Προς το περιεχόμενο

Αντικαταβολές και κούριερ για αρχάριους.


chrisSerres

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Platon sk είπε

Μάγκες ξέρουμε ποσό καιρό από την ημέρα που έστειλες κάτι με αντικαταβολή  θα πάρεις τα λεφτά σου.Με speedex

Μεσο ορο μια βδομαδα,αλλες φορες λιγοτερο,αλλο περισσοτερο.

Στη Γενικη μου εχουν μπει και σε 4 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 10 μήνες μετά...
8 ώρες πριν, andreashellas είπε

Τελικα γνωριζουμε ποια εταιρεία  υποστηριζει ελεγχο δεματος στο πρακτορείο πριν τη παραλαβη ;

Ελτα σιγουρα οχι.

Εχει συζητηθει απειρες φορες,το σιγουρο ειναι οτι γενικως δεν το κανει καμια εταιρεια,αλλα καποια μαγαζακια-υποκαταστηματα το επιτρεπουν.

Χαρακτηριστικο παραδειγμα πριν καποια χρονια,εχω παρει λαπτοπ απο εδω μεσα,το στελνουν απο Γενικη Βολου με εντολη να ανοιχθει,στο καταστημα της Καλαματας δεν το δεχθηκαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

έχοντας στειλει ενα δεμα με αντικαταβολη με τα elta couriers, πότε και πώς παραλαμβανω τα χρηματα?
πηγαινω εγω στα ελτα και τα ζηταω με το αποδεικτικο αποστολής ή περιμενω ειδοποιηση απο εκεινους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sleepychris είπε

έχοντας στειλει ενα δεμα με αντικαταβολη με τα elta couriers, πότε και πώς παραλαμβανω τα χρηματα?
πηγαινω εγω στα ελτα και τα ζηταω με το αποδεικτικο αποστολής ή περιμενω ειδοποιηση απο εκεινους?

Θα ερθει ο ταχυδρομος στη διευθυνση σου με την επιταγη.Υπολογισε 10 εργασιμες,καμια φορα μπορει και νωριτερα.

Βασικο ειναι να ισχυει η διευθυνση σου,σε εμενα δυστυχως ειχαν την παλια,δε με ρωτησαν οταν εστειλα την αντικαταβολη και στο τελος χαθηκε η επιταγη.
Επρεπε να βαλω γνωστους απο τα ελτα κουριερ,για να καταφερω μετα απο ενα μηνα να παω στο κεντρικο ταχυδρομειο να παραλαβω την επιταγη απο εκει,και να πληρωθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει η διευθυνση που εδωσα στα ελτα couriers.

οκ,αρα θα ερθει ο ταχυδρομος να παραδωσει την επιταγη, κι εγω επειτα παω σε ενα καταστημα των ελτα για να την εξαργυρωσω?
καταλαβα σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...