Προς το περιεχόμενο

Διλημμα wind η hol για σταθερη ιντερνετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

Ειμαι συνδρομητης σε hol double play + vodafone στο κινητο στη περιοχη αμαρουσιου

Πληρωνω 66 ευρω για 2 γραμμες κινητης (δικη μου + συζυγου με απεριοριστα προς vodafone) και σταθερο (απεριοριστες κλησεις + 60 λεπτα κινητο + 48 χωρες εξωτερικο) + ιντερνετ 24 mbps (κλειδωνει περιπου 16)

Με πηραν απο την wind και μου δινουν με 60 ευρω αναλογο σταθερο + ιντερνετ και κινητα με ελαφρως καλυτερο χρονο προς τριτους (+30 min) + μια καρτα wind που αυτοματα ανανεωνεται με 10 ευρω η 200 λεπτα ανα μηνα για ενα χρονο.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι περισσοτερο η ποιοτητα τηλεφωνιας + ιντερνετ για το αν θα κανω την κινηση αλλαγης παροχων και οχι τοσο το κινητο

Αν καποιος εχει εμπειρια με αναλογο θεμα κ wind στην συγκεκριμενη περιοχη ευχαριστως να την ακουσω

Τι λετε αξιζει τον κοπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες στη wind ok, σου φερνει το συμβολαιο και το αιτημα να αλλαξεις παροχο και υπογραφεις.

Το αιτημα σου φορητοτητας παει απο τη wind στην vodafone ωστε να δωσει το οκ η vodafone ( απο μονη της η wind δεν μπορει να σε παρει).

Βλεπουν οτι θες να φυγεις και σε παιρνουν τηλ. να σε ρωτησουν γιατι κτλ.

Εξηγεις τους λογους, την αληθεια δλδ οτι βρηκες 6 ευρω φθηνοτερα...και σου κανουν ακομα πιο ωραιο πακετο απο τη wind ωστε να σε κρατησουν.

Και δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο εκτος κ αν θες να παρεις ενα τηλ τη wind να τους το ακυρωσεις ωστε να μη σε πρηζουν περιμενοντας το ok απο vodafone που δεν θα παει ποτε.

Το εχω κανει 3 φορες εως τωρα. Απο 80 euro που πληρωνα ( 2 κινητα , σταθερο , ιντερνετ) , εχουμε πεσει στα 49 .

Vodafone + Hol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτιμουσα Hol και vodafone παρα wind.απο εκει και περα παιζει και αυτο που λεει ο φιλος απλα αν μια στο εκατομμυριο δεν σε παρουν τηλ για αντιπροσφορα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζει να μην σε παρουν αλλα αν αγχωνεσαι μπορεις να τους παρεις εσυ πρωτος και να τους πεις οτι η Wind σου κανε την εξης προσφορα...οποτε δεν θα μπλεκεις και με συμβολαια κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζει να μην σε παρουν αλλα αν αγχωνεσαι μπορεις να τους παρεις εσυ πρωτος και να τους πεις οτι η Wind σου κανε την εξης προσφορα...οποτε δεν θα μπλεκεις και με συμβολαια κτλ

ναι γενικα δυσκολο να μην τον καλεσουν αφοι οι εταιρειες κανουν τα παντα για να μην χασουν ουτε ενα πελατη αλλα σωστα μπορει να τους παρει και αυτος.ποσος κοσμος τωρα θα το εχει κανει στα ψεμματα για να παρει καλυτερη τιμη ειναι αλλη ιστορια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Ειμαι συνδρομητης σε hol double play + vodafone στο κινητο στη περιοχη αμαρουσιου

Πληρωνω 66 ευρω για 2 γραμμες κινητης (δικη μου + συζυγου με απεριοριστα προς vodafone) και σταθερο (απεριοριστες κλησεις + 60 λεπτα κινητο + 48 χωρες εξωτερικο) + ιντερνετ 24 mbps (κλειδωνει περιπου 16)

