Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΙΔΙΚΑ ο Καπονο ρε μλκα που τον πληρωσες?

Τον Μπανκς πες οκ, πρεπει να εχεις 3 γκαρντ πρωτης γραμμης, ο 1 σου βγει αρλεκινος, οντως major issue

Ο Καπονο ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ηταν ενα εξτρα τριαρι, πιθανοτατα κακως αποκτηθηκε αφου δεν υπηρχε σχεδιο αλλα ολη η ομαδα ειχε δομηθει με τον Καπονο να ειναι εξτρα

Σημερα κατεβηκες με -1 παιχτη στο ροστερ επειδη ο Καπονο μας βγηκε ιδιορυθμος/αντιεπαγγελματιας. Αλλο να  ειχες ενα ακομη παιχτη στη διαθεση σου και αλλο ο ιδιος ο παιχτης να σε παρατα στη μεση της σεζον και να σε αφηνει εκτος πλανων και στα @@ του. Δεδομενου οτι τον Γιαννοπουλο και τον Ξανθοπουλο τους εφαγε η μαρμαγκα, καθολου εξτρα περιφερειακος δεν θα ηταν οποιος και να ερχοταν. Επρεπε αφου μπηκαμε στη διαδικασια να φερουμε 3ρι, να φροντισουμε για καποιον που να δινει αξιοπιστες ανασες στον Μασιουλις οταν δεν τραβαει. Αρα, ο Καπονο σαν Καπονο μπορει να μην "φταιει", η επιλογη του Καπονο ομως μονο σαν προχειρη μπορει να χαρακτηριστει (οπως και του Μπανκς, οπως και του Αρμστρονγκ, οπως και του Κιτσεν, οπως και του Πανκο και στους αναφερω γιατι για καποιο περιεργο λογο θεωρεις οτι "τα εχουμε" μονο με τον Ρετζι τον οποιο συμπαθεις λιγο παραπανω αποτι καταλαβαινω, σε αντιθεση με τους υπολοιπους για τους οποιους δεχεσαι καθε κριτικη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Σημερα κατεβηκες με -1 παιχτη στο ροστερ επειδη ο Καπονο μας βγηκε ιδιορυθμος/αντιεπαγγελματιας.

Τρελανε μας κι αλλο

5' με Ζαλγκιρις, 0' με Εφες

Και θα επαιζε σε ματς 66-60

Αστο ρε Midi

 

ΥΓ. Ποιον συμπαθω παραπανω? Γυρνα πισω και δες τα ποστ μου οταν ηρθε

Ελεγα ή δεν ελεγα ότι ειναι επιλογη εκτος λογικης?

 

Απλα θεωρω οτι αφου (κακως) ηρθε - το κακως παει στο οτι αποτι αποδειχτηκε ο αρλεκινος δεν ειχε κατα νου κανενα σχεδιο αξιοποιησης - επρεπε να δουλεψει μαζι του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελανε μας κι αλλο

5' με Ζαλγκιρις, 0' με Εφες

Και θα επαιζε σε ματς 66-60

Αστο ρε Midi

Λεω το ιδιο πραγμα. Λαθος επιλογη παιχτη--->δεν σε βοηθαει στην πορεια--->καταληγεις να τον βαζεις 5' και 0' και στο τελος σηκωνεται και φευγει και κοψε το λαιμο σου να τελειωσεις τη σεζον εσυ. Λοιπον, δεν πληρωνουμε τις λαθος επιλογες αυτη τη στιγμη? Αν ειχες στο 3 εναν ρολιστα αμυνας εστω δεν θα ηταν καλυτερα τα πραγματα? Αν δεν επαιρνες καθολου 3 και επαιρνες καποιον αλλον κατα προτιμηση κανενα σοβαρο ασσοδυο, παλι δε θα ηταν καλυτερα?

