Προς το περιεχόμενο

Νεα TV 450Ε budget


papous13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες,

 

Εδω και 3μερες εχω καψει εγκεφαλικα κυτταρα ψαχνωντας για καινουργια TV για το σαλονι.

Απ' οτι καταλαβαινετε το budget ειναι μικρο μιλαμε για 450Ε η αποσταση

θεασης γυρο στα 2,5μ. και η κυρια χρηση που προοριζεται ειναι

για θεαση των ψηφιακων καναλιων και για ταινιες(1080p .mkv αρχειων) απο εξωτερικο

σκληρο δισκο.

 

Εχω μερικα veto βεβαια οπως βαζουμε ολοι :P και αυτα ειναι να ειναι full hd

και να μην ειναι plasma μιας και ακουσα οτι ειναι πιο επιρεπης σε βλαβες και πιο δαπανηρες σε ρευμα.

 

Οποτε εχω καταληξει σε αυτες:

Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/449519/LG-37LS5600.html

Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/442020/Samsung-UE40EH5000.html

Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/1565528/LG-42CS460.html?keyphrase=LG+42CS460

 

Παρακαλω παρα πολυ μονο οποιος γνωριζει ή εχει προσωπικη εμπειρια να δωσει τα

φωτα του γιατι εχω μπερδευτει αρκετα ηδη,

Ευχαριστω εκ των προταιρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ αυτες που αναφερεις στα links , προτεινω την samsung.... Εχω δει διπλα διπλα samsung ue40eh5000 με την 42cs460 και η lg δεν μου αρεσε καθολου.Και προσεχε παρολο που διαφημιζει η lg οτι το συγκεκριμενο μοντελο ειναι 100hz δεν ειναι, ειναι 100hz mci.... (ψαξε περισσοτερα για διαφορες αν θες στο google). Πηγαινε δες τες και εσυ απο κοντα και ζητα control να παιξεις με τις ρυθμισεις και διαλεξε οποια θες... Οι διαφορες βεβαια δεν ειναι μεγαλες...

Τωρα για το media player που εχουν ενσωματωμενο,δεν γνωριζω καθως παντα εχω συνδεδεμενο το htpc και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε κανενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τη γνωμη σου Βakass και γω στην samsung κλεινω..

Ναι γνωριζω για τα 100hz mci που στην ουσια ειναι 50hz .

Εχετε να μου κανετε καποια αλλη προταση με αυτο το budget? Πειτε καμμια γνωμη ρε παιδες...

 

Εχει κανεις LG μοντελο? Ειναι ευκολο να την ξεκλειδοσεις για να μπορεις να δεις mkv αρχεια?Το χει κανει κανεις?

Ευχαριστω εκ των προταιρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν ετοιμος να παρω πριν κανα μηνα την συγκεκριμενη samsung(ue40eh5000), και κανοντας βολτες στα καταστηματα πετυχα την ue40eh6030 στα 499 ευρω προσφορα(και την πηρα 479 αφου υπαλληλος μου εκανε ακομα καλυτερα τιμη)...Τωρα εχει 599... Τι θελω να σου πω? Γυρνα σε 2 μερες ολα τα μεγαλα καταστηματα και ψαξε για προσφορες που σιγουρα θα βρεις μονο εκει...Δες απο κοντα ολα τα μοντελα και αποφασισε... Και μη βιαστεις..Εγω ημουν ετοιμος να παρω την ue40eh5000 πριν κλεισει το μαγαζι στις 20:30, τελικα το αφησα και το επομενο πρωι σε αλλο καταστημα βρηκα την προσφορα με λιγα παραπανω ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν ετοιμος να παρω πριν κανα μηνα την συγκεκριμενη samsung(ue40eh5000), και κανοντας βολτες στα καταστηματα πετυχα την ue40eh6030 στα 499 ευρω προσφορα(και την πηρα 479 αφου υπαλληλος μου εκανε ακομα καλυτερα τιμη)...Τωρα εχει 599... Τι θελω να σου πω? Γυρνα σε 2 μερες ολα τα μεγαλα καταστηματα και ψαξε για προσφορες που σιγουρα θα βρεις μονο εκει...Δες απο κοντα ολα τα μοντελα και αποφασισε... Και μη βιαστεις..Εγω ημουν ετοιμος να παρω την ue40eh5000 πριν κλεισει το μαγαζι στις 20:30, τελικα το αφησα και το επομενο πρωι σε αλλο καταστημα βρηκα την προσφορα με λιγα παραπανω ευρω.

 

Καταλαβαινω τι μου λες και οντος ησουν τυχερος :P αν και προσωπικα δε με ενδιαφερει το 3d κτλπ.

Απλα περιμενα καμμια αποψη για θετικα ή αρνητικα στοιχεια απ' τις παραπανω

τηλεορασεις ή καμμια προταση για αλλο μοντελο.

 

Παρεπιπτοντος η προσωπικη μας εμπειρια βοηθαει περισσοτερο μιας και στο καταστημα τροφοδοτουν

απο 1πηγη 50τηλεορασεις,δε τις ρυθμιζουν ολες,προοθουν συγκεκριμενες κοκ.

 

Οσον αφορα τις προσφορες οι περισσοτερες απο οτι εχω δει εγω τουλαχιστον αφορουν εκθεσιακα κομματια

κατι που θελω να αποφυγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνεις και αποφεύγεις τα εκθεσιακά κομμάτια.

Υπομονή μήπως γίνουν καλύτερες προσφορές. Υπήρχε καλή προσφορά στην 6030 ακόμα και στις 46 ίντσες, γύρω στα 740 ευρώ, ενώ τώρα την έχουν στα 900! Μήπως πλουτίσαμε ξαφνικά και δεν το πήρα είδηση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα γράφω εδω. Εχω καταλήξει ανάμεσα σε αυτές τις 2 Samsung LE40D550 και Philips 42PFL3606H. Αυτο που με ενδιαφέρει κυρίως ειναι η ποιότητα εικόνας ( η Philips εχει και 100 hz ενω η Samsung 50 hz)και λιγότερο ο media player καθώς θα ειναι συνδεδεμένη με laptop για ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται οτι έχεις αποφασίσει ήδη.

 

Αποστολή από το Nexus S με τη χρήση Insomnia App

 

Ε βασικά ναι :P την Philips εφ'οσον δε σε νοιάζει ο media player και η Philips είναι 100hz πραγματικά...

 

edit:

Βασικά απ'οτι βλέπω στον Κωτσόβολο η Philips ειναι 50hz...

http://www.kotsovolo...7&cmicc=skroutz

επείσης είναι και ελαφρώς παλαιότερης τεχνολογίας εφόσον ειναι tft-lcd και καίει περισσότερο ρεύμα.

Έχει όμως καλύτερα ηχεία ενώ η ποιότητα της εικόνας είναι καθαρά δικό σου γούστο

μιας και τα χαρακτηριστικά τους είναι εφάμιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, μην το σκέφτεσαι παραπάνω τότε. Μια απόφαση είναι.

Συμφωνώ απολύτως ότι η ποιότητα της εικόνας είναι κάτι το υποκειμενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...