Προς το περιεχόμενο

Επιλογή λιπαντικού


Haldol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τακακια εχω αλλαξει μονος μου,και ειχα βγαλει και τις 4 δαγκανες τελειως για να τις καθαρισω να τις λαδωσω και να τις βαψω

αλλα στραγγιξε το υγρο φρενων και μετα επρεπε να βαλω καινουριο (ευκαιρια ηταν) και να κανω 3 μερες εξαερωση...

λαδια δυστυχως η ευτυχως δεν αλλαζω μονος γιατι που να πεταξω τα παλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πληρωνονται για να τα δωσουν καπου?

 

περα απο αυτο ειναι δυσκολο το να παω κατω απο το αυτοκινητο χωρις σωστο γρυλλο

ετσι κι αλλιως 5 ευρω μου παιρνει για τα λαδια αυτος που παω.

 

τις αλλες χαμαλοδουλεις τις κανω μονος μου

πριν κανα μηνα εβγαλα τα πισω αμορτισερ να τα ρυθμισω και αλλαξα τα ελατηρια με αλλα.

2μισι ωρα μου πηρε γιατι ειχα 1 γρυλο,και εγινα σκατα απο πανω μεχρι κατω

αλλα γλιτωσα κανα 20ρικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τακακια εχω αλλαξει μονος μου,και ειχα βγαλει και τις 4 δαγκανες τελειως για να τις καθαρισω να τις λαδωσω και να τις βαψω

αλλα στραγγιξε το υγρο φρενων και μετα επρεπε να βαλω καινουριο (ευκαιρια ηταν) και να κανω 3 μερες εξαερωση...

λαδια δυστυχως η ευτυχως δεν αλλαζω μονος γιατι που να πεταξω τα παλια?

 

ναι, ευκολο ειναι κι αυτο...απλα καποιοι μπορει να φοβουνται να ασχοληθουν με φρενα. αλλα ειδικα απλα η αλλαγη τακακιων ειναι ευκολη υποθεση.

κατα τα αλλα...και αλλαγη του υγρου φρενων και υδραυλικου τιμονιου (ακομα και συμπλεκτη) χρειαζεται ανα καποια χρονια. των φρενων μπορει να ειναι καπως χρονοβορα η εξαερωση, του υδραυλικου τιμονιου ομως δεν ειναι τιποτα....απλα γυρνας το τιμονι 2-3 φορες απο τερμα σε τερμα με ανοιχτο το καπακι του δοχειου μετα που εχεις αλλαξει το υγρο και η εξαερωση εγινε.

 

και περα απο την εξοικονομηση που γινεται...καποιοι γουσταρουν να ασχολουνται με το αυτοκινητο τους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πεταχτώ αύριο σ' ένα συνεργείο στον αποκάτω δρόμο να τον ρωτήσω. Λογικά δε θα 'χει πρόβλημα να του τα ρίξω στην ανακύκλωση. Αλλιώς δοκιμάζω σε δεύτερο συνεργείο. Και σε τρίτο. Του πο_στη, θα βρω έναν χωρίς κόμπλεξ. Ελπίζω σύντομα όμως, γιατί έχω τη λεκάνη με το λάδι στο μπαλκόνι και δε λέει να της ρίξω κάναν κλώτσο καταλάθως. Θα πλένω 4 μέρες.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πουλανε τα χρησιμοποιημενα λαδια, ακομα και αυτο που θα τους δωσεις ενα ελαχιστο κερδος (απο το τιποτα καλυτερο ε; ) θα τους αποφερει. στους δυσκολους καιρους που ζουμε νομιζω δυσκολα θα σου αρνηθει καποιος να του αφησεις λαδια στην ανακυκλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, ευκολο ειναι κι αυτο...απλα καποιοι μπορει να φοβουνται να ασχοληθουν με φρενα. αλλα ειδικα απλα η αλλαγη τακακιων ειναι ευκολη υποθεση.

κατα τα αλλα...και αλλαγη του υγρου φρενων και υδραυλικου τιμονιου (ακομα και συμπλεκτη) χρειαζεται ανα καποια χρονια. των φρενων μπορει να ειναι καπως χρονοβορα η εξαερωση, του υδραυλικου τιμονιου ομως δεν ειναι τιποτα....απλα γυρνας το τιμονι 2-3 φορες απο τερμα σε τερμα με ανοιχτο το καπακι του δοχειου μετα που εχεις αλλαξει το υγρο και η εξαερωση εγινε.

 

και περα απο την εξοικονομηση που γινεται...καποιοι γουσταρουν να ασχολουνται με το αυτοκινητο τους :P

 

 

καλα το τελευταιο ισχυει πολυ.

αλλα οταν εκανα εξαερωση την εκανα λαθος στην αρχη και γι αυτο παλευα τοσες ωρες.

τωρα παλι επειδη χαμηλωσε πισω,πρεπει να πειραξω και τον κατανεμητη πεδησης γιατι πεταει κωλιδια οταν φρεναρω αποτομα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...