 

Τωρα, δες με ποσους παιχτες κανει ροτεισον και προφανως με αυτους θα συνεχισει να κανει μεχρι το Μαη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε που διαφωνουμε τοτε, δεν καταλαβαινω?

 

Εκτος αν διαφωνεις οτι δεν ειχε νοημα να παλεψει λιγο παραπανω πανω στον Καπονο (βασικα και εγω αυτο λεω, οτι δεν ειχε νοημα, αλλα λογω ανικανοτητας προπονητης)

 

Μεγαλε Δημητρη Γιαννακοπουλε!! Τα καταφερες ρε γιγαντα!!

Επιτελους οι χαρες πιστωνονται σε σενα που τρεχεις την ομαδα και οι γκελες στον Πεδουλα (βοηθαει και ο Πεδουλας βεβαια με την πληρη ανυπαρξια του, μεγαλυτερη της αναμενομενης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε που διαφωνουμε τοτε, δεν καταλαβαινω?

Κανονικα εγω εχω την απορια αυτη...

Διοτι δεν διαφωνησα σε κατι αποσα ειπες, περα απο την ειρωνικη νυξη περι Καπονο και αν φταιει. Σαφως φταινε αυτοι που τον φερανε, σαφως φταιει κι ο ιδιος γιατι δεν εδειξε καμια ιδιαιτερη διαθεση να δουλεψει. Δεν θα μου φταιει ο Καπονο για παντα, αλλα αυτη τη στιγμη θεωρω οτι ειναι πληγη και αυτος και οι υπολοιπες λαθος επιλογες που εγιναν (και δεν ειναι λιγες).

Εκτος αν διαφωνεις οτι δεν ειχε νοημα να παλεψει λιγο παραπανω πανω στον Καπονο (βασικα και εγω αυτο λεω, οτι δεν ειχε νοημα, αλλα λογω ανικανοτητας προπονητης)

Αυτο το ειπα παλαιοτερα. Απεναντι σε ευρωπαικες αμυνες, αν ο Καπονο ηταν να μας προσφερει, επρεπε να δουλεψει και ο ιδιος και κυριως να δειξει ενδιαφερον για προσαρμογη αντι να περιμενει εναν προπονητη με ενα μαγικο ραβδακι να του μετατρεψει τις ευρωπαικες αμυνες σε αμυνες ΝΒΑ κανονικης περιοδου. Αμφιβαλλω δηλαδη αν στην μη αξιοποιηση του Καπονο εχει μεγαλυτερο ποσοστο ευθυνης ο Πεδουλακης που δεν του δημιουργησε plays (εδω μιλαμε για ανθρωπο που δεν μπορει ΓΕΝΙΚΑ να επινοησει/εφαρμοσει συστηματα, θα βγαλει και πολυσυνθετα plays για να ελευθερωνει εναν παιχτη που δεν κινειται?).

 

Σιγουρα 100% ευθυνης εχει αυτος που τον επελεξε για τον ΠΑΟ παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Μιντακο, μην κανουμε ενα βημα πισω 2 μπροστα

 

Ο Πεδουλας δεν μπορει να μετατρεψει ουτε την καμπια σε πεταλουδα, δεν ειδες παλι σημερα στην τελευταια επιθεση?

Τι να δουλεψει ρε μανα μου ο Καπονο στα 32 του? Τωρα θα αλλαξει στυλ?

Και ο προπονητης τι πληρωνεται? Να βλεπει αν ειναι ομορφοι οι παικτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι συμφωνουμε λοιπον στο οτι ο Καπονο ΔΕΝ κανει για ΠΑΟ αρα κακως ηρθε εδω (και δεν κανει για Ευρωπη γενικοτερα). Ο δε 32ρης Καπονο, αυτος που ειδα εγω δηλαδη, εν κανει ουτε για Α2 Ουγκαντας με το συμπαθειο. Δε ξερω τι φυσικη κατασταση ειχε στα 25 του και ποσο γαματος ηταν τοτε κλπ κλπ, αλλα αυτος ο Καπονο που ειδαμε δεν ηταν μπασκετμπολιστας, αντικειμενικα τωρα ετσι?

