Προς το περιεχόμενο

Mafia III


shooterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά θα αφήσω αυτό εδώ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JZokdmzvDGA

 

Απλά γελάω... για να μην κλάψω.... Ευτυχώς κρατήθηκα και δεν έκανα pre-order...

Έχω δακρύσει από τα γέλια ειδικά με την AI.

 

Όταν το είχα ήταν και ο Πατέρας μου και χάζευε και μου λέει "Τι στο διάολο όλοι τυφλοί είναι;"

Πραγματικά οι εχθροί σε αυτό το Game έχουν όλοι τους θέμα με τα μάτια.

 

Πραγματικά μπροστά σε αυτό το πρώτο Watch Dogs είναι τεχνικό αριστούργημα. Την καλύτερη δουλειά έκανα και το πουλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάλισαν τα αρχεία και είδαν ότι τα περισσότερα textures είναι 512*512 ανάλυση. LMAO.

 

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=219493163&postcount=181

 

Με αρκετά χαμηλά GPU usage τα παρακάτω νούμερα μιας και οι CPUs βαράνε 100%.

 

m3_1920.png


1070 έδώ, όλα high κάτω από 60 δεν πέφτει, συνήθως 75-85, έχω δεί και πάνω από 100. Η cpu δουλεύει στο 100% ή κάρτα γύρω στο 55%

 

Είχαμε το Forza με το 100%, τώρα έχουμε και το Mafia 3. Καλά πάμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απλά θα αφήσω αυτό εδώ.

 

 

Απλά γελάω... για να μην κλάψω.... Ευτυχώς κρατήθηκα και δεν έκανα pre-order...

 

Εντάξει, άπειρο γέλιο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1070 έδώ, όλα high κάτω από 60 δεν πέφτει, συνήθως 75-85, έχω δεί και πάνω από 100. Η cpu δουλεύει στο 100% ή κάρτα γύρω στο 55%

Βασικά τα fps που έγραψα πιο πάνω τα έχω σε οδήγηση, όταν είμαι με τα πόδια είμαι +10fps παραδόξως.

 

Εγώ έχω max 60% CPU usage και 99,9% GPU usage. Μάλλον δε το σηκώνει η κάρτα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τα fps που έγραψα πιο πάνω τα έχω σε οδήγηση, όταν είμαι με τα πόδια είμαι +10fps παραδόξως.

 

Εγώ έχω max 60% CPU usage και 99,9% GPU usage. Μάλλον δε το σηκώνει η κάρτα μου...

 

Δεν μπορώ να πιστέψω οτι δεν σηκώνει αυτό το παιχνίδι η 970. Σε οδηγηση τελειως μπακαλίστικα υπολογίζω 50-65 fps να παίζει πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τραγικά ports αυτό συμβαίνει, μόνο οι high end κάρτες αποδίδουν...

 

...ανεξάρτητα με το αν οι απαιτήσεις μεταφράζονται σε καλό οπτικό αποτέλεσμα ή σε low=medium=high=ps4...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα τον Καπούτ και τουλάχιστον έφυγε η θαμπάδα και ζωντάνεψε λίγο ο κόσμος.

Δε δουλεύει όμως το overlay του Steam. Θυμάμαι και στο W3 τα ίδια έκανε.. Υπάρχει καμία λύση σε αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το GameGPU κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνει σωστά benchmarks. Ποιος είπε ότι η 980Ti δεν βαράει 60άρια; Απλά το παιχνίδι με ξεκλειδωμένο το fps γίνεται CPU bound (δώστε βάση στο CPU usage).

 

https://i.imgur.com/Fw5an1Z.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις έτρεξα το παιχνίδι με την msi gtx 1080x κ επεξεργαστή i7 6700k ...κάτω από 100 frame δεν έπεσε παιδιά . σίγουρα έχω δει κ καλύτερα γραφικά. ..αλλά σε γενικές γραμμές το παιχνίδι βλέπετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα επρεπε ομως να πεφτει ουτε κατω απο 60 fps με 2500κ και 970 σε 1440p. Οκ 100 fps ειναι υπερβολικο. Αν οτι λεει ο John οτι το παιχνιδι θελει ισχυρο επεξεργαστη ισχυει τοτε να γιατι τρεχει σε 6700κ τοσο καλα.  Ο 2500κ στα 4.2 που του εχω κανει overclock λετε να φτανει η θελει οπωσδηποτε καλυτερο επεξεργαστη  ? Πανω απο  4.2 δεν αντεχει κολλαει με την stock ψυκτρα και κανει επανεκινηση το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα επρεπε ομως να πεφτει ουτε κατω απο 60 fps με 2500κ και 970 σε 1440p. Οκ 100 fps ειναι υπερβολικο. Αν οτι λεει ο John οτι το παιχνιδι θελει ισχυρο επεξεργαστη ισχυει τοτε να γιατι τρεχει σε 6700κ τοσο καλα.  Ο 2500κ στα 4.2 που του εχω κανει overclock λετε να φτανει η θελει οπωσδηποτε καλυτερο επεξεργαστη  ? Πανω απο  4.2 δεν αντεχει κολλαει με την stock ψυκτρα και κανει επανεκινηση το pc.

Δεν θα πρεπε...σου χαλαει το σερι παιχνιδιων που τρεχαν ακατεβατα 60fps στα 1440p η πανισχυρη 970!

τι να κανεις ομως...δοκιμασε με στα 4.2 και πες μας πως πηγε...αλλιως πας για i7 καινουριο και 1080ti 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...