

Η καθε χωρα φανταζομαι τα γενια της ευλογει σε αυτες τις τελετες, οποτε τι αλλο περιμενατε να δειτε, αν οχι τα δυνατα τους σημεια?

 

Οπως ειπες κι εσυ, ειναι οι μονες 2 που εχεις δει οποτε τι το συζητάμε; Και της Μοσχας ηταν πολυ ωραια με τον Μίσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...