Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

- Ρε φίλε μου ζήτησε διαζύγιο και μου είπε οτι θέλει και διατροφή.

- Και εσύ τι της είπες;

- Να πίνει πολλά νερά και να κόψει τα λιπαρά.

 

Ο οδοντίατρός μου έχει σκαμπό σε σχήμα δοντιού.

Σκέψου που θα καθόμασταν αν ήταν ουρολόγος...

 

- Όχι πως έχω πιεί πολύ , αλλά ένα κουνούπι που με τσίμπησε πριν, έχει καθήσει στο πάτωμα και μου λέει πόσο καριόλα είναι η πρώην του.

 

- Κάθε φορά που κάποιος κάνει κυκλάκια με τον καπνό από το τσιγάρο του, απελευθερώνονται οι ψυχές των ντόνατς που έφαγε

 

- Από τι πέθανε;

- Πήγε να αλλάξει κανάλι σε αγώνα μουντιάλ.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειναι ενα αεροπλανο με εναν Γερμανο, εναν Ιταλο κ εναν ποντιο, και πεφτει στην ζουγκλα απο βλαβη.

Τους πιανει η αγρια φυλη κ  τους οδηγει στον αρχηγο. Ε, αυτος ειχε ορεξη για παιχνιδι κ λεει:

Εχετε μια ωρα να βρειτε στην ζουγκλα ενα φρουτο ή λαχανικο που δεν ξερω. Αμα το ξερω θα σας το βαλω στον κ#λ#.

 

Τρεχει τρεχει ο Γερμανος, βρισκει μια μπανανα,    παει στην αγρια φυλη, τον βαζουν στα 4.

Τρεχει τρεχει ο Ιταλος ,      βρισκει ενα αγγουρακι, παει στην αγρια φυλη, τον βαζουν στα 4 , κ αρχιζει να γελαει,

να γελαει , δεν μπορει να αναπνευσει ο Ιταλος.

Σταματανε λιγο για να αναπνευσει, μη σκασει, και τον ρωταει ο αρχηγος :

- Γιατι γελας ?

- Βλεπω τον ποντιο να ερχεται με το καρπουζι........

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ενα αεροπλανο με ενα ποντιο , ενα παπα , ενα πρεζονι, τον προθυπουργο της Ελλαδος κ 2 πιλοτους. Το αεροπλανο εχει μεσα 6 ατομα κ 5 αλεξιπτωτα κ αρχιζει να πεφτει.

Βγαινουν οι 2 πιλοτοι , αρπαζουν 2 αλεξιπτωτα, τους λενε οτι το αεροπλανο εχει βλαβη, πεφτει κ πηδαν. (ακομα 3 αλεξιπτωτα)

Αρπαζει ενα ο προθυπουργος κ λεει εγω ειμαι ο προθυπουργος κ πηδαει. (ακομα 2 αλεξιπτωτα)

Αρπαζει ενα ο ποντιος κ λεει: καθε φορα τον μ@λ@κ@ κανω, τωρα θα ζησω. (ακομα 1 αλεξιπτωτο)

 

Κ τωρα λεει ο παπας στο πρεζονι: "Αγορι μου, εσυ εισαι νεος, παρε το αλεξιπτωτο κατεβα κατω, να εχεις πιστη κ ο θεος θα σταματησει το παθος σου, να κανεις παιδακια, και να ζησεις ευτυχισμενος. Εγω γερος ειμαι, στον παραδεισο θα παω , δεν υπαρχει λογος. "

Λεει το πρεζονι:" Παπα παρτο κ πηδα "

- Οχι αγορι μου ειναι το μελλον μπροστα σου......

- Παπα πηδα.

- Οχι τεκνο μου σε παρακαλω.

- Παπα , πηδα, Ο μ@λ@κ@ς ο ποντιος πηρε τον σακο με την αλληλλογραφια.........

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν μια φορά ένας Γερμανός, ένας Ιταλός και ένας Έλληνας.
Πηγαίνουν και οι τρεις σε ένα ξενοδοχείο, αλλά δεν είχαν πολλά λεφτά και νοικιάζουν όλοι μαζί ένα δωμάτιο για να κοιμηθούν με βάρδιες.
Πηγαίνει ο Γερμανός πρώτος να κοιμηθεί και την ώρα που πέφτει στο κρεβάτι για ύπνο βγαίνει από την ντουλάπα ένα φάντασμα και λέει στον Γερμανό:
"Είμαι το φάντασμα με το μαυρισμένο μάτι."
Αυτός από τον φόβο του τρέχει και πέφτει από το παράθυρο και πεθαίνει.
Πηγαίνει αργότερα ο Ιταλός να κοιμηθεί, το ίδιο πράγμα γίνεται.
Τέλος πηγαίνει και ο Έλληνας, πέφτει να κοιμηθεί, βγαίνει το φάντασμα και του λέει:
"Είμαι το φάντασμα με το μαυρισμένο μάτι!"
Και του απαντάει ο Έλληνας:
- Ρε, φύγε από δω μη σου μαυρίσω και το άλλο μάτι!

