Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Flash Player σε Mountain Lion


Keym@keR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την τελευταία έκδοση του Adobe Flash Player (11.4.402.265) σε λειτουργικό Mac OS 10.8.1 (64-bit) και την τελευταία εβδομάδα παρατήρησα πρόβλημα στο Youtube (πάγωμα της εικόνας ενώ ο ήχος παίζει, μαύρο καινό στη θέση του βίντεο κ.α.) σε Safari, Firefox και Chrome. Έχω δοκιμάσει τα παρακάτω:

  • Unistall το Flash Player με ειδικό πρόγραμμα της Adobe κατέβασμα ξανά και εγκατάσταση
  • Άδειασμα των Cache των Browsers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την τελευταία έκδοση του Adobe Flash Player (11.4.402.265) σε λειτουργικό Mac OS 10.8.1 (64-bit) και την τελευταία εβδομάδα παρατήρησα πρόβλημα στο Youtube (πάγωμα της εικόνας ενώ ο ήχος παίζει, μαύρο καινό στη θέση του βίντεο κ.α.) σε Safari, Firefox και Chrome. Έχω δοκιμάσει τα παρακάτω:

  • Unistall το Flash Player με ειδικό πρόγραμμα της Adobe κατέβασμα ξανά και εγκατάσταση
  • Άδειασμα των Cache των Browsers

 

Ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα και τελικα το θεμα λυθηκε με clean install του M/L , αν εχεις κανει update σε M/L τοτε δοκιμασε clean install.Ειχα φαει το internet και ειχα διαβασει τα παντα και τελικα μονο με clean install λυθηκε το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα και τελικα το θεμα λυθηκε με clean install του M/L , αν εχεις κανει update σε M/L τοτε δοκιμασε clean install.Ειχα φαει το internet και ειχα διαβασει τα παντα και τελικα μονο με clean install λυθηκε το προβλημα.

 

Παρομοιο προβλημα οταν πηγαινα σε full screen .Εκανα reinstall δεν εφτιαξε και με clean install ML απο Lion ολα μια χαρα...

 

Clean install ειναι η εσχατη λυση αλλα και η καλυτερη αν εχεις χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...