Προς το περιεχόμενο

Ολοκληρώθηκε η ανάπτυξη των Windows 8, από 15/8 διαθέσιμα σε MSDN/TechNet


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

According to ZDNet, there is no way to boot straight to the traditional Windows desktop in the final version of Windows 8--which is now shipping to manufacturers. In previous tech builds of the operating system there was a shortcut for going directly to the desktop.

 

http://www.pcworld.com/article/260467/windows_8_metro_start_screen_is_unavoidable.html#tk.hp_new

 

τωρα θα γινει χαμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

τωρα θα γινει χαμος

Εξακολουθω να μην καταλαβαινω το γιατι θα γινει χαμος.

Ειναι τοσο πολυτιμος ο χρονος του κυριολεκτικα ενος εξτρα click για να πας στο desktop, που δεν ανεχονται να τον χανουν οι απανταχου χρηστες windows οταν κανουν boot το pc τους?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα κάνω μια δοκιμή πάλι σε Virtualbox αλλά δεν με βλέπω να γυρνάω σε Windows 8...Βρίσκω πολύ χαζό να μην υπάρχει η επιλογή να το ξυλώσεις όλο το Metro εάν δεν το θες,άσε που γενικά όσο και εάν το σκέφτομαι δεν μπορώ να καταλαβώ τι μπορεί να το θέλει κάποιος το metro σε Desktop!

 

Όλο αυτό με τα Windows 8 με κάνει ακόμα περισσότερο να θέλω να μείνω μακρία από την MS και τα Windows...

Αχ αναθεματισμένο gaming εσύ φταίς για όλα,μια χαρά είμαι με το Arch Linux μου :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

According to ZDNet, there is no way to boot straight to the traditional Windows desktop in the final version of Windows 8--which is now shipping to manufacturers. In previous tech builds of the operating system there was a shortcut for going directly to the desktop.

 

http://www.pcworld.com/article/260467/windows_8_metro_start_screen_is_unavoidable.html#tk.hp_new

 

τωρα θα γινει χαμος

Πολυ λογικη εξεληξη!

Η ms φαινεται οτι για το πρωτο χρονο,τουλαχιστων,θα εξαντλησει ολες τις δυναμεις της,να σταματησει τις οποιες προσπαθειες απομακρινσης του metro και μπορει να μην ασχοληθει σχεδων καθολου,με αυτες του "θειου" για δωρεαν windows8!

Ο στοχος ειναι να περασει το metro,για να γινει οικειο σαν περιβαλλων και ετσι να μπορεσει να προοθησει και τα αλλα τις προιοντα(wp8&windows tablets)!Ο "θειος" σ'αυτη τη περιπτωση,ισως να το θεωρει πιο πολυ συμμαχος παρα εχθρος!

 

Καταλαβαινω απολυτα,οτι καποιος μπορει να μην του αρεσει το metro και οσοι θα παρουν καινουριο μηχανημα με windows8,θα ερθουν στο διλλημα:ανοχη στο metro ή πισογυρισμα στα 7(σπασμενα ή αγορασμενα),αλλα η ms ειναι εταιρεια και δυστυχως ή ευτυχως,θελει να πλασσαρει και τα αλλα της προιοντα,με ολους τους τροπους που διαθετει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.Οσο αφορα το ενα κλικ για να μπεις στο desktop,απο το καιρο που εχω τα win8,πρεπει να εχω γλιτωσει 50-100κλικ καθυμερινα,για αναγνωση email και social network λογαριασμων,επιδη δε χρειαζετε να παρακολουθω τιποτα απο αυτα σε καποιο browser,λογω των ειδοποιησεων και των live title του metro!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ενταξει δε ξερω απλα φανταζομαι οτι θα υπαρξουν αντιδρασεις

Εαν υπαρχουν αντιδρασεις για το συγκεκριμενο, κοιταμε το δεντρο και χανουμε τον Αμαζονιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως μονο με εχει διευκολύνει το μετρο ως τώρα.

γλιτώνω άπειρα κλικ στον browser (social, notifications..)

 

το λειτουργικό ειναι γρήγορο και πιο ελαφρύ απο τα 7.

 

ολα τα audio apps δουλεύουν ρολόι

ταιριάζειγαντι με το windows phone.

 

γενικά θεωρώ την ολοι φάση πολύ κομπλέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γιατί τρελαίνεστε ρε παιδιά με το Metro; (που σταμάτησε πια να λέγεται Metro);

Ένα Start menu είναι που ρυθμίζεις εσύ όπως θες με συντομεύσεις και άντε κανένα live tile για ειδήσεις/καιρό. Αφήστε τα Metro apps που πιάνουν όλη την οθόνη για τα tablets.

Ναι είναι χαζό να τα χρησιμοποιείς στο desktop και να σου πιάνει όλη την οθόνη. Αλλά απλά δε τα χρησιμοποιείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τρελαίνεστε ρε παιδιά με το Metro; (που σταμάτησε πια να λέγεται Metro);

Ένα Start menu είναι που ρυθμίζεις εσύ όπως θες με συντομεύσεις και άντε κανένα live tile για ειδήσεις/καιρό. Αφήστε τα Metro apps που πιάνουν όλη την οθόνη για τα tablets.

Ναι είναι χαζό να τα χρησιμοποιείς στο desktop και να σου πιάνει όλη την οθόνη. Αλλά απλά δε τα χρησιμοποιείς!

Χαζο δεν ειναι,απλα μπορει να μη τους βολευουν ολους ή παντα.

Εξαρταται απο το χρηστη και το τι θελει να κανει!

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...