 

 

200.gif

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο ηλίθια απάντηση σε φορουμ.:

 

Η ερωτηση :

-Γεια σας παιδιά εχω ένα ταμπλετ το οποίο κλείνει μόνο του.Τι να κάνω?

είναι στην εγγυηση ακόμα.

Απάντηση :

 

Μη το πας να στο φτιάξουν στην εγγυηση ,γιατί οι τεχνικοί μπορεί να στο γρατσουνίσουν.

Αγόρασε άλλο

 

facepalm.jpg

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στα ανεκδοτα που εμπλεκονται πολυεθνικοι πρωταγωνιστες και αγρια φυλη ζουγκλας,παντα απορουσα.Παει κιερχεται,μιλανε Αγγλικα ο ποντιος με τους αλλους. Με την αγρια φυλη πως συνεννοουνται;Θα μου πεις γιαυτο παντα ολοι ειτε ψηνονται στο καζανι ειτε τους μπιφτεκωνουν με φρουτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στα ανεκδοτα που εμπλεκονται πολυεθνικοι πρωταγωνιστες και αγρια φυλη ζουγκλας,παντα απορουσα.Παει κιερχεται,μιλανε Αγγλικα ο ποντιος με τους αλλους. Με την αγρια φυλη πως συνεννοουνται;Θα μου πεις γιαυτο παντα ολοι ειτε ψηνονται στο καζανι ειτε τους μπιφτεκωνουν με φρουτα.

 

Το οτι βλέπεις ταινίες που όλοι μα όλοι (ακόμα και οι εξωγήινοι) μιλάνε άπταιστα αγγλικά σε παραξενεύει λιγότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στα ανεκδοτα που εμπλεκονται πολυεθνικοι πρωταγωνιστες και αγρια φυλη ζουγκλας,παντα απορουσα.Παει κιερχεται,μιλανε Αγγλικα ο ποντιος με τους αλλους. Με την αγρια φυλη πως συνεννοουνται;Θα μου πεις γιαυτο παντα ολοι ειτε ψηνονται στο καζανι ειτε τους μπιφτεκωνουν με φρουτα.

post-343525-0-33325400-1435003601_thumb.gif

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι βλέπεις ταινίες που όλοι μα όλοι (ακόμα και οι εξωγήινοι) μιλάνε άπταιστα αγγλικά σε παραξενεύει λιγότερο;

Επισης στην Αρχαια Ελλαδα, ο Περικλης και ο Μ.Αλεξανδρος μιλουσαν στα Αγγλικα στους Περσες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν μια φορά ένας Γερμανός, ένας Ιταλός και ένας Έλληνας.

Πηγαίνουν και οι τρεις σε ένα ξενοδοχείο, αλλά δεν είχαν πολλά λεφτά και νοικιάζουν όλοι μαζί ένα δωμάτιο για να κοιμηθούν με βάρδιες.

Πηγαίνει ο Γερμανός πρώτος να κοιμηθεί και την ώρα που πέφτει στο κρεβάτι για ύπνο βγαίνει από την ντουλάπα ένα φάντασμα και λέει στον Γερμανό:

"Είμαι το φάντασμα με το μαυρισμένο μάτι."

Αυτός από τον φόβο του τρέχει και πέφτει από το παράθυρο και πεθαίνει.

Πηγαίνει αργότερα ο Ιταλός να κοιμηθεί, το ίδιο πράγμα γίνεται.

Τέλος πηγαίνει και ο Έλληνας, πέφτει να κοιμηθεί, βγαίνει το φάντασμα και του λέει:

"Είμαι το φάντασμα με το μαυρισμένο μάτι!"

Και του απαντάει ο Έλληνας:

- Ρε, φύγε από δω μη σου μαυρίσω και το άλλο μάτι!

 

 

200.gif

 

Αυτο παιζει αν ειναι και το πρωτο ανεκδοτο που ακουσα στην ζωη μου.

pls ην πειτε και το αλλο με τα μυρμηγκια και την κηδεια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο παιζει αν ειναι και το πρωτο ανεκδοτο που ακουσα στην ζωη μου.

pls ην πειτε και το αλλο με τα μυρμηγκια και την κηδεια.

εμένα ήταν το δεύτερο, το πρώτο που θυμάμαι ήταν με τον σκύλο τακανα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...