Προς το περιεχόμενο

Νέο 10ιντσο tablet, μέχρι 250 ευρώ.


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Το λοιπόν, προορίζεται για την αδερφή μου.

Χρήση, γενική, απ' όλα... Internet, καμια ταινιούλα, κανα τραγουδάκι και κανα παιχνίδι...

Τώρα, σε αυτά τα χρήματα, δε θέλω να πω θέλω δηπύρηνο, ips οθόνη και τέτοια, νομίζω θα τα έχει. Το μόνο που με ενδιαφέρει (νομίζω), να έχει μια καλή κοινότητα από πίσω που να φτιάχνουν rom για τη συσκευή. Να μπορέσουμε κάποια στιγμή να περάσουμε jb ας πούμε...

Αν μπορέσετε να μου πείτε και κατάστημα, θα ήμουν υπόχρεος.

Ευχαριστώ πολύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφερει το SUpport xoom 1 ged

Αν σε ενδιαφερουν τα χαρακτηριστικα xoom 2

 

Θα σου βγει σαυτα τα λεφτα απο εξωτερικο, ή λιγο παραπανω απι Ελλαδα.. (ενοτητα προσφορες) ακομα πιο οικονομικα και με support, κινεζικα yuandao 1 / 2 και cube

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, σε ευχαριστώ πολύ Νικόλα... Μετά από ΠΟΛΥ!! διάβασμα, κατέληξα στο Yuandao N101 II. Η τιμή του είναι καλή, στο slatedroid μετά από πάρα πολύ κουβέντα, κατέληξαν ότι είναι γνήσιο Yuandao και όχι κάποιος κλώνος.

Δυο πραγματάκια μόνο τώρα. Πρώτον, αν έχω καταλάβει καλά, σε αυτές τις παραγγελίες, ζητάμε αποστολή με απλό ΕΛΤΑ και όχι DHL κτλ, σωστά? Έτσι έχουμε ποιο πολλές πιθανότητες να μην πληρώσουμε τελωνείο, ε?

Και κάτι ακόμα. Το xoom 2, παίζει όντως κάπου στα χρήματα που έλεγα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.insomnia.gr/topic/456979-tablet-motorola-xoom-2-101-inch-wi-fi-16gb-e302-ή-motorola-xoom-2-media-edition-82-16gβ-e257/σχετικά με το xoom2 δες εδώ βγαίνει λίγο παραπάνω.. αλλά ίσως από ebay να το βρεις φτηνότερα..

 

σχετικά με την αποστολή, είναι λίγο λαχείο..μου έχει τύχει με dhl express Να έρθει σε 2!!!!!!!! μέρες από Κίνα, και δεν πέρασε ούτε τελωνείο.>!! οπότε το είχα αμέσως και χωρίς επιπλέον κόστος, αλλά είναι μεγαλύτερο το ρίσκο..

 

η πιο ασφαλής αποστολή είναι συστημμένο (για να μη χαθεί) με ταχυδρομείο China Post/Hong Kong post..ωστόσο τουλάχιστον από το aliexpress οι περισσότεροι χρησιμοποιούν dhl..

 

edit για προσθήκη Link

Επεξ/σία από nikolasR200
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, σε ευχαριστώ πολύ Νικόλα... Μετά από ΠΟΛΥ!! διάβασμα, κατέληξα στο Yuandao N101 II. Η τιμή του είναι καλή, στο slatedroid μετά από πάρα πολύ κουβέντα, κατέληξαν ότι είναι γνήσιο Yuandao και όχι κάποιος κλώνος.

Δυο πραγματάκια μόνο τώρα. Πρώτον, αν έχω καταλάβει καλά, σε αυτές τις παραγγελίες, ζητάμε αποστολή με απλό ΕΛΤΑ και όχι DHL κτλ, σωστά? Έτσι έχουμε ποιο πολλές πιθανότητες να μην πληρώσουμε τελωνείο, ε?

Και κάτι ακόμα. Το xoom 2, παίζει όντως κάπου στα χρήματα που έλεγα?

 

Για το N101 II δες σε τούτο το φόρουμ.

Εάν ψάξεις εκεί θα βρεις τα πάντα για την συσκευή και ότι προσφέρουν και ειδική τιμή στα μέλη (~160 ευρώ) με δωρεάν μεταφορικά!