Και btw ναι, να δουλεψει στα 32 και να προσαρμοστει στα δεδομενα του ευρωπαικου μπασκετ, γιατι να μην δουλεψει? Αλλιως ας κρεμασει τα παπουτσια . Δεν θελω να γινει Αιβερσον στα σπριντ στα 32 του, θελω ομως να δοκιμασει να ξεμαρκαριστει πχ, δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο να το εμπεδωσει σαν τροπο παιχνιδιου, εαν θελει..

 

Η απαιτηση δηλαδη, ειναι να προσαρμοστει Πεδουλακης στα δεδομενα του ΝΒΑ για να αξιοποιησει τον Καπονο που ειναι ΝΒΑερ ετων 32 και "δεν μπορει να αλλαξει τιποτα"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚΡΙΒΩΣ!

 

Για τον Καπονο και τον καθε Καπονο τα 6 αστερια μας δεν λενε ΤΙ ΠΟ ΤΑ

 

Στα @@ τους μας εχουν στην Αμερικη

 

Αυτος που τον εφερε λοιπον επρεπε να ειχε εξασφαλισει οτι ο προπονητης ειναι συμφωνος και εχει διαθεση να δουλεψει την ομαδα ωστε να χωρεσει καπου ο Καπονο και οχι το αναποδο. Αλλιως δεν τον φερνεις και μενουμε ολοι ησυχοι (και περισσοτερο ο Καπονο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα περα απτον Καπονο τωρα υπαρχουν αλλα πιο πρακτικα θεματα.

Ενα εκ των οποιων ειναι οτι ο Πεδουλας πρεπει να αποφασισει να δωσει χρονο σε Γιαννοπουλο-Ξανθοπουλο. Με 4 παιχτες να εχουν 30λεπτα+ σε ενα παιχνιδι και αλλους 5 να εχουν απο 0 εως 10 λεπτα το πολυ, ειναι αναμενομενο να  κλαταρουν στην τελευταια περιοδο σε ενα παιχνιδι που ουτως η αλλως δεν ημασταν καλοι. Και btw σε αυτον τον τομεα ΕΧΕΙ λογο και ο βοηθος προπονητη.

 

ΥΓ. Ο ΔΔ στο μεταξυ στο τσακ γλυτωσε νεο τραυματισμο, αλλα στα @@ του του Αρτζυ, βαλτον μεσα να παει με 200 μεχρι να καψει φλατζα. Προς το παρον αντεχει οποτε δωστου σανιδωμα και οσο παει...Αμα βγουν ζωντανοι ως τον Μαη οι ΔΔ/Λασμε/Ουκιτς θα ειναι ηρωες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον Γιαννοπουλο

Μην τα ξαναλεμε, το δικο μας το παιδι, τον Χαρη που τον φεραμε απο το Περιστερι, τον βαλαμε με τον γαυρο, δεν πηρε μονος του ντερμπυ, 2η αγ, απο το -8 και απο τοτε παει

 

Ο συγκεκριμενος δεν κανει ουτε για Εσπερο αλλα και για τους Οκλαχομα Θαντερ να εκανε, με αυτη τη συμπεριφορα παλι στον Εσπερο θα κατεληγε

 

Γενικα ο Πεδουλας εχει φερει γαμω τους Ελληνες. Ξανθοπουλο, Γιαννοπουλο, Σκορδιλη. Ασε τον Παππα, τον Γιανκοβιτς και τον Καββαδα στον Πανιωνιο να τους παρει ο γαυρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ο Πεδουλας εχει φερει γαμω τους Ελληνες. Ξανθοπουλο, Γιαννοπουλο, Σκορδιλη. Ασε τον Παππα, τον Γιανκοβιτς και τον Καββαδα στον Πανιωνιο να τους παρει ο γαυρος

Αν τους εφερνε θα καθαριζαν παγκο για να μπαινει μεσα ο Αρμστρονγκ και ο Κιτσεν και ο Μπανκς και λοιπα Αμερικανοπουλεν, οποτε...

