Προς το περιεχόμενο

PC 1500 euro Gaming


thanoscyp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θανο αν θες την γνώμη μου πάρε το σύστημα που λέει ο Δεινοσαυρος στο ποστ #12. Ειναι τέλειο και σε αυτα τα λεφτά δε θα βρεις κάτι καλύτερο

Όχι μην τον ανεβάζεις έτσι!!! Ποιος τον ακούει μετά!!!

 

Θα λες, "Μετά τις προτροπές και τις αλλαγές που του έκαναν οι πιο έμπειροι του Insomnia (άστο έτσι αόριστο να πλανάται) κατάφερε και σου έφτιαξε ένα πολύ καλό σύστημα στο ποστ12 o Δεινοσαυρούλης".

 

Γκε-Γκε? :-D :-D :devil: :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το χρόνο πάνω απ'όλα που αφιερώσατε...

 

Ύστερα από ώρες περισυλλογής κατέληξα σε αυτά: (mouse και keyboard είναι αρρώστια μου γι'αυτό και δεν γίνεται να τα αλλάξω :P, όσο για ssd, στο εγγύς μέλλον... δεν με πειράζει να μην έχω για λίγο καιρό...)

 

http://imageshack.us/photo/my-images/12/synthesi.png/

 

P.S. #1: Θα ήθελα μόνο να με διαφωτίσετε, αν γίνεται, σε ότι αφορά το τροφοδοτικό... Το συγκεκριμένο έχω προσέξει πως το προτείνετε γενικότερα... Τι συμβαίνει με τα απαιτούμενα Watt του συστήματος και θα είναι όσο γίνεται διακριτικό όταν ο υπολογιστής θα λειτουργεί, ή μήπως θα χρειαστεί να αγοράσω κάτι σε silent? (Αν έχετε να μου προτείνετε κάτι θα ήταν χαρά μου)

P.S #2: Επιλέγω VS καθαρά λόγω Θεσσαλονίκης, όπου και κατοικώ...

Με εκτίμηση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφού χωράνε όλα στα 1500!!!... Δεν στα αλλάξαμε! Και με τον SSD

Κρίμα είναι τέτοιο PC χωρίς SSD.

 

Δες στο περιβόητο post12!!!!! :cry:

 

EDIT

Είδα και την σύνθεσή σου... Έχεις λάθη. Τζάμπα μνήμη (άχρηστα τα 16) και ακριβή VGA ενώ δεν βάζεις SSD...

Λάθος, πολύ λάθος....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο δίσκος που επιλέγεις είναι και πιο αργός από τον Hitachi-IBM και έχει μόνο 1 χρόνο εγγύηση έναντι των 3...

 

Δεν τα βάζουμε αυτά τυχαία...

 

Και τώρα είδα και την ΜΒ... Μετά μη έρθεις να μας πεις, παιδιά πως θα κλοκάρω τον 3570k?... και αν κάποια στιγμή, μετά από 1-2 χρόνια βρίσκεις 2η φθηνή GTX670 να βάλεις πάνω μην λες: "Ρε παιδιά γιατί δεν μου το είπατε ότι δεν παίρνει η MoBo μου..."

 

Αν θες τόσο πολυ Nvidia πάρε την σύνθεση του post12 και άλλαξε μόνο VGA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hmmmmm.... ρωτάω λοιπόν... Σίγουρα δεν χρειάζομαι 16gb RAM και αν όντως δεν χρειάζομαι σε ποιές περιπτώσεις χρειάζεται κανεις? ( Θα τρέχω AutoCAD ως Πολ. Μηχ. αλλά όχι 3D) Και για να μην ρωτάω για κάθε ΜΟΒΟ ξεχωριστά πώς καταλαβαίνω αν γίνεται OC η CPU, όλες οι Ζ77 δεν έχουν αυτή την δυνατότητα? Όσο για HDD και SSD, μπορώ να βάλω ξανά τον προηγούμενο και είναι δεδομένο πως σε 2 μήνες θα μπορώ να πάρω και SSD, για να μην είναι κρίμα :P

Ακόμη, η VGA αυτή είναι 20 euro πιο ακριβή από την RADEON του post #12 και αφού σηκώνει να την αγοράσω... (Έχω φετίχ με τις nVIDIA)

Τέλος, ισχύει το ερώτημά μου περί τροφοδοτικού :P

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σας εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Στο πρώτο σου POST έχεις γράψει στον τίτλο Gaming και τίποτε άλλο μέσα σε αυτό. Οπότε εμείς βασιζόμαστε στα στοιχεία που δίνεις. To Autocad προέκυψε μόλις τώρα οπότε καταλαβαίνεις μάντεις δεν είμαστε. Αν ασχολείσαι με 3d modeling, τότε ΝΑΙ σου χρειάζεται η μνήμη

- Όχι δεν έχουν όλες οι Z77 αυτήν την δυνατότητα. Αν θες δεν έχουν την δυνατότητα να κλοκάρουν στον ίδιο βαθμό και πάνω απ' όλα με ασφάλεια αφού η "ποιότητα" του ρεύματος που μοιράζει στα διάφορα υποσυστήματα είναι και το μεγάλο ζητούμενο.

- Μεγειά σου και χαρά σου να έχεις φετίχ με τις NVidia. Και καλά κάνεις και την επιλέγεις. Εμείς όμως έπρεπε να σου πούμε ότι παίρνεις μια υποδεέστερη θεωρητικά κάρτα για GAMES. Γιατί αυτό ήταν το ζητούμενο μέχρι τώρα

- Το εν λόγω τροφοδοτικό αποτελεί μια άριστη VFM επιλογή. Σε υπερκαλύπτει στα Watt που χρειάζεσαι εκτός αν έχεις στο μέλλον σκοπό να πας σε SLI κάτι που πρέπει να μας το πεις. Για να ξεπεράσεις σε αξία το εν λόγω, εννοώντας πάντα την δύναμη που προσφέρει (45Α ή αλλιώς 540W στην +12V) σε συνδυασμό με την αξιοπιστία του, θα πρέπει να υπερβείς μάλλον τα 100 ευρώ. Κι όσον αφορά το θόρυβο, είναι άκρως ικανοποιητικό. Κατασκευαστής είναι η CWT, μια από τις καλύτερες εταιρίες στον χώρο.

Αυτό ας πούμε είναι καλύτερο: http://www.skroutz.g...om=autocomplete

Αυτό είναι ελαφρώς καλύτερο: http://www.skroutz.gr/s/310798/Antec-High-Current-Gamer-620.html αλλά το βρίσκεις δύσκολα

Αν θέλεις επιλέγεις ότι θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ακόμη το ζητούμενο τα Games είναι, απλά σου δικαιολογώ εμμέσως για ποιο λόγο πιστεύω στα 16gb ram, έχοντας μια πισινή αφού ότι έχω διαβάσει για Hardware είναι από reviews,forum threads κτλ... Δεν ασχολούμαι ακόμη με 3d modeling απλά θέλω να είμαι σχετικά άνετος χωρίς να χρειάζεται να αγοράσω για αυτό το pc HW για το ΑutoCAD συγκεκριμένα. (Long story short, gaming pc θέλω, αλλά να μην μου ζορίζει το AutoCAD σε 2D όταν το τρέξω... ) Αν τα θέλω όλα πείτε μου, για να προσγειωθώ :P

Τώρα για MOBO δεν μπορώ να κάνω τίποτα περισσότερο από το να σας ακούσω και να δεχτώ τη Z77 extreme4 της Asrock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...