 

Επίσης εξαιρετικό είναι το Pipo M1 στις 9.7" από ότι άκουσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικά με το xoom2 δες εδώ βγαίνει λίγο παραπάνω.. αλλά ίσως από ebay να το βρεις φτηνότερα.

 

Στο "εδώ" δεν έβαλες link, μπορείς να το διορθώσεις όσο θα κοιτάω στο ebay?

 

 

 

Για το N101 II δες σε τούτο το φόρουμ.

Εάν ψάξεις εκεί θα βρεις τα πάντα για την συσκευή και ότι προσφέρουν και ειδική τιμή στα μέλη (~160 ευρώ) με δωρεάν μεταφορικά!

 

Επίσης εξαιρετικό είναι το Pipo M1 στις 9.7" από ότι άκουσα.

 

Ωραία πληροφορία, τέλεια τιμή, αλλά ακόμα δεν ξεκίνησε η προσφορά. Είναι θέμα λίγον ημερών, απ΄ότι λένε.. Όσο για το Pipo, μου μου ξανα ανάβεις φωτιές... Για να καταλήξω στο N101 με έπιασε πονοκέφαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πληροφορία, τέλεια τιμή, αλλά ακόμα δεν ξεκίνησε η προσφορά. Είναι θέμα λίγον ημερών, απ΄ότι λένε.. Όσο για το Pipo, μου μου ξανα ανάβεις φωτιές... Για να καταλήξω στο N101 με έπιασε πονοκέφαλος.

 

Η προσφορά είναι τρομερή,εάν σκεφτείς ότι ο τύπος εγγυάται την ποιότητα της συσκευής,κάτι που είναι το μεγάλο πρόβλημα στις κινεζιές.

Η συσκευή τα σπάει στην τιμή,τίποτα δεν συγκρίνεται στα 170 ευρώ,αλλά πιστεύω ακόμη πρέπει να περιμένεις λίγο γιατί έβγαλε προβλήματα με το android 4.0.1 στο multitouch.Μέχρι να έχουν 4.1.1 δίχως προβλήματα θα περάσει λίγος καιρός.

 

Το pipo M1 είναι εξαιρετικό για διάβασμα και σαν συσκευή,αλλά από ότι είδα έχει κακή συνδεσιμότητα στο wifi του.

Επίσης εάν λάβεις υπόψη την προσφορά του vondroid συμφέρει τρομερά να πάρεις το Ν101 ΙΙ.

 

btw:Μην πάρεις το cube 30gt γιατί από ότι διάβασα στο φόρουμ βγάζει πάρα πολλά προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ναι, άστα, μακάρι να το καταφέρουν... Το ότι έχει πρόβλημα με μια rom δεν με απασχολεό ιδιαίτερα, από τη στιγμή που hardwarικά είναι εντάξει...

 

Το pipo δεν το κοιτάω καθόλου... Δεν ξαναμπαίνω σε τέτοια διαδικασία... Άσε που είναι 9.7 λιντσες με μικρότερη ανάλυση...

 

Για το cube διάβασα πάρα πολλά και ενώ σαν συσκευή θα μπορούσε να είναι πολύ καλή, ιδικά στην τιμή που παίζει, η Κινέζικη ποιότητα κατασκευή της την προδίει πολύ συχνά και σε διαφορετικά σημεία, οπότε είναι πολύ ρίσκο... I'll pass...

 

Σε ευχαριστώ Tom..

 

Νικόλα, το xoom το βρήκα στο ebay, αλλά πέραν που είναι λίγο πιο ακριβό, τελικά θα πάω σίγουρα για το Ν101. Και πάλι σε ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Yuandao N101 II δεν έχει ενσωματομένο 3g σωστα? Ήμουνα ένα κλικ πριν το αγοράσω κ εγώ αλλά αυτό αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα. Η λύση του tethering δεν τη βρίσκω βολική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως θα δεις παραπάνω, έδωσα ένα Link που υπάρχει στις "προσφορές" όπου το xoom 2 χωρίς 3g βγαίνει στα 300 ..αν βάλεις και 3g Πάει στα 350+

οπότε αν κοιτάς με βάση την ενδεχόμενη τιμή των 160 ευρώ του yandao νομίζω πως δεν θα βρείτε καλύτερη επιλογή ακόμα και στα 250 ευρώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...