Προς το περιεχόμενο

Ε.Ε.Τ.Τ.: Πράσινο φως στη διάθεση προϊόντων VDSL στην ελληνική αγορά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λογικό δεν είναι να είναι λίγες? χωρίς έγκριση για διάθεση και ούτε να γνωρίζει αν τελικά θα την πάρει γιατί να δίνει λεφτά για έργα? η βλακεία έχει όρια...

ναι αυτο εγραψα και εγω πιο πανω.ειχα ακουσει οτι ο οτε δεν θα συνεχιζε γενικοτερα και οτι το αφησε λιγο το θεμα vdsl λογω οτι ειχε παγωσει με την εεττ.και ενταξει επειδη ειμαστε ελλαδα καλα εκανε.να ριξεις τοσα λεφτα και μετα να περιμενεις για να πουλησεις ειναι λιγο τραβηγμενο.παντως το καλο επισης ειναι οτι σε οσες περιοχες εγινε το vdsl οτι αλλαξαν τα παλια καφαο οποτε ολη η σκουρια ολα τα κατεστραμενα καφαο με τα μυρμηγκια μεσα ολα τα καφαο που οι πορτες εμεναν ανοιχτες που εκαναν μπανιο στα νερα και ολα τα καφαο με τις βιδες οτι καταργηθηκαν οποτε αρκετος κοσμος κερδισε γενικοτερα σε σταθεροτητα ειτε σε ταχυτητα.μακαρι να γινοταν και το ιδιο για τα σιδερενια box ποσο καλυτερα θα επαιζαν.ευτυχως με το vdsl ακομα και για αυτους που δεν θα βαλουν ειναι οτι υποχρεωτικα τα παλια καφαο δρομο οποτε θα ειναι και αυτοι κερδισμενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά εγω αυτο που βλέπω ειναι οτι ολα πρέπει να γίνουν ιδιωτικά για να προχωρήσουν σε αυτην την χώρα καλως η κακως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι αληθεια ιδιαιτερα πιστευω στην χωρα που ζουμε.αφου κανεις στο δημοσιο δεν πιεζει τα πραγματα ε με την ιδιωτικη πρωτοβουλια και πιο φτηνα θα βγει χωρις μιζες και πιο σωστα και πιο γρηγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι ολα γινονται ιδιωτικα μονο αυτα που ειχαν κερδος οταν ηταν δημοσια,και φυσικα συνεχιζουμε να πληρωνουμε τους ιδιους φορους :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι ολα γινονται ιδιωτικα μονο αυτα που ειχαν κερδος οταν ηταν δημοσια,και φυσικα συνεχιζουμε να πληρωνουμε τους ιδιους φορους :(

καλα ναι αυτο ειναι αληθεια απλα ο οτε εβγαλε λεφτα επειδη χαντακωνε εμας και επειδη ηταν μονοπωλιο.δεν υπηρχε ανταγωνισμος.ηθελες τηλεφωνο και πληρωνες.κατι παρομοιο με την et1 Net Πως την λενε που λεει ειμαστε υγιη επιχειρηση γιατι να κλεισουμε.που το υγιη?με λεφτα που δινουμε εμεις υποχρεωτικα??κατι παρομοιο και με τον οτε τοσο καιρο.τωρα για τους φορους δεν θα αλλαξει κατι.θα σβησουν ενα φορο απο εδω θα παει αλλου για κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλα ναι αυτο ειναι αληθεια απλα ο οτε εβγαλε λεφτα επειδη χαντακωνε εμας και επειδη ηταν μονοπωλιο.δεν υπηρχε ανταγωνισμος

 

 

 

Το κακό με τους γερμανούς του ΟΤΕ είναι ότι θέλουν να κρατήσουν αυτήν την μονοπωλιακή νοοτροπία. Ευτυχώς όμως με τους εναλλακτικούς δεν περνάει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ οτι πλέον μια χαρά υπηρεσίες και τηλεφώνου προσφέρουν και οι εναλλάκτικοι, οποτε δεν θα μου φαινόταν παράξενο ο κόσμος να φύγει απο τον οτε πλεον. Και εγω πριν γυρίσω στην forthnet και το τηλέφωνο ειμουν πολύ επιφυλακτικός αλλα ποτε δεν ειχα πρόβλημα.

