Προς το περιεχόμενο

Αστεία, απίστευτα...κτλ βίντεο με περιγραφή!


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Θα'θελα να δω σε τι κουτι το βαζει για την μεταφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσα να το βαλω και στη "Μουσικη" αλλα δεν πολυ-κολλαει, αφου κραζει...Ειδικα το τελος ειναι ολα τα λεφτα...Τωρα το πετυχα στο ΣυΣωληνα, ωραιο καναλι, εχει γελιο

 

Τοπ Τεν Κλέφτες στην Ελληνική Μουσική, τι αλλο να πω?

 

https://www.youtube.com/watch?v=gRzdS8LiCmA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι? Συλλεκτης ΝΙΒ μαγνητων και εσυ? Και εγω ειχα μανια με τους ΝΙΒ μαγνητες αλλά αυτο δεν προλαβα να το παρω και μετα μου περασε η "μανια". Οχι οτι δεν εχω πλεον ενδιαφερον για αυτους τους μαγνητες αφου ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ με ολα τα γραμματα κεφαλαια!! Και ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ επικινδυνοι επισης. Πρεπει να ειναι αυτο που ηθελα τοτε που ελεγε οτι δεν πρεπει να υπαρχει αντικειμενο που να ελκεται απο τους μαγνητες, σε διαμετρο 2 μετρων μακρυα!! Ενω επισης ελεγε οτι δεν μεταφερεται με αεροπλανο γιατι επηρεαζει τα οργανα του, αλλά μόνο με πλοιο!

 

Οι μαγνητες ΝΙΒ(νεοδυμιο-σιδηρος-βοριο) ειναι οι πιο δυνατοι μαγνητες που υπαρχουν και οι παλιοι "μαυροι" μαγνητες που ολοι ειχαμε δει και παιζαμε ως μικροι τις παλιες δεκαετιες 70, 80 και 90, ωχριουν μπροστα τους(μερα με τη νυχτα).

2 πχ απο τους μαγνητες ΝΙΒ που εχω, με σχημα ορθογωνιου παραλληλεπιπεδου μη μηκη πλευρων μολις 1x2x3 εκατοστα(γυρω στα 30 ευρω τους ειχα παρει καπου στο 2004) κατι σαν κουτι σπιρτων, μπορουν να σηκωσουν νομιζω μεχρι 140 κιλα(ή "200κατι" δεν θυμαμαι τωρα) και οταν τους εδειξα σε 2 φιλους που ηταν σαν "γουρουνια" αφου ειχαν ψυχωση με τα βαρη, οταν τους ειπα οτι δεν μπορουν να τους χωρισουν το πηρανε προσωπικα. Ο ενας δεν τα καταφερε αλλά ο αλλος καταφερνοντας να τους κανει να ενωνονται μόνο στην ακρη τους καταφερε να τους χωρισει αλλά με το που τους χωρισε 3-4 εκατοστα στιγμιαια, δεν καταφερε να τους κρατησει χωρια και ξαναενωθηκαν αμεσα πιανοντας και ξεσκιζοντας του το δερμα απο το δακτυλο του και του αφησαν βαρια πληγη, αλλά δεν σταματησε εκει το κακο αφου με την συγκρουση τους εσπασε ο ενας απο τους 2 και κομματια πεταχτηκαν τραυματιζοντας τον και στο ματι.

 

Και αυτο ειναι η μια απο τις 2 οδηγιες που πρεπει να εχει καποιος οταν χειριζεται ΝΙΒ μαγνητες με παρομοιο ή και παραπανω φυσικα ογκο/μαζα. Να φοραει προστατευτικα γυαλια και γαντια για τον χειρισμο τους. Γιατι εαν μιλαμε για ελαχιστα μεγαλυτερο μαγνητη, πχ 2χ2χ5 εκατοστα τοτε μπορει και να σου σπασει το δακτυλο εαν βρεθει αναμεσα τους(οπως δειχνει και το βιντεο αλλά με "της πλακας" αντικειμενα) και κατα την συγκρουση μικροσκοπικα κομματακια να πεταχτουν στα ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους παλιους.

 

When you hear that sound....

daffy.gif

Αυτο τον ηχο κανει ο εγκεφαλος μου μεχρι να καταλαβω τι κανει ο κωδικας που ειχα γραψει περισυ. Μμμμμμμμμμουαχαχαχαχαχαχαχα  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...