Προς το περιεχόμενο

Outlook.com - Η Microsoft αντικαθιστά το Hotmail


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλαξα το hotmail σε outlook με νέο όνομα και δείχνει κομπλέ. Λαμβάνω μυνηματα και στα δύο τα οποία τα διαβάζω στο καινουριο πλέον (outlook).

Τι γίνεται ομως με σελίδες και forums που έχω γραφτεί με το παλιό account (hotmail)? Θα εξακολουθώ να μπαίνω με το παλιο μόνο ή κάποια στιγμή θα μπορώ να μπαίνω και με το outlook account?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξα το hotmail σε outlook με νέο όνομα και δείχνει κομπλέ. Λαμβάνω μυνηματα και στα δύο τα οποία τα διαβάζω στο καινουριο πλέον (outlook).

Τι γίνεται ομως με σελίδες και forums που έχω γραφτεί με το παλιό account (hotmail)? Θα εξακολουθώ να μπαίνω με το παλιο μόνο ή κάποια στιγμή θα μπορώ να μπαίνω και με το outlook account?

Είναι alias δηλαδή ότι και να δώσεις πηγαίνει στο ίδιο inbox. Εγώ μπορεί να σε λέω Γιάννη, η μητέρα σου Γιαννάκη, αλλά στην ταυτότητα είσαι ο Ιωάννης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πρέπει να συνδέομαι μόνο με το καινούργιο mail???Τι πείραζε να συνδεόμαστε και με τα hotmail μας?Λογικά δεν γίνεται να το επαναφέρω ώστε να μπαίνω με το παλιό ID, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε να συνδέσετε το outlook mail στον stock client

για android : στο exchange,username σε μορφή [email protected] και στο domain m.hotmail.com

αν είναι άλλης μορφής ο client δοκιμάστε \[account]@outlook.com για domain\username και snt-m.hotmail.com για server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι ακριβως ειναι το Outlook.com και τι διαφορα απο το hotmail? το βασικο μου μαιλ ειναι @windowslive.com και log-αρω απο το hotmail.com που με κανει redirect στο login.live.com.

θα μεταφερθω αυτοματα στο outlook.com και θα εγκαταληψει η ms το hotmail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να ξέρετε ότι υπάρχει πρόβλημα με τα contacts του live messenger μετά την μετατροπή hotmail.com/live.com/etc -> outlook.com

 

http://answers.micro...0a0c648e?page=1

 

από το πρωί περιμένω και ακόμα να φτιαχτεί σε εμένα...

 

Οντως, ολοι ειναι off.

Αν δεις παντως στο email που εστειλαν, λεει:

Αρχίστε να χρησιμοποιείτε τη νέα σας διεύθυνση

Τώρα που έχετε μια νέα διεύθυνση, ΧΧΧΧΧΧΧ@outlook.com, φροντίστε να ενημερώσετε τους φίλους σας.

Δηλαδη θα πρεπει να τους ξαναπροσθεσω απ την αρχη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οντως, ολοι ειναι off.

Αν δεις παντως στο email που εστειλαν, λεει:

 

Δηλαδη θα πρεπει να τους ξαναπροσθεσω απ την αρχη;

 

Εμένα εμφανίστηκαν στο @outlook.com account αργά το βράδυ της ίδιας ημέρας. Υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε κατέβασε την τελευταία έκδοση του Opera (12.01) ;)

Αυτήν έχω. Αλλά είχα έκλαμψη βλακείας :fear: . Επέλεγα όλη τη λέξη "username" στο πεδίο εισαγωγής και προσπαθούσα να γράψω.

Έφτανε να κάνω κλικ στο πεδίο και έσβηναν αυτόματα αυτά που είχε ήδη γραμμένα (username) όταν άρχιζα να γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...