Το αστειο με τον Αρτζυ γενικα ηταν καλο, γελασαμε οκ, τωρα καιρος να παμε για αλλα, μιστερ τρακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Καπόνο με ένα σύστημα σωστό απο τον προπονητή μια χαρά θα ήταν. Βέβαια το οτι την είδε βεντέτα ο μια ζωή παγκίτης Καπόνο στα 32 του, και ήθελε περισσότερο χρόνο συμμετοχής μου ακούγεται κάπως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πάντως -γνώμη μου- κακώς τρώγεστε ΤΟΣΟ οι παναθηναϊκοί με την χθεσινή ήττα. Δε λέω, για να σαλτάρεις ήταν, αλλά, όσο το είδα το παιχνίδι -σποραδικά ειν' η αλήθεια- δεν ήταν άθλιοι οι Μαλαγάνες και ημι-άθλιοι οι ΠΑΟτζήδες. ΟΚ, δεν ήταν το παιχνίδι του αιώνα, ούτε καν το καλύτερο που θα μπορούσαν να έχουν παίξει (οι του ΠΑΟ), αλλά ρε παιδιά :

1) Ήταν εκτός (όπως και να το κάνεις), κι όσο κι αν θεωρητικά ήταν υποδεέστερη η Μάλαγα, όταν είσαι στο σπίτι του άλλου, δεν είναι το ίδιο πράμμα (πχ με το να βραχυκυκλώνεις με Ρεάλ εντός). Και για 'σένα, αλλά και για τον αντίπαλο είναι "αλλιώς".

2) Ο Μήτσος ήταν εμφανώς λυωμένος, συν το ότι είχε να παίζει με το 1/3, 1/4 - δεν ξέρω πόσο, του ενός ποδιού...

3) Λίγο λοιπόν το ότι έκανε (για τους παραπάνω λόγους) εκείνο το λάθος στα τελειώματα, λίγο ότι ο Γκιστ την είδε μάλαγκαν γκοστ κι έρχισε τα αφιονισμένα ζογκλερικά (που δεν του βγήκαν) στο τέλος, λίγο ότι έπεσε και αστοχία σε εσάς - ενώ έπεσε κωλοφαρδία στους άλλους (...μη μου πει κανείς ότι τα γουιλιαμσοτρίποντα ήταν εντός σχεδίου πόλεως, γιατί θα πηδηχτώ από τα Γουίντοουζ).

 

Και ναι, δεκτό το κράξιμο σε Άρτζυ που ούτε τον χοντρό έχωσε μέσα να σπάσει λίγο τον τσαμπουκά, να ελέγξει ρυθμό κτλ - κι ούτε κα'να σχέδιο με όνομα αρχαίου είδαμε να εκτελείται σε τέτοιες υποθετικές καταστάσεις, αλλά...η δική μου αίσθηση είναι ότι καλά κρατιότανε για τόση ώρα πάνω στο σχοινί ο ακροβάτης ΠΑΟ, κι "απλά" όταν γλύστρισε για λίγο, γαμήθηκε το σύμπαν...

Μαλακία, ναι, γιατί μπαίνει σε περιπέτειες που δε χρειαζόταν (πόσο καλύτερα θα ήταν να είχε ανασάνει από τώρα, και πρακτικά, και σωματικά, και ψυχολογικά), δε λέω, κι όλα εκ του αποτελέσματος κρίνονται, αλλά για 'μένα πιο ανεπίτρεπτη ήταν η ήττα από Ρεάλ μέσα (με παρόμοιο τρόπο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...