Με πηραν απο την wind και μου δινουν με 60 ευρω αναλογο σταθερο + ιντερνετ και κινητα με ελαφρως καλυτερο χρονο προς τριτους (+30 min) + μια καρτα wind που αυτοματα ανανεωνεται με 10 ευρω η 200 λεπτα ανα μηνα για ενα χρονο.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι περισσοτερο η ποιοτητα τηλεφωνιας + ιντερνετ για το αν θα κανω την κινηση αλλαγης παροχων και οχι τοσο το κινητο

Αν καποιος εχει εμπειρια με αναλογο θεμα κ wind στην συγκεκριμενη περιοχη ευχαριστως να την ακουσω

Τι λετε αξιζει τον κοπο;

 

Θα σου πρότεινα Wind, ιδίως όσον αφορά στην κινητή τηλεφωνία. Το data τους είναι αιώνες μπροστά από τη Vodafone, το ίδιο και η ποιότητα της φωνής. Επειδή τυγχάνει πάντως να έχω και σταθερό Wind, πρέπει να σου πω ότι δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ;) Παρεμπιπτόντως μένω Πεύκη, δηλαδή πολύ κοντά στη δική σου περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω κάτι.Έχεις εσύ με την σύζυγο σου απεριόριστα προς vodafone.Για να τα έχετε σημαίνει πως τα χρειάζεστε.Με ποιο σκεπτικό θες να πας στην wind,αφού προφανώς οι ανάγκες δεν καλύπτονται από αυτή μιας και ήδη θα είχες σύνδεση κινητού σε αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου θα συμφωνησω με το g1zmo & poulino. Εφοσον εισαι ευχαριστημενος δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις. Πριν φτασεις στο σημειο να υπογραψεις συμβολαια στη wind, θα πρωτεινα να κανεις ενα τηλ. Στο τμημα εξυπηρετησης της vodafone και να τους πεις για τη προσφορα και οτι σκεφτομαι να αλλαξω. Ισως σου προσφερουν κατι αλλο, χωρις να μπεις σε διαδικασιες, δε χανεις κατι.

 

Αποστολή από το κινητό με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω κάτι.Έχεις εσύ με την σύζυγο σου απεριόριστα προς vodafone.Για να τα έχετε σημαίνει πως τα χρειάζεστε.Με ποιο σκεπτικό θες να πας στην wind,αφού προφανώς οι ανάγκες δεν καλύπτονται από αυτή μιας και ήδη θα είχες σύνδεση κινητού σε αυτή;

καταρχας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Εχω συνδεση κινητου σε voda απο πολυ παλια μιας και τοτε ηταν το πιο συμφερον πακετο και συνεχισα να το κραταω λογω επιδοτησεων - εκπτωσεων και φυσικα και της hol (απ την οποια ειμαι ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες)

Το απεριοριστα το δινουν ολες οι εταιριες για τους συνδρομητες τους (cosmote προς cosmote, voda προς voda κτλπ)

Τωρα οσον αφορα τα 6 ευρω ειναι για το γαμωτο. αφου το προσφερουν πιο φθηνα γιατι να μη το παρω;

το θεμα μου ειναι η ποιοτητα και η εξυπηρετηση και οπως ειπε και ο φιλος παραπανω δεν εχω ακουσει τα κλυτερα για wind ειδικα στην εξυπηρετηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα Wind, ιδίως όσον αφορά στην κινητή τηλεφωνία. Το data τους είναι αιώνες μπροστά από τη Vodafone, το ίδιο και η ποιότητα της φωνής. Επειδή τυγχάνει πάντως να έχω και σταθερό Wind, πρέπει να σου πω ότι δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ;) Παρεμπιπτόντως μένω Πεύκη, δηλαδή πολύ κοντά στη δική σου περιοχή.

απλα για το ιντερνετ της wind απειρα ατομα κανουν παραπονα

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω κάτι.Έχεις εσύ με την σύζυγο σου απεριόριστα προς vodafone.Για να τα έχετε σημαίνει πως τα χρειάζεστε.Με ποιο σκεπτικό θες να πας στην wind,αφού προφανώς οι ανάγκες δεν καλύπτονται από αυτή μιας και ήδη θα είχες σύνδεση κινητού σε αυτή;

μπορει να το ειχε παρει τοτε με καποια προσφορα της voda και να μην το εψαξε ποτε για κατι αλλο.

