Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική σκούπα (à la roomba) Carrefour Home HVC09R-11 - 50€


kyriosotinanai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εντυπωσεις :

Η σκουπα ειναι αθορυβη κ αποτελεσματικη. Ειναι πολυ απλη στην λειτουργια της.

Εχει 4 βασικες λειτουργιες. Αρχικα κανει το δωματιο σε ζιγκ-ζαγκ απο την μια ακρη του δωματιου ως την αλλη , μετα κανει κυκλους με συνεχως αυξανομενη ακτινα μεχρι να βρει το 1ο εμποδιο.

Ακολουθως παει παραλληλα με τους τοιχους οποτε μαζευει κ τις γωνιες κ παλι απο την αρχη. Με αυτο το απλο πρωτοκολλο επιτυγχανει τελικα τον σκοπο της. Συγκεκριμενα μου σκουπισε 3 δωματια των 50τμ σε 15 μονο λεπτα. Επισης δεν πεφτει απο σκαλες ενω καταφερε κ βρηκς την βαση για να φορτιστει μετα τον χρονο. Επισης σημαντικο , προγραμματιζεται να σκουπιζει οτι ωρα θες , ολες τις μερες , καθηνμερινες μονο κ 2 φορες την εβδομαδα. 

 

Αρνητικα :

Μπλεκεται σε φαινομενικα απλα εμποδια. Πχ στο σπιτι μου , στις καρεκλες τραπεζαριας που εχουν ποδια χαμηλα κ εκτινονται (πχ σαν αυτες http://www.adamopoulos-casaideale.gr/photos/product_images/1/1002.jpg ) ή στο αυλακι απο τα αλουμινια , πεφτει μεσα η μπροστινη ροδιτσα κ μαγκωνει.

 

Γενικα για το κοστος της ειμαι ευχαριστημενος.  Στην φωτο , η βρωμα που μαζεψε μετα απο 1 ωρα σκουπισμα σε σπιτι ασκουπιστο για 4 ημερες. Εχει κ 2 χρονια εγγυηση.

post-104835-0-03416100-1368211057_thumb.jpg

 

Οτι αλλο θελετε πειτε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα δυστυχως μου βγηκε ελλατωματικη η μπαταρια, δεν κραταει ουτε 10 λεπτα κ μπαινει σε mode αναζητησης βασης για φορτιση.

Το κακο ειναι που την εφερα χωρις δοκιμη στο νησι λογω μεταφορικης κ με τα πολλα κανονισα για επιστροφη/αλλαγη οποτε επιστρεψω αλλα την αλλαγη την φοβαμαι πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις που ψηνομαι κι εγω να την παρω και να την προγραμματιζω να σκουπιζει οσο λειπω. Το μονο που σκεφτομαι μην την ανιχνευει και βαραει ο συναγερμος του σπιτιου μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δει κανεις αν υπαρχει ακομα και που? πχ στα carefour λεωφ. καβαλας υπαρχει?

Πήγα εχτές , Καβαλας και Π. Ραλλη δεν είχαν τίποτα ούτε ήξεραν αν θα ξαναφέρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ξέρει κανείς σε ποιο carefour θα τις βρώ διαθέσιμες?

 

Βεβαίως, στο Carrefour της Νέας Ιωνίας (Ιφιγενείας). Έχει αρκετές απλές (39,90 ευρώ) και με βάση φόρτισης (59,90 ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ,ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΑΤ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΟ ΚΙΑΤΟ ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ . ΤΗΝ ΠΗΡΑ 79 € (ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΑΠΟ 119 € ΤΑ 79 € ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΙΜΗ ΛΙΑΝΙΚΗΣ) ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΗVC10R-11 .ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ , ΜΑΖΕΎΕΙ ΒΡΩΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΘΌΡΥΒΟ.ΚΑΛΟΔΙΑ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ , ΜΠΛΈΚΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΚΕΙ. ΜΗΠΩΣ  ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ  ΠΩΣ ΡΥΘΜΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ; ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΓΡΑΦΕΙ HI OFF LOW , ΣΤΟ   MANUAL ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΑΠΟΡΡΡΟΦΗΣΗΣ. (ΘΕΩΡΙΤΙΚΑ ΠΑΤΗΜΑ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ,ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΑΤ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΟ ΚΙΑΤΟ ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ . ΤΗΝ ΠΗΡΑ 79 € (ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΑΠΟ 119 € ΤΑ 79 € ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΙΜΗ ΛΙΑΝΙΚΗΣ) ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΗVC10R-11 .ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ , ΜΑΖΕΎΕΙ ΒΡΩΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΘΌΡΥΒΟ.ΚΑΛΟΔΙΑ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ , ΜΠΛΈΚΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΚΕΙ. ΜΗΠΩΣ  ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ  ΠΩΣ ΡΥΘΜΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ; ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΓΡΑΦΕΙ HI OFF LOW , ΣΤΟ   MANUAL ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΑΠΟΡΡΡΟΦΗΣΗΣ. (ΘΕΩΡΙΤΙΚΑ ΠΑΤΗΜΑ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ....)

Και γιατι φωναζεις την εβαλες να δουλευει κιολας και δεν ακους? :P

 

Περα απο την πλακα μην γραφεις με κεφαλαια γιατι ειναι σαν να φωναζεις.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...