Προς το περιεχόμενο

Καταχωρηση Domain


Stuff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να ρωτησω ποιες διαδικασιες και ποια απαραιτητα δικαιολογητικα χρειαζονται για την καταχωρηση ενος DNS, και συγκεκριμενα απο το εθνικο πανεπιστιμιο Κρητης(που ειναι αρμοδιο σε αυτα).

Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Τα δικαιολογητικά διαφέρουν αναλόγως του ποιος κατοχυρώνει (ιδιώτης, εταιρία κλπ). Αναλυτικά τα δικαιολογητικά θα τα βρείς στο https://grweb.ics.forth.gr/greek/instructions_gr.html. Αν όλα αυτά σου φαίνονται μπέρδεμα, μπορείς να αναθέσεις τη διαδικασία σε κάποια εταιρία παροχής webhosting. Την κατοχύρωση στο .GR την κάνουν συνήθως χωρίς επιπλέον χρέωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

genika oi katoxyrwseis sto .gr einai tromera epipones kai xronovores. ta xartia pou sou zhtane einai ypervolika kai h olh diadikasia travaei kana mhna toulaxiston. isws an to kaneis mesw kapoiou provider na nai kalytera, ti na pw... sygrinodas to me to na katoxyrwneis ena .com domain (mesa se kana tetartaki!) einai aparadekto! milw apo proswpikh ebeiria exodas katoxyrwsei 3 fores .gr domains...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Αν θές επικοινώνησε μαζί μου στο 801-11-49737 να στα εξηγήσω καλύτερα. Δεν είναι τόσα πολλά χαρτιά όσο φαντάζεσαι. Αν κάνεις το hosting σε εμένα μπορώ να κατοχυρώσω εγώ το domain name αντί για εσένα, χωρίς καμία απολύτως διαδικασία από τη μεριά σου και χωρίς επιπλέον κόστος για το domain (πέραν του ποσού που θα δωθεί στο ITE).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...