Φιλε μου θα συμφωνησω με το g1zmo & poulino. Εφοσον εισαι ευχαριστημενος δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις. Πριν φτασεις στο σημειο να υπογραψεις συμβολαια στη wind, θα πρωτεινα να κανεις ενα τηλ. Στο τμημα εξυπηρετησης της vodafone και να τους πεις για τη προσφορα και οτι σκεφτομαι να αλλαξω. Ισως σου προσφερουν κατι αλλο, χωρις να μπεις σε διαδικασιες, δε χανεις κατι. Αποστολή από το κινητό με τη χρήση Insomnia App

+1.iσως σου κανουν καλυτερη τιμη.

μείνε εκεί που είσαι γιατί αν μπλέξεις με την υποστήριξη της wind, δεν θα περάσεις και τόσο καλά

το θεμα δεν ειναι μονο η υποστηριξη.το θεμα ειναι οτι μαλλον δενεχουν κατι κατι ακομα με το προβλημα με το streaming που εχουν πολλα ατομα

καταρχας ευχαριστω για τις απαντησεις σας Εχω συνδεση κινητου σε voda απο πολυ παλια μιας και τοτε ηταν το πιο συμφερον πακετο και συνεχισα να το κραταω λογω επιδοτησεων - εκπτωσεων και φυσικα και της hol (απ την οποια ειμαι ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες) Το απεριοριστα το δινουν ολες οι εταιριες για τους συνδρομητες τους (cosmote προς cosmote, voda προς voda κτλπ) Τωρα οσον αφορα τα 6 ευρω ειναι για το γαμωτο. αφου το προσφερουν πιο φθηνα γιατι να μη το παρω; το θεμα μου ειναι η ποιοτητα και η εξυπηρετηση και οπως ειπε και ο φιλος παραπανω δεν εχω ακουσει τα κλυτερα για wind ειδικα στην εξυπηρετηση

για 6 ευρω δεν αξιζει να μπεις σε μπελαδες εφοσον ολα παιζουν μια χαρα.ενας καφες ειναι τα 6 ευρω.εφοσον εισαι ευχαριστημενος να αλλαξεις για 6 ευρω και μετα να τρεχεις οχι τοσο για το κινητο αλλα για το ιντερνετ ισως να μην αξιζει.το κινητο πες οκ θα παιξει αλλα το σταθερο αμα τυχει και εχεις τα θεματα που εχουν αλλοι με το streaming τι θα κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα 66€ μου φαινονται πολλα. Η βονταφον σιγουρα θα σε παρει τηλεφωνο.

Ειχα ενα καρτοσυμβολαιο στη βονταφον.

Την πρωτη φορα που τηλεφωνησα να το σταματησω απο 15€ μου το ρηξανε καπου στα 10€ μετα απο 4-5 τηλεφωνηματα που μου κανανε. Τελικα το κρατησα δευτερο νουμερο.

Τη δευτερη φορα που πηγα τελικα στο f2go (προσφορα μοτορολα,καλοκαιρι) με παίρνανε 10 μερες τηλέφωνο.

Ειναι πολλα τα 66€ για να τα χασουνε σε μια υπερκορεσμενη αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι κανεις δεν θελει να χανει πελατες.μονο αν εχεις τηλεφωνο με καρτα παιζει να μην σε παρουν.σε συμβολαια ναι συνηθως παιρνουν ειδικα wind/voda.η cosmote Ισως να μην το πολυκανει οσο εχω διαβασει που λενε αλλοι εδωμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά από Wind φίλε, εγώ την έπαθα άσχημα με δαύτους. Μακράν η χειρότερη εταιρία, τουλάχιστον βάση προσωπικής εμπειρίας.

 

Αν είσαι ικανοποιημένος στη HOL, μη το κουνάς καθόλου.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 δεν θα αφηνα hol για να πω σε wind.και επειδη θες και για κινητα παρεα μαζι δεν υπαρχει κατι αλλο.οπως ειπαν cosmote και connex δεν εχουν κατι + οτι θα ηταν ακριβο οποτε μετα μενει Hol + voda η wind (ιντερνετ,κινητο) που εγω δεν θα πηγαινα ειδικα μετα τα παραπονα που κανουν απειροι για προβληματα σε online games,utube και γενικοτερα streaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...