 

Το ίδιο με την vdsl οποτε έρθει αυτή αν οι εναλλακτικοί εχουν καλύτερες τιμές απο οτε και ο κόσμος το ψάξει λιγο δεν νομίζω οτι οτε μπορεί να κρατήσει κανενα μονοπώλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κατάλαβα ποτε γιατι δεν συνενοουνται όλοι μαζι να αρχίσουν να φτιάξουν υποδομές νέας γενιάς για να πάμε λίγο μπροστά. Κάθεται ο ΟΤΕ στην υποδομή του χαλκού που έφτιαξε με τα λεφτά μας και δόθηκε κοψοχρονια στους γερμανούς και αφού μας άρμεξαν με τις πρακτικές τους στις αρχές του adsl πανε τώρα να μας φορέσουν το γερμανοconnx με το γερμανοvdsl μονοπωλιακά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το FTTC που στήνει ο ΟΤΕ νέας γενιάς είναι, τώρα γιατί δεν συνενοούνται όλοι οι εναλλακτικοί για να φτιάξουν δικό τους είνια άλλου παπά ευαγγέλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτο που αναρωτιέμαι καμια φορά γιατι δεν συνεργάζονται ολοι αυτοι που αγαπάνε την πατρίδα τους για να φτιάξουν την χώρα η ακόμα να συνεργαστούν ολες οι χώρες για να φτιάξουν ενα καλλύτερο κόσμο. Το πήγα μακριά αλλα προφανώς και στην περίπτωση μας ειναι πολλά τα συμφέρονται και αυτα που διακυβεύονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ οτι πλέον μια χαρά υπηρεσίες και τηλεφώνου προσφέρουν και οι εναλλάκτικοι, οποτε δεν θα μου φαινόταν παράξενο ο κόσμος να φύγει απο τον οτε πλεον. Και εγω πριν γυρίσω στην forthnet και το τηλέφωνο ειμουν πολύ επιφυλακτικός αλλα ποτε δεν ειχα πρόβλημα. Το ίδιο με την vdsl οποτε έρθει αυτή αν οι εναλλακτικοί εχουν καλύτερες τιμές απο οτε και ο κόσμος το ψάξει λιγο δεν νομίζω οτι οτε μπορεί να κρατήσει κανενα μονοπώλιο.

ειτε πας με vdsl σε forthnet ειτε Hol ειτε δεν ξερω τι το dslam θα ειναι του οτε οταν μιλαμε για fttc.οποτε μικρες διαφορες.απο εκει και περα ειναι τι πακετα θα δωσει η καθε μια.

Δε κατάλαβα ποτε γιατι δεν συνενοουνται όλοι μαζι να αρχίσουν να φτιάξουν υποδομές νέας γενιάς για να πάμε λίγο μπροστά. Κάθεται ο ΟΤΕ στην υποδομή του χαλκού που έφτιαξε με τα λεφτά μας και δόθηκε κοψοχρονια στους γερμανούς και αφού μας άρμεξαν με τις πρακτικές τους στις αρχές του adsl πανε τώρα να μας φορέσουν το γερμανοconnx με το γερμανοvdsl μονοπωλιακά...

γιατι ο χαλκος ειναι ετοιμος οποτε δεν χρειαζεται καμια αλλαγη να γινει απο το καφαο μεχρι τον πελατη.καλα ολα κοψοχονια εχουν δωθει στους ξενους αυτο ειναι αλλη ιστορια.να συνενοηθουν ολοι μαζι δεν παιζει ουτε σε 30 χρονια.

το FTTC που στήνει ο ΟΤΕ νέας γενιάς είναι, τώρα γιατί δεν συνενοούνται όλοι οι εναλλακτικοί για να φτιάξουν δικό τους είνια άλλου παπά ευαγγέλιο...

money money money μονο ο οτε εχει Money(τα δικα μας).με 40 ευρω το μηνα προγραμμα και τοσα εξοδα δεν θα γινει ποτε.αντιθετα ο οτε τοσα χρονια σε χρεωνε dial up Μια περιουσια ο χαμηλοτερος λογαριασμος ηταν καμια 100 το διμηνο.ετσι εβγαιναν τα λεφτα.και αλλα τοσα λεφτα απο χαμενες κλησεις isdn και παει λεγοντας.

Είναι αυτο που αναρωτιέμαι καμια φορά γιατι δεν συνεργάζονται ολοι αυτοι που αγαπάνε την πατρίδα τους για να φτιάξουν την χώρα η ακόμα να συνεργαστούν ολες οι χώρες για να φτιάξουν ενα καλλύτερο κόσμο. Το πήγα μακριά αλλα προφανώς και στην περίπτωση μας ειναι πολλά τα συμφέρονται και αυτα που διακυβεύονται
οπως το ειπες αυτο παει πολυ μακρια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ρε συ Αλέξανδρε πιστεύεις ότι αν ήταν η Forthnet/HOL/Wind/On στη θέση του ΟΤΕ πως δεν θα έκανε τα ίδια? κόβω το χέρι μου ότι μπορεί να έκαναν και χειρότερα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...